Løperprofil
Mali Gederaas Kanstad
Molde og Omegn
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
34 løp
Sprintrankingen
12 løp
Skogsrankingen
nr. 596 av 2062
Nr. 596 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 220 av 366 i klassen D21–34 (senior) · nr. 16 av 31 i 1992-kullet
- Forventet kmtid
- 12.10
- Løpskapasitet
- 10.51
- O-evne
- 1.19
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 13
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 35 (sist 22.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0403 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0401 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0752 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0247 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,98 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1178 |
| bomVekt | 129,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,399 |
| bomStorSigma | 0,8177 |
| antallBom | 95 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0375 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0819 |
| havariVekt | 10,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0096 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,9559 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,002 |
| fartSesongSin | −0,0078 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2889,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3238,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.30
- Løpskapasitet
- 8.18
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 19.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0241 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0326 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,057 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0369 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,92 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9791 |
| bomVekt | 37,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2901 |
| bomStorSigma | 0,602 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0532 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0795 |
| havariVekt | 1,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0016 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8629 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0035 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3078,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3153,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.02
- Løpskapasitet
- 14.17
- O-evne
- 1.45
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.40
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 30.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1096 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1273 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0993 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1093 |
| bomVekt | 3,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3939 |
| bomStorSigma | 0,7268 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0789 |
| havariVekt | 0,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3360,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3772,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.26
- Løpskapasitet
- 10.11
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.10
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 28.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2131 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3923 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0976 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,59 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8242 |
| bomVekt | 2,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4075 |
| bomStorSigma | 0,821 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0279 |
| havariVekt | 1,45 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2436,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2734,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 22.08.2026 Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse, bom 6.06 | 124 | nr. 5590 |
| Bom over fem minutter | 7 | 22.08.2026 Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse, bom 6.06 | 343 | nr. 7170 |
| Bom over ti minutter | 150 | 11.09.2025 Internløp 13 Lavollen, bom 16.18 | 602 | nr. 4299 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse | D 21- | 2.01.18 | 8 /10 | 7.22 | 11.43 | 0.43 | 12.08 | 1.15 | |
| 06.08.2026 | Internløp Øya-Kalvskinnet | Mellom | 29.21 | 5 | 0.46 | 10.47 | 0.17 | 12.08 | 1.15 | |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | D 21-E | 2.40.49 | 44 /59 | 7.36 | 12.33 | 0.36 | 12.01 | 1.11 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | D 21-E | 1.08.32 | 70 /81 | 11.06 | 13.44 | 2.13 | 12.01 | 1.11 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | D 21-E | 24.53 | 52 /59 | 2.46 | 9.06 | 1.01 | 8.33 | 0.13 | |
