Løperprofil
Ida Nordlund
Piteå IF
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
9 løp
C-rankingen
10 løp
N-rankingen
4 løp
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.44
- Løpskapasitet
- 11.06
- O-evne
- 1.38
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.43
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 26.10.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1403 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1765 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0912 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0546 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,76 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9585 |
| bomVekt | 51,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4691 |
| bomStorSigma | 0,8208 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0337 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 3,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0172 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1544 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0047 |
| fartSesongSin | 0,0086 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2618,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3004,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.14
- Løpskapasitet
- 8.56
- O-evne
- 1.18
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 15.10.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3438 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4493 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0939 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1435 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9665 |
| bomVekt | 8,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,385 |
| bomStorSigma | 0,6922 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0332 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,35 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0018 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9743 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2136,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2446,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 18.10.2026 Daladubbeln, patrull, bom 2.12 | 63 | – |
| Bom over fem minutter | 209 | 09.06.2024 Ösaträffen, dag 4, lång, bom 6.11 | 209 | – |
| Bom over ti minutter | 335 | hele karrieren siden 2014 | 335 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.10.2026 | Daladubbeln, patrull | D14 | 1.18.28 | 97 /235 | 4.46 | 12.24 | 0.45 | 14.47 | 1.41 | |
| 09.08.2026 | Trampen, dag 2, lång | D14 | 58.14 | 14 /15 | 8.35 | 14.31 | 2.08 | 15.13 | 1.53 | |
| 08.08.2026 | Trampen, dag 1, medel | D14 | 43.39 | 7 /12 | 3.01 | 14.00 | 0.58 | 15.13 | 1.53 | |
| 09.07.2026 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, omvänd jaktstart | D14 | 56.24 | 16 /26 | 3.47 | 14.05 | 0.57 | 15.31 | 1.51 | |
| 08.07.2026 | Gotlands 3-dagars, etapp 2, medel | D14 | 34.57 | 16 /26 | 3.00 | 13.32 | 1.10 | 15.31 | 1.51 | |
| 07.07.2026 | Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel | D14 | 36.45 | 18 /26 | 4.38 | 14.54 | 1.53 | 15.31 | 1.51 | |
| 05.07.2026 | 3+3 i Sälen, etapp 3, medel | D14 | 38.12 | 20 /25 | 4.20 | 15.09 | 1.43 | 15.31 | 1.51 | |
| 04.07.2026 | 3+3 i Sälen, etapp 2, lång | D14 | 1.18.02 | 23 /26 | 7.05 | 19.21 | 1.45 | 15.31 | 1.51 | |
| 03.07.2026 | 3+3 i Sälen, etapp 1, medel | D14 | 50.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2026 | DOL-kampen, dag 1 | D14 | 43.47 | 15 /20 | 4.34 | 16.11 | 1.41 | 15.45 | 1.47 | – |
| 15.05.2026 | Hammarslaget, dag 2, sprint | D14 | 11.52 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2026 | Kolmårdsmedeln (Swedish League, #2, WRE) | Orange 3,0 km | 36.18 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2025 | Daladubbeln, patrull | D12 | 54.28 | 73 /208 | 4.14 | 11.53 | 0.55 | 13.07 | 1.33 | |
| 24.10.2025 | Lugnetsprinten | D12 | 18.32 | 10 /45 | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 3, medel | D12 | 24.58 | 14 /25 | 0.18 | 12.00 | 0.09 | 13.51 | 1.41 | |
| 28.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 2, lång | D12 | 31.42 | 11 /25 | 3.39 | 12.15 | 1.25 | 13.51 | 1.41 | |
| 27.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 1, medel | D12 | 31.21 | 11 /23 | 1.23 | 13.19 | 0.35 | 13.51 | 1.41 | |
| 20.10.2024 | Daladubbeln, patrull | D12 | 59.08 | 129 /249 | 3.13 | 13.41 | 0.45 | 15.14 | 2.16 | |
| 21.09.2024 | Swedish League, #10, medel (WRE) + Tuna Ting, lång | D12 | 29.33 | 20 /25 | 3.59 | 13.21 | 1.48 | 15.33 | 2.33 | |
| 09.06.2024 | Ösaträffen, dag 4, lång | D12 | 46.16 | 22 /26 | 7.16 | 17.17 | 2.43 | 16.38 | 2.44 | – |
| 08.06.2024 | Ösaträffen, dag 3, medel | D12 | 56.50 | 34 /39 | 11.39 | 20.09 | 4.08 | 16.38 | 2.44 | – |
| 07.06.2024 | Ösaträffen, dag 2, lång | D12 | 29.12 | 35 /36 | 8.19 | 18.45 | 5.20 | 16.38 | 2.44 | – |
| 06.06.2024 | Ösaträffen, dag 1, medel | D12 | 32.50 | 27 /35 | 0.58 | 13.26 | 0.24 | 16.38 | 2.44 | – |
| 18.05.2024 | Fäbodloppet, dag 1, medel | D12 | 29.56 | 15 /21 | 3.49 | 15.40 | 2.00 | – | – | – |
| 15.10.2023 | Daladubbeln, patrull | D10 | 46.53 | 35 /112 | 1.38 | 11.56 | 0.25 | 12.48 | 1.09 | |
| 27.08.2023 | IFK Mora OK, dag 2, medel | Mycket lätt 2 km | 17.47 | 3 /5 | 2.46 | 14.20 | 2.14 | 13.12 | 1.23 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Etappstart Medelsvår 6,0 | 1.47.14 | 18 /25 | 5.52 | 17.02 | 0.56 | – | – | – |
| 15.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 3, medel | Mycket lätt 2 km | 21.59 | 6 /12 | 1.07 | 13.42 | 0.42 | 14.18 | 1.00 | – |
| 11.08.2021 | Grövelsjöorienteringen, etapp 4, Valdalsbygget, medel | Mycket lätt 2 km | 38.47 | 5 /9 | 2.39 | 15.25 | 1.03 | 14.18 | 1.00 | – |
| 14.12.2014 | Sjusjørennet mellom | D 17- | 37.43 | 21 | – | – | – | – | – | – |
| 13.12.2014 | Sjusjørennet sprint | D 17- | 19.27 | 17 | – | – | – | – | – | – |