Løperprofil
Per-bjørn Munkeby
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.40
- Løpskapasitet
- 12.18
- O-evne
- 1.22
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.15
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 11.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0844 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1139 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0808 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1524 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0179 |
| bomVekt | 7,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,577 |
| bomStorSigma | 0,7601 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0763 |
| havariVekt | 0,24 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2068 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3274,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3637,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.35
- Løpskapasitet
- 12.28
- O-evne
- 2.07
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 6.53
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 23.08.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0268 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0723 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0879 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3869 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9979 |
| bomVekt | 0,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5654 |
| bomStorSigma | 0,8811 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2932 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3430 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.02
- Løpskapasitet
- 12.32
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 7.02
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.05.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,007 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0276 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4061 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9911 |
| bomVekt | 0,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4162 |
| bomStorSigma | 0,814 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2994,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3353,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 11.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 2, bom 3.56 | 28 | – |
| Bom over fem minutter | 101 | hele karrieren siden 2011 | 101 | – |
| Bom over ti minutter | 101 | hele karrieren siden 2011 | 101 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 2 | AK-åpen | 53.19 | 22 /36 | 7.37 | 14.16 | 2.02 | 14.22 | 1.37 | – |
| 10.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 1 | AK-åpen | 52.42 | 10 /27 | 5.22 | 15.17 | 1.33 | 14.22 | 1.37 | – |
| 19.04.2023 | O-sjuer 2, Staupshaugen | B3 | 28.59 | 32 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2022 | O-sjuer 10, Staupsmarka | B3 | 16.03 | 21 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2018 | Bygdakamp 4 | A4 | 48.23 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2018 | Bygdakamp 3 | A 4 | 38.38 | 10 | 0.44 | 10.39 | 0.12 | – | – | – |
| 23.08.2017 | Bygdakamp 4 | B 3 | 42.32 | 9 | 3.16 | 12.08 | 0.56 | 12.37 | 1.06 | – |
| 24.05.2017 | Bygdakamp 2 | N 1,5 | 41.36 | – | 2.29 | 19.12 | 1.09 | – | – | – |
| 28.05.2014 | Bygdakamp nr.2, Frol il | B3 | 38.02 | 1 | 2.04 | 10.09 | 0.33 | 11.32 | 1.07 | – |
| 14.09.2011 | O-sjuer nr 10 | A4 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2011 | O-sjuer nr 6 | B3 | 28.08 | 5 /11 | 1.14 | 12.42 | 0.33 | – | – | – |