Løperprofil
Linus Rapp
Mora
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.57
- Løpskapasitet
- 6.34
- O-evne
- 0.24
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.08
- Sikkerhet
- 23
- Bommer per løp
- 1,6
- Typisk bom
- 55 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 34 (sist 04.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5431 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5477 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,058 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,018 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 9,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 22,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6001 |
| bomVekt | 280,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0163 |
| bomStorSigma | 0,5186 |
| antallBom | 51 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0194 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0721 |
| havariVekt | 12,66 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0047 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,6277 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0019 |
| fartSesongSin | −0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1745,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1850,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.47
- Løpskapasitet
- 13.36
- O-evne
- 2.10
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 3.29
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 10.04.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0641 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0793 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0939 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1999 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,15 |
| bomVekt | 4,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5994 |
| bomStorSigma | 0,788 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0472 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9304 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0041 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3212,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3726,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 91 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 2.09 | 299 | – |
| Bom over fem minutter | 391 | 05.04.2024 Grymnatta, bom 7.20 | 391 | – |
| Bom over ti minutter | 734 | 16.02.2020 Publikumsløp NM stafett, bom 23.00 | 734 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.10.2026 | Tuna Ting, dag 2, medel | H21 | 33.07 | 9 /30 | 0.57 | 6.38 | 0.11 | 6.57 | 0.24 | |
| 27.09.2026 | Skärmjakten, dag 2, medel | H21 | 29.27 | 2 /15 | 0.31 | 6.45 | 0.07 | 6.57 | 0.24 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H21 Kort-1 | 46.34 | 4 /137 | 1.09 | 6.52 | 0.10 | 6.58 | 0.23 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H21 Kort-1 | 31.36 | 8 /137 | 1.13 | 6.43 | 0.16 | 6.58 | 0.23 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H21 Kort-1 | 25.20 | 11 /137 | 1.23 | 7.05 | 0.23 | 6.58 | 0.23 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H21 Kort-1 | 49.09 | 8 /137 | 2.58 | 6.19 | 0.23 | 6.58 | 0.23 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H21 Kort-1 | 44.42 | 7 /137 | 0.38 | 6.42 | 0.06 | 6.58 | 0.23 | |
| 06.06.2026 | Swedish League, #5, medel (WRE) + D/H18-20, medel (ej SL/WRE) | M21E-2 | 35.00 | 11 /81 | 1.47 | 6.36 | 0.20 | 7.01 | 0.25 | |
| 05.06.2026 | Ösaträffen, etapp 1, medel | Svart 5km | 26.57 | 1 /43 | 0.28 | 6.24 | 0.07 | 7.01 | 0.25 | |
| 11.04.2026 | Lännamedeln | H21 | 35.59 | 13 /74 | 1.05 | 6.46 | 0.12 | 7.08 | 0.26 | |
| 31.01.2026 | SkidO, SM/JSM (Svenska cupen, #5), medel | H21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2025 | Skärmjakten, dag 1, medel | H21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Ösaträffen, dag 3, medel | H21 | 29.33 | 21 /51 | 0.05 | 7.20 | 0.01 | 7.13 | 0.28 | |
| 29.09.2024 | Skärmjakten, dag 2, medel | H21 Elit | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2024 | DM, lång, Dalarna | Svart 5,0 | 34.37 | 2 /31 | 0.00 | 6.09 | 0.00 | 7.04 | 0.28 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H21 Kort-1 | 50.11 | 10 /145 | 1.39 | 7.08 | 0.14 | 7.10 | 0.29 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H21 Kort-1 | 30.07 | 41 /145 | 1.32 | 7.58 | 0.24 | 7.10 | 0.29 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H21 Kort-1 | 43.55 | 10 /145 | 3.01 | 6.58 | 0.29 | 7.10 | 0.29 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H21 Kort-1 | 29.48 | 8 /145 | 0.08 | 6.27 | 0.02 | 7.10 | 0.29 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H21 Kort-1 | 53.38 | 17 /140 | 2.35 | 6.50 | 0.20 | 7.10 | 0.29 | |
| 30.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 3, medel | Svår 5 km | 29.42 | 1 /31 | 1.58 | 6.41 | 0.27 | 7.09 | 0.33 | |
