Løperprofil
Paul Johan Slungaard
Heming
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
12 løp
Sprintrankingen
11 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.17
- Løpskapasitet
- 11.14
- O-evne
- 2.03
- Jevnhet ±
- 10,8 %
- Usikkerhet ±
- 4.31
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 120 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 31.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0096 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1587 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1081 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2931 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,76 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1908 |
| bomVekt | 7,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7851 |
| bomStorSigma | 0,8143 |
| antallBom | 46 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0495 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0751 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,383 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0014 |
| fartSesongSin | −0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2988,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3534,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.25
- Løpskapasitet
- 8.11
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.43
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 29.04.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,009 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0881 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0606 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1858 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3194 |
| bomVekt | 16,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1246 |
| bomStorSigma | 0,6668 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0581 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,085 |
| havariVekt | 0,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0527 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3032,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3122,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.18
- Løpskapasitet
- 11.49
- O-evne
- 2.29
- Jevnhet ±
- 11,9 %
- Usikkerhet ±
- 6.43
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 12.08.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0839 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2015 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1194 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3853 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0585 |
| bomVekt | 0,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6514 |
| bomStorSigma | 0,8986 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3389 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2778,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3363,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.20
- Løpskapasitet
- 9.23
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 6.13
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 23.05.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3069 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2071 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,087 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4372 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0182 |
| bomVekt | 0,6 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5433 |
| bomStorSigma | 0,8677 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2215,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2675 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 48 | 23.09.2019 Klubbmesterskap - Heming Orientering, bom 2.46 | 56 | – |
| Bom over fem minutter | 53 | 23.09.2019 Klubbmesterskap - Heming Orientering, bom 15.57 | 84 | – |
| Bom over ti minutter | 53 | 23.09.2019 Klubbmesterskap - Heming Orientering, bom 15.57 | 157 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.04.2022 | NM sprint jr - NC sprint sr | H 19-20 | 27.14 | 25 /27 | 4.07 | 10.29 | 1.35 | 9.26 | 0.22 | |
| 20.09.2021 | Klubbmesterskap - Heming Orientering | H 17- | 39.47 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2021 | Ivar-o-løpet med Trimtex-cup | H 17-18 | 24.34 | 12 /12 | 2.01 | 9.30 | 0.47 | 9.00 | 0.22 | |
| 23.09.2019 | Klubbmesterskap - Heming Orientering | H 15-16 | 1.58.41 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2019 | Nydalten med Trimtex cup | H 15-16 | 1.26.32 | 18 /21 | 22.31 | 23.16 | 6.03 | 17.26 | 3.23 | |
| 18.08.2019 | Hemingløpet med Trimtex-cup | H 15-16 | 1.20.09 | 26 /27 | 19.26 | 17.50 | 4.20 | 17.26 | 3.23 | |
| 23.06.2019 | Sørlandsgaloppen 2019 | H 15-16 | 1.21.13 | 13 /64 | 10.53 | 15.31 | 2.05 | 16.32 | 3.01 | |
| 23.06.2019 | Sørlandsgaloppen 2019 | H 15-16 | 48.45 | 19 /64 | 6.32 | 16.23 | 2.12 | 16.32 | 3.01 | |
| 23.06.2019 | Sørlandsgaloppen 2019 | H 15-16 | 30.18 | 21 /22 | 0.09 | 10.19 | 0.03 | 9.57 | 0.25 | |
| 07.05.2019 | Oslo City Cup finale | H13 | 25.45 | 48 /53 | 1.55 | 11.20 | 0.51 | 9.47 | 0.26 | |
| 30.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 4 | H 13-16 | 34.05 | 55 /62 | 6.54 | 12.04 | 2.27 | 9.30 | 0.28 | |