| 11.06.2026 | Internløp 6 Kyvannet | Kort | 37.29 | 1 | 5.00 | 10.49 | 1.27 | 12.01 | 1.11 | |
| 09.06.2026 | Løp 6 - Bratsberg | D 16-34 år/Mellom (rød) | 43.05 | 3 | 3.02 | 10.48 | 0.46 | 12.01 | 1.11 | |
| 30.05.2026 | Trondheim Open (m/ KM Lang) | AL-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2026 | Internløp 04 Vikhammervollen | Mellom | 39.26 | 2 | 1.37 | 10.31 | 0.26 | 11.50 | 1.00 | |
| 19.05.2026 | Løp 4 - Stamtjønna | D 16-34 år/Kort (hvit) | 38.39 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Løp 2 - Litjåsen | Nybegynnere | 15.24 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Løp 1- Lia Pukkverk | Nybegynnere (gul) | 29.03 | 2 | 0.15 | 9.07 | 0.05 | – | – | – |
| 15.10.2025 | Gimse by Night | AB | 53.13 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2025 | Internløp 15 Dragvoll | Lang | 1.00.28 | 18 | 5.28 | 12.56 | 1.10 | 12.43 | 1.06 | |
| 11.09.2025 | Internløp 13 Lavollen | Kort | 1.01.55 | 12 | 16.21 | (18.27) | 4.52 | 12.43 | 1.06 | |
| 30.08.2025 | KM Mellom | B-åpen 17- | 31.32 | 3 /6 | 5.36 | 17.32 | 3.07 | – | – | – |
| 14.08.2025 | Internløp 09 Fremo | Lang | 57.58 | 19 | 2.35 | 12.23 | 0.33 | 11.52 | 0.48 | |
| 21.05.2025 | OG-Gaula2025 | GRØNN | 20.51 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2025 | Vårløpet / KM mellomdistanse | D 17- | 52.10 | 25 /41 | 3.18 | 11.18 | 0.43 | 11.17 | 0.48 | |
| 24.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 3 | D 21-39 | 27.41 | 13 /15 | 0.17 | 8.31 | 0.05 | 8.27 | 0.09 | |
| 13.08.2024 | Klubbmesterskap sprint fra Romsdalsmuseet | Lang | – | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2024 | Internløp 07 Henriksåsen | Lang | 1.08.31 | 7 | 5.27 | 10.48 | 0.52 | 10.58 | 0.45 | |
| 13.09.2023 | Klubbmesterskap MOI | Lang | 1.03.27 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2023 | Internløp 13 Haukvatnet | Mellom | 48.26 | 1 | 0.49 | 10.13 | 0.10 | 11.10 | 0.41 | |
| 29.08.2023 | Løp 13. KM individuelt | D 30-39 år/Mellom (rød) | 37.35 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2023 | Treningsløp MOI fra Nordbyen skole | Lang | 1.00.09 | 11 /18 | 2.30 | 12.38 | 0.32 | 11.55 | 0.46 | |
| 23.05.2023 | Klubbmesterskap sprint MOI | Lang | 18.04 | 8 /39 | 0.02 | 7.44 | 0.01 | 7.50 | 0.08 | |
| 16.05.2023 | Treningsløp MOI #3 | Lang | 45.22 | 3 /8 | 1.47 | 10.20 | 0.24 | 10.57 | 0.49 | |
| 25.04.2023 | Treningsløp MOI #1 | Lang | – | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Løp 1- Midtsanden sprint | D 16-34 år/Lang (blå) | 21.25 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | AK-åpen | 29.35 | 3 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 26.06.2021 | KM lang | D 21- | 1.30.59 | 3 /6 | 2.36 | 10.43 | 0.18 | 11.18 | 0.46 | |
| 22.08.2020 | NNM Lang | D 21- | 1.23.43 | 3 /7 | 3.22 | 10.47 | 0.26 | 11.30 | 0.56 | |
| 21.08.2020 | NNM Sprint | D 21- | 18.38 | 2 /10 | 0.18 | 6.56 | 0.07 | 7.19 | 0.09 | |
| 16.02.2019 | NC mellomdistanse | D 21- | 42.54 | 17 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 06.10.2018 | Hu og Hei, Gampeløpet | Damer | 4.11.56 | 37 /90 | – | – | – | – | – | – |
| 14.03.2018 | SWECO indoor | Babes | 19.32 | 23 | 2.57 | 9.26 | 1.25 | 8.16 | 0.10 | |
| 28.09.2017 | Klubbmesterskap NTNUI RullO | Babes | 21.50 | 5 | 0.51 | 10.24 | 0.24 | 11.42 | 1.11 | |
| 17.09.2017 | Tour de Trondheim | Dir A | 49.14 | 8 /31 | 6.57 | 11.44 | 1.39 | 11.42 | 1.11 | |
| 26.08.2017 | Midt-Norsk Mesterskap Langdistanse | D 21- | 1.40.24 | 12 /17 | 5.48 | 11.00 | 0.38 | 11.50 | 1.13 | |
| 25.08.2017 | Midt-Norsk Mesterskap Sprint | D 21- | 24.18 | 15 /26 | 1.03 | 7.55 | 0.21 | 8.10 | 0.10 | |
| 24.06.2017 | Norsk O-Festival lang Elite | D 21-E | 1.36.20 | 30 /35 | 5.00 | 11.34 | 0.36 | 11.59 | 1.12 | |
| 23.06.2017 | Norsk O-Festival sprint Elite | D 21-E | 23.57 | 42 /53 | 0.27 | 8.45 | 0.10 | 8.22 | 0.10 | |
| 04.05.2017 | Trondheim Sprintcup, finale | Babes | 21.50 | 5 | 0.51 | 7.33 | 0.18 | 7.50 | 0.12 | |
| 23.02.2017 | Studentlekene 2017 Innendørsorientering | Damer | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.10.2016 | KKC 4, prolog | Babes | 24.29 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2016 | KKC #3 Nattergalen | Løype: Babes1 | 1.42.51 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2016 | Rull-O-mesterskap | babes | 15.17 | 1 | 1.51 | 10.13 | 1.14 | 12.02 | 1.22 | |
| 28.09.2016 | Gimse by Night, fellesstart | A | 36.57 | 21 /39 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2016 | Byåsennatta | D21- | 1.08.06 | 13 /19 | 4.22 | 12.30 | 0.48 | 12.02 | 1.22 | |
| 27.08.2016 | Midt Norsk Mesterskap, Km Hedmark, langdistanse | D 21- | 1.19.38 | 13 /26 | 2.17 | 10.40 | 0.18 | 12.05 | 1.22 | |
| 03.05.2016 | Armfeldtnatta | babes | 1.12.19 | 25 | 7.59 | 12.06 | 1.20 | 12.24 | 1.29 | |
| 17.04.2016 | Sweco Indoor | Damer | 21.59 | 16 | 5.16 | 11.02 | 2.39 | 9.03 | 0.16 | |
