Løperprofil
Jappe Hjelseth
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 3095 av 3557
Nr. 3095 av 3557 blant menn i Norge · nr. 375 av 403 i klassen H55–59 · nr. 86 av 90 i 1970-kullet
- Forventet kmtid
- 16.29
- Løpskapasitet
- 15.19
- O-evne
- 1.10
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 14.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3031 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3165 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0801 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0259 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,47 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4208 |
| bomVekt | 92,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2386 |
| bomStorSigma | 0,5263 |
| antallBom | 56 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0393 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0829 |
| havariVekt | 6,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0028 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2927 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0047 |
| fartSesongSin | 0,0176 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4075,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4385,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.53
- Løpskapasitet
- 9.41
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1789 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2857 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,083 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0453 |
| bomVekt | 4,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1556 |
| bomStorSigma | 0,6011 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0815 |
| havariVekt | 0,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2267 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3593,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3664 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 89 | 24.10.2025 Harry Lagerts Nattcup 2025 – Finale, bom 3.58 | 142 | nr. 793 |
| Bom over fem minutter | 206 | 23.06.2024 Norsk O-Festival lang, bom 5.21 | 299 | nr. 1564 |
| Bom over ti minutter | 650 | hele karrieren siden 2013 | 650 | nr. 1832 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.10.2026 | Harry Lagerts Nattcup 2026 – Løp 3 | LokalH | 59.06 | 51 /59 | 5.41 | 16.30 | 1.35 | 16.30 | 1.10 | |
| 30.09.2026 | Harry Lagerts Nattcup 2026 – Løp 2 | LokalH | 1.04.47 | 39 /59 | 3.52 | 14.51 | 0.53 | 17.23 | 1.14 | |
| 06.05.2026 | NSK Klubbcup #1 2026 | H 45- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2026 | Lørdagskjappen | AK-åpen | 1.08.01 | 74 /101 | 4.54 | 18.46 | 1.23 | 17.17 | 1.00 | |
| 15.02.2026 | NC finale ski-o | A-åpen | 30.32 | 15 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 14.02.2026 | Ski-o publikumsløp | A-åpen | 35.10 | 12 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 01.02.2026 | Ski-O Skramstadsætra (NM sprint) | AK-åpen | 17.12 | 3 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 18.01.2026 | Lygna Ski-O Weekend - NC mellomdistanse og Hovedløp langdistanse | A-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.01.2026 | Lygna Ski-O Weekend - NC og Hovedløp sprint | A-åpen | 22.27 | 8 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2025 | Harry Lagerts Nattcup 2025 – Finale | LokalH | 1.59.58 | 44 /50 | 6.31 | 16.48 | 1.00 | 17.00 | 0.58 | |
| 09.06.2025 | Pinseløpet dag 3 | AK-åpen | 1.07.29 | 53 /61 | 3.52 | 16.59 | 0.58 | 17.07 | 1.01 | |
| 07.06.2025 | Pinseløpet dag 1 | AK-åpen | 1.09.23 | 39 /60 | 1.32 | 16.31 | 0.22 | 17.07 | 1.01 | |
| 04.06.2025 | NSK Klubbcup #2 - 2025 | H 45- | 1.05.49 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2025 | Huldersprinten mellomdistanse m. Trimtex-cup | AK-åpen | 1.00.02 | 29 /40 | 1.41 | 11.15 | 0.19 | – | – | – |
| 07.05.2025 | NSK Klubbcup #1 2025 | A-åpen 17- | 1.30.20 | 2 /2 | 4.28 | 18.38 | 0.55 | 17.12 | 1.05 | |