| 09.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 2 | H13-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr 1 | H13-16 | 25.11 | 44 /63 | 1.34 | 8.44 | 0.33 | 9.30 | 0.28 | |
| 23.03.2019 | Gromløpet 2019 – Kick off Oslo | H15 | 56.21 | 13 /17 | 7.16 | 12.52 | 1.39 | 17.03 | 3.26 | |
| 10.10.2018 | Harry Lagerts Nattcup 2018 Løp3 | Rekrutt | 59.28 | 20 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2018 | Klubbmesterskap - Heming Orientering | H 15-16 | 44.20 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2018 | Harry Lagerts Nattcup 2018 Løp1 | Rekrutt | 45.58 | 9 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2018 | Hemingsprinten m/finale Trimtex-cup | H 15-16 | 16.10 | 31 /33 | 0.06 | 9.33 | 0.04 | 10.09 | 0.24 | |
| 13.09.2018 | Nordmarkskarusellen ekstra 18 | H15-16(MELLOM) | 1.19.56 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2018 | Nordmarkskaeusellen løp 4 18 | H15-16(MELLOM) | 54.25 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 05.08.2018 | Hovedløpet sprint | H15 | 24.39 | 63 /74 | 2.05 | 11.06 | 0.56 | 10.40 | 0.25 | |
| 04.08.2018 | Hovedløpet lang | H15 | 2.09.40 | 63 /67 | 29.55 | 25.09 | 5.48 | 20.12 | 4.09 | |
| 24.06.2018 | Norsk O-Festival mellom | H 15 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2018 | Norsk O-Festival lang | H 15 | 1.37.30 | 43 /51 | 11.28 | 20.42 | 2.26 | 18.44 | 3.28 | |
| 31.05.2018 | Nordmarkskarusellen løp 2 18 | H15-16(MELLOM) | 1.21.20 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2018 | Kvist-Kvaset | Løype: 301 | 34.43 | 25 | 4.21 | 17.44 | 2.13 | 17.38 | 4.02 | |
| 03.04.2018 | Oslo City Cup, Løp nr 1 | H 13-16 | 35.34 | 54 /77 | 5.33 | 13.55 | 2.10 | 11.11 | 0.27 | |
| 20.01.2018 | Hovedløpet ski-o + mellom andre klasser | H 15 | 59.51 | 9 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 07.01.2018 | Ski-o-treff lang (jaktstart i NC klasser) | N-åpen | 22.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.01.2018 | Ski-o-treff nattsprint | 2 km | 18.31 | 34 /62 | – | – | – | – | – | – |
| 06.01.2018 | Ski-o-treff mellom | N-åpen | 20.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2017 | Klubbmesterskap - Heming Orientering | H 13-14 | 49.21 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2017 | Nordmarkskarusellen ekstra 17 | H13-14(B-NIVÅ) | 35.19 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2017 | Nordmarkskarusellen løp 4 17 | H13-14(B-NIVÅ) | 1.37.49 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2017 | Hovedløpet lang | H14 | 57.09 | 61 /72 | 7.51 | 20.38 | 2.50 | 23.04 | 4.28 | |
| 11.08.2017 | Hovedløpet sprint | H14 | 22.16 | 64 /78 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2017 | Nordmarkskarusellen løp 2 17 | H13-14(B-NIVÅ) | 2.59.33 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2017 | Kvist-Kvaset | Løype: 99 | 13.25 | 14 | 0.00 | 13.31 | 0.00 | 17.40 | 4.24 | |
| 18.05.2017 | Nordmarkskarusellen løp 1 17 | H13-14(B-NIVÅ) | 1.36.56 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2017 | Nydalten | H 13-14 | 1.52.03 | 36 /38 | 18.49 | 32.52 | 5.31 | 25.48 | 4.46 | – |
| 02.05.2017 | Oslo City Cup, løp nr. 5 | H13 | 1.54.49 | 48 /55 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2017 | Oslo City Cup løp nr 4 | H13-16 | 49.34 | 47 /56 | 9.25 | 16.39 | 3.10 | 11.44 | 0.28 | – |
| 18.04.2017 | Oslo City Cup 2017, Løp nr 3 | H 13-16 | 32.40 | 43 /50 | 2.40 | 12.16 | 1.00 | 11.44 | 0.28 | – |
| 04.04.2017 | Oslo City Cup, løp nr.2 | H 13-16 | 1.00.27 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2016 | Klubbmesterskap - Heming Orientering | H 13-14 | 55.58 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2016 | Nordmarkskarusellen eks 16 | H13-14(B-NIVÅ) | 35.04 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2016 | Heming 100 år - KM Mellom - Trimtex-cup | H 13-14 | 2.18.48 | 30 /31 | 33.36 | 33.25 | 8.05 | – | – | – |
| 23.05.2016 | Råtassløp nr 1 | HC | 57.34 | – | 8.30 | 18.58 | 2.48 | 15.52 | 1.47 | – |
| 19.05.2016 | Nordmarkskarusellen nr 1 16 | D13-14(B-NIVÅ) | 2.06.45 | 6 | 42.01 | (37.44) | 12.31 | 25.22 | 5.08 | |
| 03.09.2015 | Nordmarkskarusellen løp 6 15 | H10-12(C-NIVÅ) | 51.21 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2015 | Råtassløp nummer 2 2015 | M-V | 40.24 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2015 | Nordmarkskarusellen løp 5 15 | H10-12(C-NIVÅ) | 1.14.59 | 9 | 28.35 | (35.06) | 13.23 | 21.46 | 3.44 | |
| 20.08.2015 | Nordmarkskarusellen løp 4 15 | H10-12(C-NIVÅ) | – | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2015 | Råtassløp nr 1 | HC | 44.40 | – | 3.35 | 17.57 | 1.26 | – | – | – |
| 21.05.2015 | Nordmarkskarusellen løp 1 15 | H10-12(C-NIVÅ) | 56.11 | 4 | 11.14 | 21.38 | 4.20 | 17.47 | 1.59 | – |
| 28.04.2015 | Oslo City Cup, Løp nr. 4 | H 11-12 | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2014 | Rekrutt- og råtassløp nr 3, Fossum IF | G - NC | – | 11 /16 Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2014 | Rekruttenes o-dag 2014. | H 11 | 1.15.28 | 8 /9 | 8.43 | 54.29 | 6.18 | – | – | – |
| 04.09.2014 | Nordmarkskarusellen løp 6 14 | H10-12(C-NIVÅ) | 46.12 | 5 | 7.15 | 22.50 | 3.35 | – | – | – |
| 02.06.2014 | Råtassløp nr 1 | HN | 35.44 | 9 /30 | – | – | – | – | – | – |