| 16.01.2016 | Ski-o-treff med HL + NC og publikumsløp sprint | D 21- | 1.05.57 | 12 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2015 | UKA-sprint | babes | 4.40.39 | 24 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2015 | Jukolatestløp | babes | 1.15.52 | 9 | 8.44 | 12.51 | 1.29 | 12.31 | 1.27 | |
| 03.05.2015 | Freidigstafetten | Løype: 45B | 48.35 | 11 | 3.32 | 11.34 | 0.50 | 12.31 | 1.27 | |
| 20.02.2015 | SL2015 | Damer | 23.42 | 27 | 4.57 | 16.16 | 3.24 | 12.25 | 1.27 | |
| 01.02.2015 | Ski-O NM mellom | D 17- | 48.05 | 23 | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2014 | Nordisk Studentmesterskap | Party Animal | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.11.2014 | NSM - lang | Party Animal | – | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 31.10.2014 | NSM sprint | Kvinner | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.10.2014 | Nattelgen | D 17 | 1.22.26 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival elite og 15-16 | D 21-E | 1.49.19 | 35 | 10.21 | 12.21 | 1.10 | 12.04 | 1.27 | |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival elite og 15-16 | D 21-E | 1.01.22 | 47 | 8.27 | 12.41 | 1.45 | 12.04 | 1.27 | |
| 24.06.2014 | Løp 10 - Ulvåsen | D 16-34 år/Mellom (grønn) | 45.07 | 1 | 2.47 | 9.04 | 0.34 | 12.04 | 1.27 | |
| 21.06.2014 | KM mellomdistanse (STAR-cup løp 2) | D 21- | 46.38 | 2 /2 | 7.19 | 12.04 | 1.54 | 12.04 | 1.27 | |
| 03.06.2014 | Løp 6 - Bjønnabakken, Melhus | D 16-34 år/Mellom (grønn) | 57.03 | 1 | 4.27 | 11.48 | 0.55 | 12.04 | 1.27 | |
| 26.10.2013 | UKA-sprinten 2013 | babes | 15.39 | 12 | 0.40 | 7.52 | 0.20 | 7.52 | 0.11 | |
| 03.09.2013 | Løp 19/Skogly | Star-cup D21- (rød) | 1.01.22 | 4 | 3.55 | 12.51 | 0.49 | 13.04 | 1.15 | – |
| 25.06.2011 | Norsk O-festival - Craftcup junior | D19-20 E | 19.41 | 24 /38 | 0.37 | 8.25 | 0.16 | 8.40 | 0.08 | – |
| 25.06.2011 | Norsk O-festival - Craftcup junior | D19-20 E | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2011 | Trondheim Open | D19-20 | 47.13 | 2 /9 | 4.41 | 14.01 | 1.23 | – | – | – |
| 03.06.2011 | Trondheim Open | D19-20 | 22.08 | 2 /8 | 0.57 | 9.11 | 0.24 | 8.40 | 0.08 | – |
| 29.09.2010 | Byåsen-natta | D17-20 | 49.26 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2010 | Tour de Trondheim | D 17- | 2.00.57 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2010 | tour de trondheim | D 17-18 | 23.14 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2010 | Ungdomsløp 7 | D17-18 | 53.47 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2010 | KM-junior stafett / Ungdomsstafett | Løype: 2 | 27.26 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2010 | Terrengtest | D 17-20 | 23.06 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2010 | Tambarskjelven 2010 / KM mellomdistanse | D 17-18 | 29.55 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2010 | Trondheim Sprintcup Finale | Løype: ABDC | 31.48 | 13 | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2010 | Trondheim Sprintcup 2 | Løype: BA | 21.16 | 17 | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2010 | Trondheim Sprintcup 1 | Løype: AB | 22.10 | 18 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2009 | Trondheim Sprintcup finale | D 17-20 | 28.39 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2009 | Trondheim Sprintcup finale | Løype: A 3.1km bd | 28.39 | 17 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2009 | Trondheim sprintcup 5 Trollelg | D 17-20 | 18.34 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2009 | Trondheim sprintcup 5 Trollelg | Løype: SprintB | 18.34 | 42 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2009 | Trondheim Open Mellom | D 17-18 | 33.34 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2009 | Trondheim Open Sprint | D 17-18 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2009 | Trondheim Sprintcup løp nr 4 Byåsen IL | D 17-20 | 5.04 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2009 | Trondheim Sprintcup løp nr 4 Byåsen IL | Løype: SprintA | 5.04 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2009 | Trondheim Sprintcup 2 Malvik | D 17-20 | 19.39 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2009 | Trondheim Sprintcup 2 Malvik | Løype: SprintA | 19.39 | 45 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2009 | Trondheim Sprintcup 1 Wing OK | D 17-20 | 18.25 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2009 | Trondheim Sprintcup 1 Wing OK | Løype: SprintB | 18.25 | 22 | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2008 | Testløp 3, Chamonix | O-teknisk | 35.24 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2007 | Hu & Hei Gamp | Damer | 5.20.10 | 28 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2007 | Armfeldtnatta | D15-16 | 39.25 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2007 | Armfeldtnatta | Løype: 3km | 39.25 | 2 | – | – | – | – | – | – |