Løperprofil
Rannveig Oma Løyning
Odda
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
7 løp
C-rankingen
6 løp
N-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.21
- Løpskapasitet
- 11.31
- O-evne
- 1.50
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.53
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 17.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0178 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0429 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0931 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0639 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,86 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,427 |
| bomVekt | 35,24 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5413 |
| bomStorSigma | 0,7466 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0408 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0691 |
| havariVekt | 2,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,012 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4397 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0019 |
| fartSesongSin | 0,0079 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3067,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3553,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.33
- Løpskapasitet
- 8.16
- O-evne
- 0.17
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,4
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 20.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0196 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0752 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,057 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0722 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,36 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6105 |
| bomVekt | 16,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1185 |
| bomStorSigma | 0,6079 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0541 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,68 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0021 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7631 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,001 |
| fartSesongSin | −0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3064,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3169,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.53
- Løpskapasitet
- 10.03
- O-evne
- 1.50
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 4.08
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 25.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2397 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2408 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1024 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2986 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0354 |
| bomVekt | 3,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4721 |
| bomStorSigma | 0,8587 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0479 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8135 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2373,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2804,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.51
- Løpskapasitet
- 7.26
- O-evne
- 1.25
- Jevnhet ±
- 12,3 %
- Usikkerhet ±
- 4.13
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 05.06.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5316 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5321 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1235 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3892 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0116 |
| bomVekt | 1,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3619 |
| bomStorSigma | 0,7885 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0346 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6452 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1776,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2116,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 17.08.2025 Odda 2-dagars 2025 dag2, Vestlandsmesterskap, bom 3.08 | 83 | – |
| Bom over fem minutter | 200 | 21.05.2018 Pinseløpet, dag 3, med Junior Norgescup Mellomdistanse, bom 12.37 | 200 | – |
| Bom over ti minutter | 200 | 21.05.2018 Pinseløpet, dag 3, med Junior Norgescup Mellomdistanse, bom 12.37 | 200 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.08.2025 | Odda 2-dagars 2025 dag2, Vestlandsmesterskap | D 17-18 | 1.18.08 | 1 /1 | 10.43 | 12.25 | 1.42 | 13.43 | 1.59 | |
| 16.08.2025 | Odda 2-dagars 2025, Vestlandsmesterskap | D 17-18 | 49.59 | 1 /1 | 5.08 | 12.34 | 1.17 | 13.43 | 1.59 | |
