Løperprofil
Cathrine Thorhus
Verdal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
12 løp
B-rankingen
5 løp
C-rankingen
18 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 24.43
- Løpskapasitet
- 20.46
- O-evne
- 3.57
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.36
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 147 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 06.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6079 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6373 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0778 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1003 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4631 |
| bomVekt | 15,97 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9905 |
| bomStorSigma | 1,0742 |
| antallBom | 38 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0449 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0714 |
| havariVekt | 1,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5248 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5526,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6578,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.12
- Løpskapasitet
- 12.00
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 10,5 %
- Usikkerhet ±
- 3.40
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 01.07.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3888 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5012 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1051 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2634 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9613 |
| bomVekt | 2,27 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2143 |
| bomStorSigma | 0,6904 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0852 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0012 |
| fartSesongSin | −0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4450 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4522,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.08
- Løpskapasitet
- 16.43
- O-evne
- 2.26
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.28
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 114 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 08.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2666 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2803 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,088 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1216 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,47 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0178 |
| bomVekt | 6,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7389 |
| bomStorSigma | 0,8142 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0808 |
| havariVekt | 0,29 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0019 |
| fartSesongSin | 0,0031 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3931,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4502,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.48
- Løpskapasitet
- 11.51
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.26
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 18.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0752 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1082 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1014 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0992 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9997 |
| bomVekt | 16,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5571 |
| bomStorSigma | 0,8749 |
| antallBom | 34 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0659 |
| havariVekt | 0,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2796,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3257 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 07.05.2025 Bygdakamp nr 1, bom 3.52 | 41 | – |
| Bom over fem minutter | 25 | 18.09.2024 Bygdakamp 6, bom 6.40 | 90 | – |
| Bom over ti minutter | 39 | 06.08.2024 WMOC Forest Qualification, 6.8.2024, bom 24.37 | 132 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.08.2025 | O-karusell 5, VM-lang | Vert | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2025 | Bygdakamp nr 1 | C2/B3 | 35.13 | 46 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2024 | Bygdakamp 6 | C2 | 30.52 | 21 | 8.22 | 15.33 | 4.13 | 14.13 | 1.57 | |
| 18.09.2024 | Bygdakamp 6 | C2 | 32.11 | 23 | 1.31 | 16.13 | 0.46 | 14.13 | 1.57 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | W55-3 | 2.22.29 | 59 /68 | 39.23 | 29.13 | 8.04 | 24.47 | 5.04 | |
