Løperprofil
Maffe Frost
Mora
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 22.13
- Løpskapasitet
- 20.02
- O-evne
- 2.11
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.30
- Sikkerhet
- 15
- Bommer per løp
- 4,6
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på korte (+4,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 22 (sist 04.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5699 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5804 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1006 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0222 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,6 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 14,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6657 |
| bomVekt | 142,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5052 |
| bomStorSigma | 0,8232 |
| antallBom | 73 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0223 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0733 |
| havariVekt | 9,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0663 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2577 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0116 |
| fartSesongSin | −0,0043 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5331,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5912,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.27
- Løpskapasitet
- 12.14
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 09.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4114 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4673 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0547 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0428 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8666 |
| bomVekt | 22,61 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4751 |
| bomStorSigma | 0,6099 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0483 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,72 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8663 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4533,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4614,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.18
- Løpskapasitet
- 15.11
- O-evne
- 1.07
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.20
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 13.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1711 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1684 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0835 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0783 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,43 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,83 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7825 |
| bomVekt | 11,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3138 |
| bomStorSigma | 0,7038 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0521 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0032 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8995 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3572,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3835,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 04.10.2026 Tuna Ting, dag 2, medel, bom 2.19 | 42 | – |
| Bom over fem minutter | 21 | 26.09.2026 Skärmjakten, dag 1, lång, bom 7.57 | 120 | – |
| Bom over ti minutter | 54 | 11.08.2026 WMOC 2026 Forest Qualification, bom 16.34 | 284 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.10.2026 | Tuna Ting, dag 2, medel | H65 | 1.07.18 | 20 /22 | 8.55 | 20.35 | 2.44 | 22.13 | 2.11 | |
| 26.09.2026 | Skärmjakten, dag 1, lång | Blå 3,0 | 1.12.16 | 19 /23 | 9.36 | 22.03 | 2.56 | 22.31 | 2.12 | |
| 14.08.2026 | WMOC 2026 Long Final | M65C | 1.32.05 | 73 /75 | 8.04 | 24.33 | 2.09 | 22.22 | 1.59 | |
| 12.08.2026 | WMOC 2026 Middle Final | M65D | 1.03.46 | 9 /13 | 5.14 | 22.39 | 1.52 | 22.22 | 1.59 | |
| 11.08.2026 | WMOC 2026 Forest Qualification | M65-1 | 2.09.26 | 63 /66 | 32.22 | 29.06 | 7.17 | 22.22 | 1.59 | |
| 09.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Final | M65C | 28.25 | 62 /72 | 3.25 | 14.29 | 1.44 | 12.22 | 0.15 | – |
| 08.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Qualification | M65-4 | 25.54 | 53 /60 | 1.19 | 12.59 | 0.40 | 12.22 | 0.15 | – |
| 05.07.2026 | 3+3 i Sälen, etapp 3, medel | H65 | 1.34.14 | 32 /43 | 13.40 | 24.26 | 3.33 | 20.39 | 1.32 | |
| 21.06.2026 | Idre Fjällorientering | H65 | 2.05.18 | 12 /13 | 8.52 | 25.26 | 1.48 | 20.34 | 1.32 | |
| 05.06.2026 | Ösaträffen, etapp 1, medel | H65 | 59.45 | 35 /42 | 4.22 | 19.41 | 1.26 | 20.34 | 1.32 | |
| 27.09.2025 | Skärmjakten, dag 1, medel | H65 | 59.03 | 9 /10 | 2.47 | 18.13 | 0.52 | 19.11 | 1.33 | |
| 13.09.2025 | Veteran-SM, medel | Orange 2,0 | 25.44 | 14 /79 | 0.54 | 14.44 | 0.31 | 15.41 | 0.58 | |
| 12.09.2025 | Veteran-SM, sprint | Orange 1,5 | 14.54 | 16 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2025 | Trampen, dag 1, medel | H65 | 1.06.22 | 12 /13 | 4.52 | 21.27 | 1.34 | 19.19 | 1.37 | |
| 20.06.2025 | World Cup, publiktävling, dag 1, medel | H65 | 43.27 | 32 /38 | 1.43 | 16.50 | 0.40 | 18.45 | 1.40 | |
| 11.05.2025 | Värmlandstrippeln, dag 3 | H65 | 1.07.19 | 17 /20 | 8.20 | 20.19 | 2.31 | 19.12 | 1.48 | |
| 28.09.2024 | Skärmjakten, dag 1, lång | Svår 3 km | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2024 | DM, lång, Dalarna | Blå 3,0 | 1.16.07 | 29 /36 | 5.44 | 19.06 | 1.26 | 18.50 | 1.43 | |
| 11.08.2024 | Veteran-SM, ultralång distans + ungdom och öppna | Medelsvår 3 km | 1.10.12 | 10 /20 | 2.21 | 16.56 | 0.34 | 17.07 | 1.10 | – |
| 23.06.2024 | Jubileumsorientering 50-år, lång | Svår 3 km | 32.32 | 31 /38 | 0.19 | 16.13 | 0.09 | 18.46 | 1.38 | |
| 18.05.2024 | Fäbodloppet, dag 1, medel | H65 | 1.18.29 | 29 /31 | 13.10 | 27.19 | 4.35 | 19.37 | 1.42 | |
| 30.09.2023 | Skärmjakten, dag 1, lång | Svår 3 km | 32.38 | 19 /33 | 1.54 | 15.39 | 0.55 | 17.07 | 1.18 | |
| 25.06.2023 | Idrefjällveckan, publiktävling SM, ultralång | H65 | 1.29.31 | 2 /3 | 6.09 | 18.16 | 1.15 | 17.41 | 1.25 | |
| 13.05.2023 | OL-touren Falun, medel | Svår 3 km | 53.27 | 45 /59 | 5.59 | 17.33 | 1.58 | 17.13 | 1.22 | |
| 11.09.2022 | SM, publiktävling (Bjursåsluffen) | Medelsvår 3 km | 42.39 | 36 /62 | 0.08 | 15.58 | 0.03 | – | – | – |
| 17.07.2022 | MTBO, VM, publiktävling 3, medel (Young Guns World Series) | H60 | 43.11 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.07.2022 | MTBO, VM, publiktävling 2, medel (World Masters Series) | H60 | 1.03.18 | 15 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 26.06.2022 | Idrefjällveckan, medel, Slättvåla | H60 | 43.50 | 17 /18 | 0.05 | 16.03 | 0.02 | 17.52 | 1.12 | |
| 28.05.2022 | MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #6, lång | H60 | 1.57.05 | 19 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2022 | Kvarnsvedsträffen | Svår 3 km | 54.15 | 50 /54 | 7.04 | 19.02 | 2.29 | 18.42 | 1.30 | |
| 08.08.2021 | Grövelsjöorienteringen, etapp 2, Nybo, lång | Svår 3 km | 1.01.08 | 8 /11 | 0.37 | 22.30 | 0.14 | 20.07 | 1.25 | – |
| 07.08.2021 | Grövelsjöorienteringen, etapp 1, Nybo, medel | Svår 3 km | 56.32 | 9 /11 | 6.38 | 21.10 | 2.29 | 20.07 | 1.25 | – |
| 14.02.2015 | Ski-O-treff | H 50- | 46.39 | 12 /24 | – | – | – | – | – | – |