Løperprofil

Victoria Kulstad

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

C-rankingen

7 løp
12.0016.0020.0024.00201420152016O-sjuern 4 24.04.2013: 26.57O-sjuern 8 14.08.2013: 24.33O-sjuer 2, Håa 30.04.2014: 10.22O-sjuer nr 5 13.05.2015: 11.43O-sjuer nr 6 10.06.2015: 14.18O-sjuer nr. 7 22.06.2016: 21.38

N-rankingen

7 løp
9.0010.0011.0012.0013.00201420152016O-sjuern 7 12.06.2013: 12.01O-sjuer 4, Stubbmodalen 21.05.2014: 10.30O-sjuer 6, Rinnbustaden 25.06.2014: 9.54O-sjuer 8, Rinnleiret 27.08.2014: 10.58Bygdakamp 3 17.06.2015: 10.43O-sjuer nr. gjeldsåsmyra 23.06.2015: 12.50

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
13.51
Løpskapasitet
11.52
O-evne
1.59
Jevnhet ±
14,0 %
Usikkerhet ±
7.26
Sikkerhet
0
Bommer per løp
3,3
Typisk bom
95 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
8 (sist 22.06.2016)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0776
fartMuRaa (evne før krymping)0,1062
fartSigma (dagsform-spredning)0,1401
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,4298
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,37
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9942
bomVekt0,8
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5497
bomStorSigma0,9075
antallBom12
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0685
havariVekt0
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0002
fartSesongSin−0,0007
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2803,3
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3270,9
beregnet05.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
8.29
Løpskapasitet
7.00
O-evne
1.29
Jevnhet ±
10,4 %
Usikkerhet ±
4.36
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,2
Typisk bom
80 s
Disk/brutt
3 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
8 (sist 11.05.2016)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,5894
fartMuRaa (evne før krymping)−0,6543
fartSigma (dagsform-spredning)0,1037
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,4341
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,54
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0148
bomVekt0,78
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3814
bomStorSigma0,8112
antallBom17
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0347
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0329
havariVekt0,01
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0001
fartSesongSin0,0004
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2095
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)752,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)1672,9
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2027,2
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (195 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 2 22.06.2016 O-sjuer nr. 7, bom 2.29 73 –
Bom over fem minutter 39 23.06.2015 O-sjuer nr. gjeldsåsmyra, bom 8.36 119 –
Bom over ti minutter 75 06.05.2015 O-sjuer nr 4 og BK 1, bom 34.34 119 –

Løp

29 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
08.09.2021 O-sjuer 10, Leva-Fro/Røstad N1 – DNS – – – – – –
22.06.2016 O-sjuer nr. 7 C2 41.39 13 4.24 21.38 2.17 15.21 1.59
11.05.2016 O-sjuer nr. 4 N1/C2 19.27 – 2.53 (16.29) 2.27 10.51 1.19
01.05.2016 Blåveisløpet N-åpen 20.14 – – – – – – –
13.04.2016 O-sjuer nr. 1 B3/C5 22.24 26 – – – – – –
23.06.2015 O-sjuer nr. gjeldsåsmyra N1 30.10 – 9.07 12.50 3.53 10.32 1.22
17.06.2015 Bygdakamp 3 N1 15.30 – 2.54 10.43 2.00 10.32 1.22
10.06.2015 O-sjuer nr 6 C2 27.37 13 0.28 14.18 0.14 15.21 2.21
13.05.2015 O-sjuer nr 5 C2 28.59 3 0.42 11.43 0.17 15.10 2.40
06.05.2015 O-sjuer nr 4 og BK 1 C2 1.02.28 43 36.35 (32.14) 18.53 15.10 2.40
06.05.2015 O-sjuer nr 4 og BK 1 N1 11.41 – – – – – – –
15.04.2015 O-sjuer nr 1 C2 10.55 7 – – – – – –
27.08.2014 O-sjuer 8, Rinnleiret N1 18.34 – 1.56 10.58 1.09 10.43 0.55
23.08.2014 KM Langdistanse D 11-12N 15.20 1 /1 – – – – – –
20.08.2014 Bygdakamp nr.5 N1 – DNS – – – – – –
25.06.2014 O-sjuer 6, Rinnbustaden N1 20.17 – 1.29 9.54 0.43 10.37 0.58
21.05.2014 O-sjuer 4, Stubbmodalen N1 19.48 – 2.14 10.30 1.11 11.09 1.08
07.05.2014 O-sjuer 3, Børsåsen N1 – DNS – – – – – –
30.04.2014 O-sjuer 2, Håa C2 13.11 1 0.58 10.22 0.46 12.41 1.04
30.04.2014 O-sjuer 2, Håa N1 – DNS – – – – – –
14.08.2013 O-sjuern 8 C2 40.14 19 0.46 24.33 0.28 22.29 1.27
12.06.2013 O-sjuern 7 N1 35.08 – 2.13 12.01 0.45 12.22 1.11 –
22.05.2013 O-sjuern 6 N1 23.23 – 2.56 12.22 1.33 – – –
24.04.2013 O-sjuern 4 C2 47.01 19 6.35 26.57 3.46 20.40 1.42 –
17.04.2013 O-sjuern 3 og Klubbmesterskap B3 34.19 30 – – – – – –
10.04.2013 O-sjuern 2 C2 21.42 12 – – – – – –
22.08.2012 O-sjuer nr 8 C2 20.44 4 – – – – – –
14.09.2011 O-sjuer nr 10 N1 – Inaktiv – – – – – –
22.06.2011 O-sjuer nr 6 C2 32.48 11 /37 1.29 17.49 0.48 – – –

Løp per år

2011: 2 løp220112012: 1 løp120122013: 6 løp620132014: 5 løp520142015: 7 løp720152016: 4 løp42016