| 02.02.2025 | NM sprint og publikumsløp | H 50- | 27.17 | 12 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 01.02.2025 | NM mellom, Hovedløpet og publikumsløp | H 50- | 44.34 | 11 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 09.10.2024 | Harry Lagerts Nattcup 2024 Løp 2 | LokalH | 1.09.26 | 68 /75 | 1.48 | 16.10 | 0.25 | 16.41 | 1.06 | |
| 25.09.2024 | Harry Lagerts Nattcup 2024 Løp 1 | LokalH | 1.16.41 | 57 /64 | 3.24 | 16.21 | 0.44 | 16.45 | 1.14 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | AK-åpen | 1.26.25 | 121 /155 | 13.47 | 20.53 | 3.20 | 16.55 | 1.16 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | AK-åpen | 47.08 | 57 /83 | 4.26 | 16.25 | 1.33 | 16.55 | 1.16 | |
| 15.05.2024 | NSK Klubbcup #1 | A-åpen 17- | 56.58 | 4 /4 | 3.18 | 18.13 | 1.03 | 16.05 | 0.45 | |
| 03.02.2024 | NM ski-o lang | H50 | 1.08.40 | 21 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 20.01.2024 | Skiorientering Tour of Lillomarka | HA | 41.40 | 23 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2023 | Harry Lagerts Nattcup 2023 Løp 3 | LokalH | 1.09.59 | 57 /70 | 4.17 | 15.03 | 0.55 | 14.42 | 0.45 | |
| 12.03.2023 | NC jaktstart ski-o | H50 | 39.28 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2023 | NM sprint ski-o + andre klasser | H 50- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.01.2023 | NM mellom ski-o | H 50- | 48.14 | 10 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 21.01.2023 | NM lang ski-o | H 50- | 1.28.09 | 14 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 15.01.2023 | NC Sprint, ungdoms- og publikumsløp sprint | H 50 | 25.03 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.10.2022 | Vestfold Sykkel-O Festival | H 50- | 1.20.01 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 08.10.2022 | Vestfold Sykkel-O Festival | H 50- | 34.52 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 30.07.2022 | MTBO, O-Ringen Uppsala, etapp 5 | H50 | 1.36.07 | 23 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 29.07.2022 | MTBO, O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H50 | 1.53.02 | 19 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2022 | MTBO, O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H50 | 26.44 | 6 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2022 | MTBO, O-Ringen Uppsala | H50 | 1.07.02 | 19 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2022 | MTBO, O-Ringen Uppsala | H50 | 2.11.55 | 23 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 03.07.2022 | Modum SykkelO | H 50- | 55.31 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 06.03.2022 | Lygna Ski-O Weekend - NC ski-o jaktstart | H 50- | 34.54 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 16.01.2022 | Trening ski-o | DL | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Løp 3 | Lokal | 1.01.40 | 86 /110 | 3.47 | 16.15 | 1.00 | 15.13 | 0.41 | |
| 09.10.2021 | Vestfold Sykkel-o Festival løp 1 | H 50- | 23.42 | 7 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 09.10.2021 | Vestfold Sykkel-o Fest. løp 2 | H 50- | 1.15.38 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Løp 2 | Lokal | 1.08.44 | 68 /87 | 2.02 | 15.22 | 0.27 | 14.47 | 0.34 | – |
| 22.09.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Løp 1 | Lokal | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Prolog | Lokal | 1.04.40 | 64 /73 | 2.03 | 15.23 | 0.29 | 14.47 | 0.34 | – |
| 11.01.2020 | Ski-o-treff Nattsprint | H 50- | 19.04 | 4 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 11.01.2020 | Ski-o-treff Mellomdistanse | H 50- | 39.38 | 8 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2019 | Harry Lagerts Nattcup 2019 Løp 2 | Ola | 1.18.57 | 39 /50 | – | – | – | – | – | – |
| 19.01.2019 | Hovedløp og NM mellom, ski-o helg på Hedmarksvidda | H 40- | 43.03 | 5 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2017 | Løvspretten PreO | Pre-o Elite | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.10.2013 | Harry Lagerts Nattcup 2013 Bonusløp | C-Lokal | 1.03.17 | 29 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2009 | Nordmarkskarusellen | H35-44(LANG-A) | 1.21.11 | 11 | – | – | – | – | – | – |