| 07.06.2024 | Ösaträffen, dag 2, lång | H21 | 1.06.04 | 10 /43 | 1.19 | 6.27 | 0.08 | 7.09 | 0.33 | |
| 06.06.2024 | Ösaträffen, dag 1, medel | H21 | 43.23 | 10 /55 | 1.16 | 6.21 | 0.11 | 7.09 | 0.33 | |
| 19.05.2024 | Fäbodloppet, dag 2, medel | Svår 5 km | 27.26 | 2 /33 | 0.19 | 6.36 | 0.05 | 7.24 | 0.38 | |
| 18.05.2024 | Fäbodloppet, dag 1, medel | H21 | 38.03 | 18 /59 | 1.11 | 7.01 | 0.13 | 7.24 | 0.38 | |
| 07.04.2024 | Attunda OK, medeldistans | H21 | 34.47 | 3 /50 | 1.10 | 6.39 | 0.13 | 7.31 | 0.44 | |
| 05.04.2024 | Grymnatta | H21 Kort | 57.23 | 1 /4 | 8.04 | 7.43 | 1.05 | 7.31 | 0.44 | |
| 10.02.2024 | SkidO, SM/JSM (Svenska cupen), medel + Sundsvall SkiO Weekend, #1, medel | H21 Elit | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.02.2024 | Svenska cupen, lång + Kårekampen SkidO | H21 Elit | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.02.2024 | Svenska cupen, sprint + Kårekampen SkidO | H21 Elit | 13.32 | 4 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2023 | Skärmjakten, dag 2, medel | H21 Elit | 33.29 | 2 /26 | 0.55 | 6.41 | 0.11 | 7.32 | 0.42 | |
| 30.09.2023 | Skärmjakten, dag 1, lång | H21 Elit | 1.06.15 | 8 /21 | 6.18 | 7.15 | 0.41 | 7.39 | 0.45 | |
| 23.09.2023 | DM, medel, Dalarna | H21 | 40.13 | 6 /44 | 0.12 | 6.50 | 0.02 | 7.39 | 0.45 | |
| 26.08.2023 | SM, medel (Swedish League, #9), final | H21 C-final | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2023 | SM, medel (Swedish League, #9), kval | H21B | 54.03 | 23 /43 | 5.14 | 7.50 | 0.46 | 7.41 | 0.41 | |
| 13.08.2023 | Tuna Ting, dag 2, lång | H21 | 1.10.53 | 11 /24 | 1.41 | 6.52 | 0.10 | 7.41 | 0.41 | |
| 04.06.2023 | Ösaträffen, dag 2, lång | H21 | 48.36 | 17 /59 | 1.15 | 6.57 | 0.11 | 7.38 | 0.40 | |
| 03.06.2023 | Ösaträffen, dag 1, medel | H21 | 45.12 | 15 /62 | 2.09 | 7.00 | 0.20 | 7.38 | 0.40 | |
| 14.05.2023 | OL-touren Falun, lång | H21 Elit | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2023 | OL-touren Falun, medel | H21 Elit | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.02.2023 | SkidO, SM/JSM/USM/VSM, lång + Svenska cupen | H21 Elit | 1.27.02 | 1 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2023 | SkidO, SM/JSM/USM/VSM, sprint + Svenska cupen | H21 Elit | 15.04 | 1 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 18.12.2022 | Sjusjørennet 2022 mellom | H 21- | 31.23 | 8 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 17.12.2022 | Sjusjørennet 2022 sprint | H 21- | 15.54 | 6 /36 | – | – | – | – | – | – |
| 02.10.2022 | Sävedalens hösttävling | Medelsvår 3 km | 1.22.15 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | Mölndal Outdoor IF:s medeldistans | Medelsvår 3 km | 1.33.39 | OverTime | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2022 | Kvarnsvedsträffen | H21 | 40.19 | 10 /43 | 3.30 | 7.35 | 0.40 | 8.07 | 0.50 | – |
| 10.04.2022 | Göteborgsdubbeln, dag 2, medel | Lätt 2,5 km | 51.41 | 10 /35 | 6.50 | 14.49 | 1.58 | 15.06 | 2.17 | – |
| 08.04.2022 | Grymnatta | H21 | 1.44.15 | 8 /40 | 5.32 | 7.41 | 0.24 | 8.07 | 0.50 | – |
| 02.04.2022 | Medeluven | Lätt 2,5 km | 31.27 | 9 /42 | 2.11 | 15.26 | 1.04 | 15.06 | 2.17 | – |
| 26.01.2022 | ESOC Long 2022 | Men | 2.11.00 | 7 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 24.01.2022 | ESOC Middle 2022 | Men | 46.58 | 3 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 22.01.2022 | ESOC Sprint 2022 | Men | 16.44 | 14 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2021 | Delsjömedeln | H12 | 40.45 | 28 /34 | 11.34 | 18.58 | 5.23 | – | – | – |
| 15.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 3, medel | H21 | 29.13 | 14 /61 | 0.02 | 7.16 | 0.00 | – | – | – |
| 14.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 2, lång | H21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.02.2020 | Publikumsløp NM stafett | DL | 1.01.05 | 18 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 15.02.2020 | NM mellom | H 17NM | 29.53 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.12.2019 | Sjusjøenløpet - mellom | H 21 | 37.12 | 8 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2019 | Sjusjøenløpet - sprint | H 21 | 23.11 | 9 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 16.12.2018 | Sjusjørennet mellom - Ski-O | H 21 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.12.2018 | Sjusjørennet sprint - Ski-O | H 21 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.12.2017 | Sjusjørennet mellom | H 21- | 34.38 | 4 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 16.12.2017 | Sjusjørennet sprint | H 21- | 17.16 | 3 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2014 | Sjusjørennet mellom | H 17- | 31.50 | 10 | – | – | – | – | – | – |
| 13.12.2014 | Sjusjørennet sprint | H 17- | 16.36 | 13 | – | – | – | – | – | – |