| 22.06.2025 | O-Festival elite og 15-16 | D 17-18E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2025 | O-Festival elite og 15-16 | D 17-18E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | D 17-18E | 24.22 | 44 /47 | 3.36 | 10.04 | 1.29 | 8.47 | 0.22 | – |
| 21.09.2024 | Norgescup mellom - O-idol | D 17-18 | 46.06 | 43 /49 | 1.34 | 14.07 | 0.29 | 15.15 | 2.03 | |
| 20.09.2024 | Norgescup sprint | D 17-18 | 23.28 | 45 /45 | 2.42 | 9.47 | 1.08 | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | AL-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | AL-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | D 17-18 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | D 17-18 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | D 17-18 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2024 | Dag 1-1 | D 17-18 | 48.05 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2024 | Dag 1-2 | D 17-18 | 15.39 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2024 | Pinseløpet dag 2 | D 17-18 | 1.05.51 | 13 /13 | 12.38 | 17.31 | 3.22 | 15.28 | 2.21 | – |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | AK-åpen | 1.02.10 | 92 /126 | 8.06 | 14.40 | 1.55 | 15.28 | 2.21 | – |
| 10.09.2023 | Tour de Orientering | D 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Orientering | D 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Orientering | D 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2023 | Odda 2-dagars 2023 (KM langdistanse Hordaland + Hordalandscup 6/23) | D 15-16 | 1.14.27 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2023 | Odda 2-dagars 2023 (Hordalandscup 5/23) | D 15-16 | 52.48 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2023 | Pinseløpet dag 3 | B-åpen 10-16 | 47.57 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2023 | Pinseløpet dag 2 | B-åpen 10-16 | 41.27 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2023 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 10-16 | 36.44 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2022 | Odda 2-dagars / KM mellom | D 15-16 | 51.22 | 6 /6 | 8.42 | 17.26 | 2.57 | 14.56 | 1.29 | – |
| 07.09.2019 | Møllesprinten (HOK-ranking 6/2019) | DH1112 | 27.44 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2019 | Odda 2-dagars 2019 (KM lang Hordaland) (HOK-ranking 5/2019) | D 11-12 | 24.14 | 1 /6 | 1.10 | 13.24 | 0.39 | 14.17 | 1.18 | |
| 24.08.2019 | Odda 2-dagars 2019 (KM mellom Hordaland) (HOK-ranking 4/2019) | D 11-12 | 22.36 | 1 /5 | 1.15 | 12.01 | 0.40 | 14.17 | 1.18 | |
| 10.06.2019 | Pinseløpet, dag 3 | UN10-16 | 19.46 | – | 0.37 | 10.40 | 0.20 | 12.02 | 0.37 | – |
| 09.06.2019 | Pinseløpet, dag 2 | D 11-12 | 28.36 | 9 /12 | 0.58 | 12.49 | 0.26 | 15.55 | 1.55 | |
| 08.06.2019 | Pinseløpet, dag 1 | D 11-12 | 35.18 | 13 /21 | 2.31 | 16.52 | 1.12 | 15.55 | 1.55 | |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2018 | Pinseløpet, dag 3, med Junior Norgescup Mellomdistanse | D 11-12 | 50.49 | 22 /25 | 17.54 | (29.52) | 10.31 | 19.28 | 3.11 | – |
| 20.05.2018 | Pinseløpet, dag 2, med Junior Norgescup Langdistanse | D 11-12 | 30.03 | 22 /29 | 2.54 | 17.34 | 1.42 | 19.28 | 3.11 | – |
| 19.05.2018 | Pinseløpets ungdomsstafett, resultater rapportering og fakturering | D 11-12_1_2 | 27.39 | 14 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2017 | Møllesprinten | DH1112 | 44.31 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2017 | Odda 2-dagars 2017 | D/H -10 | 33.05 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2017 | Odda 2-dagars 2017 | D/H -10 | 30.28 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2017 | Pinseløpet - Dag 3 | D -10 | 42.22 | – | 7.42 | 19.48 | 3.36 | 14.03 | 1.22 | |
| 04.06.2017 | Pinseløpet - Dag 2 | D -10 | 33.05 | – | 4.30 | 14.26 | 1.58 | 14.03 | 1.22 | |
| 03.06.2017 | Pinseløpet - Dag 1 | D -10 | 27.24 | – | 3.38 | 13.53 | 1.50 | 14.03 | 1.22 | |
| 21.08.2016 | Odda 2-dagars - individuelle klasser under DM stafett | N Open | 18.11 | – | 0.39 | 11.46 | 0.25 | 12.48 | 0.42 | |
| 20.08.2016 | Odda 2-dagars / Vestlandsmeisterskap (DM) Individuelt (HOK-Ranking 5/2016) | NopenK | 15.41 | – | 1.11 | 7.18 | 0.33 | – | – | – |
| 16.08.2015 | Odda 2-dagars - dag 2 (HOK-rankingløp 4/2015) | N-open | 31.39 | – | 4.21 | 16.01 | 2.12 | 13.59 | 0.47 | |
| 15.08.2015 | Odda 2-dagars - dag 1 | N-åpen | 27.53 | – | 2.05 | 13.28 | 1.00 | 13.59 | 0.47 | |
| 22.06.2014 | Odda 2-dagars 2014 - KM langdistanse Hordaland (HOK-rankingløp 4/2014) | N-open | 24.39 | – | 0.29 | 15.49 | 0.19 | 15.57 | 0.44 | – |
| 02.06.2013 | Odda 2-dagars (KM mellom Hordaland) (HOK-rankingløp 4) | N-åpen | 28.13 | – | 1.35 | 18.42 | 1.03 | – | – | – |
| 01.06.2013 | Odda 2-dagars 2013 Jubileumssprint | N-åpen | 24.47 | – | – | – | – | – | – | – |