| 08.05.2024 | Bygdakamp 2 | B3 | 56.40 | 38 | 6.02 | 18.56 | 2.01 | 19.14 | 2.26 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D55 Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D55 Kort | 1.32.50 | 133 /144 | 37.01 | (34.16) | 13.40 | 23.42 | 4.29 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D55 Kort | 1.13.27 | 119 /144 | 14.00 | 24.46 | 4.43 | 23.42 | 4.29 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D55 Kort | 1.16.32 | 116 /144 | 5.44 | 21.23 | 1.36 | 23.42 | 4.29 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D55 Kort | 1.24.19 | 133 /144 | 28.09 | 26.59 | 9.01 | 23.42 | 4.29 | |
| 08.06.2022 | O-karusell 3/klubbmesterskap | Vert | – | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2022 | Bygdakamp 3 | C2 | 24.51 | 13 | 1.00 | 11.30 | 0.28 | 13.22 | 1.27 | |
| 25.05.2022 | O-karusell 2 | C2 | 26.06 | 5 /14 | 0.42 | 13.07 | 0.21 | 14.00 | 1.39 | |
| 25.05.2022 | Skøynarkarusell 6 | C2 | 24.51 | 13 | 1.00 | 11.39 | 0.28 | 14.00 | 1.39 | |
| 08.09.2021 | O-karusell 7 | C2 | 44.02 | 16 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2021 | O-karusell 5 | C2 | 17.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2021 | O-karusell 3/klubbmesterskap | C2,5 | 40.48 | 13 /22 | 7.13 | 15.04 | 2.40 | 14.54 | 2.03 | |
| 09.06.2021 | BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet | B3 | 52.51 | 19 | 5.38 | 20.33 | 2.11 | 19.16 | 2.12 | |
| 02.06.2021 | O-karusell 2 | C2 | 31.23 | 11 /23 | 1.24 | 14.06 | 0.38 | 14.54 | 2.03 | |
| 19.05.2021 | O-karusell 1 | B2,5 | 43.40 | 20 /21 | 7.25 | 21.03 | 3.34 | 18.28 | 2.08 | |
| 03.10.2020 | O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang | B3 | 36.08 | 35 | 2.07 | 15.29 | 0.54 | 16.15 | 1.32 | – |
| 09.09.2020 | O-karusell 5 | B2 | 27.16 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2020 | O-karusell 4 | Vert | 36.16 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2020 | O-karusell 3/klubbmesterskap | C2,5 | 36.16 | 9 /11 | 5.13 | 17.20 | 2.30 | 16.14 | 2.07 | |
| 01.07.2020 | O-karusell 2 | K | 39.44 | 13 /15 | 3.34 | 12.56 | 1.10 | 11.22 | 0.14 | |
| 24.06.2020 | O-karusell 1 | C2 | 33.06 | 10 /17 | 3.46 | 14.42 | 1.40 | 15.32 | 2.03 | |
| 24.04.2019 | Kopi av BK 1 | C 2 | 1.30 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2018 | BK 6 | C 2 | 32.05 | 19 | 1.51 | 16.18 | 0.56 | 16.39 | 2.09 | |
| 29.08.2018 | O-karusell 6 | 2km | 25.45 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2018 | Bygdakamp 5 | C2 | 45.30 | 32 | 8.36 | 21.00 | 3.58 | 16.17 | 2.23 | |
| 13.06.2018 | Bygdakamp 4 | C5 | 1.12.57 | 11 | 21.32 | 17.31 | 5.10 | 15.13 | 2.16 | |
| 23.05.2018 | O-karusell 2 | Råtass | 16.26 | – | 3.14 | 10.28 | 2.04 | 9.10 | 0.15 | – |
| 09.05.2018 | Bygdakamp 2 | C2 | 28.49 | 23 | 2.38 | 14.57 | 1.22 | 14.59 | 1.31 | |
| 29.04.2018 | Blåveisløpet | D 50- | 1.04.16 | 4 /4 | 7.17 | 20.33 | 2.20 | 19.52 | 2.24 | |
| 02.04.2018 | Sesongåpning Trones | 2km | 23.21 | 9 | 0.04 | 9.58 | 0.02 | – | – | – |
| 16.08.2017 | O-karusell 5 mellomdistanse Floåsen | 2km | 1.16.14 | 5 /8 | 25.55 | 26.38 | 9.03 | 19.24 | 2.34 | |
| 25.06.2017 | Norsk O-Festival mellom | D 50- | 1.25.17 | 54 /58 | 21.45 | (27.06) | 6.55 | 18.43 | 1.48 | |
| 23.06.2017 | Norsk O-Festival sprint | D 50- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2017 | O-karusell 3 Mellomdistanse Blommen | trimc | 1.24.13 | 8 /9 | 48.39 | (37.33) | 21.41 | 18.43 | 1.48 | |
| 31.05.2017 | O-karusell 2 Ramsåsen | trimc | 42.06 | 4 /11 | 3.48 | 14.36 | 1.19 | 15.05 | 1.00 | |
| 25.09.2016 | O-karusell 7 | 4km | 1.13.52 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2016 | O-karusell 6 | 2 C | 41.09 | 6 /7 | 3.18 | 19.34 | 1.34 | 18.50 | 1.08 | |
| 03.09.2016 | Bygdakamp 6 med premieutdeling | C2 | 33.59 | 4 | 2.27 | 15.05 | 1.05 | 15.37 | 1.54 | |
| 24.08.2016 | Bygdakamp 5 - Verdal | C2 | 1.01.55 | 27 | 13.19 | (25.46) | 5.32 | 15.09 | 2.14 | |
| 25.05.2016 | O-karusell 2 | 2,5 B | 51.01 | 8 /15 | 4.00 | 20.04 | 1.34 | 18.41 | 1.04 | – |
| 18.05.2016 | Bygdakamp 2 - Verdal | B3 | 34.51 | 34 | 3.14 | 16.41 | 1.33 | 17.05 | 1.41 | – |
| 11.05.2016 | O-karusell 1 | 2,6km | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2016 | Bygdakamp 1 - Skøynar | C2 | 40.57 | 17 | 4.34 | 12.56 | 1.26 | 13.05 | 1.18 | |
| 26.08.2015 | Bygdakamp 5, Skøynar | C2 | 20.15 | 6 | 0.54 | 11.14 | 0.30 | 13.32 | 1.06 | |
| 17.06.2015 | Bygdakamp 3 | C2 | 33.40 | 18 | 0.29 | 17.08 | 0.15 | 17.50 | 1.24 | – |
| 06.05.2015 | O-sjuer nr 4 og BK 1 | B3 | 1.15.37 | 53 | 12.00 | 27.21 | 4.20 | – | – | – |
| 22.04.2015 | Melksyrløpet | 5 | 41.15 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2015 | Påskeløpet | 2,5km | 42.16 | 18 /23 | 2.43 | 21.04 | 1.21 | – | – | – |
| 28.05.2014 | Bygdakamp nr.2, Frol il | C2 | 53.49 | 25 | 7.25 | 19.49 | 2.44 | – | – | – |