Løperprofil
Francesca Taufer
skodeg-o.com
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.19
- Løpskapasitet
- 9.40
- O-evne
- 0.39
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 60 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 22 (sist 20.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,156 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1601 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0728 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,031 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,77 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8939 |
| bomVekt | 126,24 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0933 |
| bomStorSigma | 0,5697 |
| antallBom | 49 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0292 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1036 |
| havariVekt | 5,7 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0176 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4086 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0051 |
| fartSesongSin | 0,0078 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2573,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2746,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.31
- Løpskapasitet
- 7.19
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 4.25
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 05.07.2015)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1031 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1853 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4624 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0037 |
| bomVekt | 0,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2189 |
| bomStorSigma | 0,7048 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2710,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2787,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.39
- Løpskapasitet
- 15.43
- O-evne
- 2.56
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.08
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 134 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 21.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,205 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3377 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1087 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,21 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1527 |
| bomVekt | 4,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8958 |
| bomStorSigma | 0,6928 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0548 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,38 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3696,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4387 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 82 | 21.04.2025 Uppsala möte, lång, bom 5.20 | 110 | – |
| Bom over fem minutter | 82 | 21.04.2025 Uppsala möte, lång, bom 5.20 | 170 | – |
| Bom over ti minutter | 389 | hele karrieren siden 2015 | 389 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.05.2026 | Stockholm City Cup, #2 | D21 Elit | 18.00 | 16 /34 | 0.33 | 9.04 | 0.17 | 10.20 | 0.38 | |
| 05.04.2026 | Kolmårdsmedeln (Swedish League, #2, WRE) | W21E-2 | 46.06 | 38 /86 | 3.38 | 9.49 | 0.46 | 10.31 | 0.38 | |
| 10.05.2025 | SM, medel (Swedish League, #4, WRE), final | D21–C Final | 47.22 | 27 /40 | 0.13 | 10.47 | 0.03 | 10.49 | 0.39 | |
| 09.05.2025 | SM, medel (Swedish League, #4, WRE), kval | D21-2 | 51.16 | 28 /32 | 2.15 | 10.39 | 0.28 | 10.49 | 0.39 | |
| 01.05.2025 | Swedish League, #3, medel (WRE) | W21-3 | 44.37 | 37 /74 | 1.40 | 10.30 | 0.24 | 10.49 | 0.39 | |
| 21.04.2025 | Uppsala möte, lång | Orange 5,0 | 1.52.46 | 16 /19 | 9.11 | 22.48 | 1.51 | – | – | – |
| 23.02.2025 | Aguiar da Beira "O" Meeting 2025 - Middle | DElite | 59.03 | 61 /93 | 3.57 | 11.03 | 0.44 | 10.37 | 0.44 | |
| 21.02.2025 | Aguiar da Beira "O" Meeting 2025 - Prologue | WElite_B | 9.27.00 | 18 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | DM, medel, Uppland | D21 | 58.15 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.08.2024 | SM, ultralång (Swedish League, #7) | D21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D21 Lång | 1.29.24 | 10 /25 | 4.01 | 10.14 | 0.28 | 10.33 | 0.44 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D21 Lång | 43.14 | 14 /25 | 2.29 | 10.12 | 0.35 | 10.33 | 0.44 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D21 Lång | 1.30.14 | 6 /25 | 5.46 | 9.46 | 0.37 | 10.33 | 0.44 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D21 Lång | 47.35 | 10 /25 | 3.16 | 9.59 | 0.41 | 10.33 | 0.44 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D21 Lång | 1.37.04 | 10 /24 | 3.40 | 9.45 | 0.22 | 10.33 | 0.44 | |
| 10.05.2024 | Swedish League, #5, lång (WRE) + Närkekvartetten, dag 2, lång | W21 | 2.33.48 | 42 /61 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2024 | Swedish League, #4, medel (WRE) + Närkekvartetten, dag 1, medel | W21-2 | 46.23 | 10 /29 | 1.27 | 9.57 | 0.19 | 11.06 | 0.48 | |
| 30.03.2024 | Swedish League, #2, medel (WRE) + Göingefejden | W21-2 | 43.06 | 45 /68 | 1.28 | 10.51 | 0.22 | 11.29 | 0.54 | |
| 29.03.2024 | Swedish League, #1, lång (WRE) + Vildmarksfejden | W21 | 2.08.00 | 66 /93 | 10.00 | 11.04 | 0.52 | 11.29 | 0.54 | |
| 10.04.2023 | Australian 3 Days 2023 | W21E | – | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2023 | Australian 3 Days 2023 | W21E | – | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2023 | Australian 3 Days 2023 | W21E | 59.23 | 16 /18 | 8.50 | 12.47 | 1.54 | 11.49 | 1.06 | |
| 09.07.2021 | WOC2021 / Long | WOMEN | 1.50.26 | 47 /59 | 1.41 | 10.15 | 0.09 | 11.34 | 0.53 | |
| 06.07.2021 | WOC2021 / Middle Q | WC | 46.05 | 28 /28 | 4.06 | 12.12 | 1.05 | 11.34 | 0.53 | |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | W 21-E | 43.00 | 21 /41 | 3.55 | 10.48 | 0.59 | 11.37 | 0.56 | |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | W 21-E | 49.05 | 33 /56 | 2.08 | 11.36 | 0.30 | 11.37 | 0.56 | |
| 09.07.2015 | Junior World Orienteering Championship - long | W 20 | 1.21.00 | 93 /132 | 7.36 | 12.56 | 1.13 | 12.32 | 1.02 | – |
| 07.07.2015 | Junior World Orienteering Championship - middle finale | W20 B-final | 37.21 | 24 | 2.20 | 12.16 | 0.46 | 12.32 | 1.02 | – |
| 06.07.2015 | Junior World Orienteering Championship - middle qual | W20B | 33.28 | 24 /46 | 1.26 | 11.30 | 0.30 | 12.32 | 1.02 | – |
| 05.07.2015 | Junior World Orienteering Championship - sprint | W20 | 18.12 | 77 /135 | 0.45 | 8.08 | 0.20 | – | – | – |
| 18.10.2014 | Blodslitet eliteklasser | D17-18 | 2.32.26 | 20 /33 | – | – | – | – | – | – |