Løperprofil
Lars Sparrevik
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
22 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
nr. 2992 av 3541
Nr. 2992 av 3541 blant menn i Norge · nr. 469 av 476 i klassen H21–34 (senior) · nr. 30 av 30 i 2005-kullet
- Forventet kmtid
- 15.57
- Løpskapasitet
- 11.46
- O-evne
- 4.11
- Jevnhet ±
- 11,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 4,7
- Typisk bom
- 143 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 23 (sist 18.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0374 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0492 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1108 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0267 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,85 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6959 |
| bomVekt | 155,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9636 |
| bomStorSigma | 1,0126 |
| antallBom | 95 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0562 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0484 |
| havariVekt | 5,56 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4642 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0054 |
| fartSesongSin | 0,0068 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3133,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4246,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.45
- Løpskapasitet
- 7.31
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 6,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i september (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 21.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0764 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,05 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0619 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0413 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,73 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1896 |
| bomVekt | 45,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2529 |
| bomStorSigma | 0,6689 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0572 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0759 |
| havariVekt | 1,21 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1967 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0053 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2784,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2876,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.05
- Løpskapasitet
- 10.02
- O-evne
- 3.03
- Jevnhet ±
- 10,4 %
- Usikkerhet ±
- 2.41
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 126 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 20.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2446 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2069 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1044 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1861 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0135 |
| bomVekt | 4,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8389 |
| bomStorSigma | 0,9639 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0821 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1801 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2362 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3079,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.14
- Løpskapasitet
- 8.17
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 6.17
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.06.2015)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4318 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0193 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0915 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4785 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0068 |
| bomVekt | 0,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5499 |
| bomStorSigma | 0,8773 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1956,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2417,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 57 | 13.09.2025 Hemingløpet med Trimtex-cup finale, bom 2.51 | 57 | nr. 1392 |
| Bom over fem minutter | 60 | 13.09.2025 Hemingløpet med Trimtex-cup finale, bom 5.39 | 81 | nr. 3761 |
| Bom over ti minutter | 96 | 07.09.2025 Follo 2-dagers, dag 2, Trimtex-cup jaktstart, bom 16.14 | 103 | nr. 5088 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.08.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 1 | h17 | 48.43 | 7 /23 | 2.22 | 11.30 | 0.34 | 16.00 | 4.25 | |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | H17 | 26.47 | 82 /120 | 1.48 | 8.10 | 0.33 | 7.47 | 0.16 | |
| 23.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 7. løp høst | h17 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2025 | Hemingløpet med Trimtex-cup finale | AL-åpen | 1.17.27 | 7 /10 | 18.02 | 13.35 | 3.10 | 17.03 | 5.07 | |
| 09.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 5. løp høst | h17 | 51.02 | 10 /19 | 9.50 | 13.30 | 2.56 | 17.03 | 5.07 | |
| 07.09.2025 | Follo 2-dagers, dag 2, Trimtex-cup jaktstart | AM-åpen | 1.28.31 | 29 /31 | 40.11 | (24.38) | 11.11 | 17.03 | 5.07 | |
| 02.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 4. løp høst og Koll åpent klubbmesterskap | h17 | 59.29 | 18 /20 | 13.24 | 14.54 | 3.21 | 17.03 | 5.07 | |
| 19.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 2. løp høst | h mellom | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2025 | Ivar O løpet med Trimtex-cup | AL-åpen | 2.16.04 | 21 /22 | 42.44 | 18.25 | 5.47 | 17.57 | 5.14 | |
| 12.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 1. løp høst | h17 | 1.15.35 | 12 /14 | 13.37 | 16.45 | 3.01 | 17.57 | 5.14 | |
| 25.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 8 | h17 | 1.16.37 | 16 /18 | 19.25 | 17.37 | 4.28 | 17.27 | 5.21 | |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | H 19-20 | 1.29.13 | 6 /6 | 19.48 | 18.53 | 4.11 | 17.27 | 5.21 | |
| 13.05.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 6 | HA | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | H17 | 22.30 | 36 /46 | 0.17 | 8.26 | 0.06 | 7.12 | 0.20 | |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | H17 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 6 | h lang | 43.53 | 23 /33 | 11.51 | 13.16 | 3.35 | 17.28 | 6.15 | |
| 07.09.2023 | Kolls klubbmesterskap | H 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H18 | 1.33.27 | 111 /138 | 32.03 | 15.53 | 5.27 | 18.06 | 6.27 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H18 | 1.29.34 | 123 /138 | 33.26 | 23.02 | 8.36 | 18.06 | 6.27 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H18 | 1.52.43 | 125 /138 | 43.40 | 23.21 | 9.03 | 18.06 | 6.27 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H18 | 1.58.10 | 123 /138 | 31.20 | 16.53 | 4.29 | 18.06 | 6.27 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H18 | 1.51.43 | 119 /138 | 43.46 | 17.17 | 6.46 | 18.06 | 6.27 | |
| 01.07.2023 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 | H 17-18 | 47.49 | 13 /14 | 7.57 | (11.23) | 1.54 | 18.06 | 6.27 | |
| 30.06.2023 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 1 | H 17-18 | 34.37 | 9 /10 | 4.57 | 8.07 | 1.10 | 7.26 | 0.23 | |
| 25.06.2023 | O-festivalen seniorelite og jaktstart DH15-20 | H 17-18E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2023 | O-festivalen seniorelite og jaktstart DH15-20 | H 17-18E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Fossumløpet 2023 med Trimtex-cup | H 17-18 | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2023 | Oslo City Cup nr. 4 - 2023 | H 17- | 19.54 | 73 /81 | 1.05 | 7.32 | 0.25 | 7.20 | 0.14 | – |
| 30.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 3: Smaaleneneløpet m/ norgescup junior | H 17-AK | 1.28.00 | 10 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2022 | NC mellom og O-idol | H 17-18 | 1.07.40 | 52 /55 | 22.42 | 18.18 | 6.08 | 15.03 | 3.31 | |
| 23.09.2022 | NC sprint | H 17-18 | 19.49 | 44 /48 | 1.40 | 7.54 | 0.40 | – | – | – |
| 20.09.2022 | KM Natt - Kollnatta | B-åpen 17- | 1.06.09 | 14 /17 | 27.37 | (23.30) | 9.49 | 15.44 | 4.04 | – |
| 13.09.2022 | Nordmarka 1-2-3 - Høst | Lang | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2022 | NM mellomdistanse | H 17-18 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2022 | Nordmarka 1-2-3 høst - løp 3 | Lang | – | 2 /17 | 7.50 | 12.58 | 2.35 | 15.03 | 3.31 | |
| 01.09.2022 | Kolls klubbmesterskap | H 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2022 | Tour of Lillomarka høst 2022 - Løp 2 | HA | 1.19.08 | 39 /43 | 18.07 | 16.47 | 3.50 | 14.56 | 3.06 | – |
| 27.08.2022 | Hemingløpet med KM lang og Trimtex-cup | B-åpen 17- | 45.54 | 1 /18 | 3.27 | 11.59 | 0.54 | – | – | – |
| 23.08.2022 | Nordmarka 1-2-3 høst - løp 2 | Lang | 52.46 | 13 /17 | 6.53 | 13.46 | 1.48 | 14.56 | 3.06 | – |
| 03.11.2018 | Trollnatta og natt-O-toget | Troll-Lang | 49.45 | – | 24.22 | (27.34) | 13.30 | 16.38 | 3.26 | – |
| 07.11.2015 | Trollnatta | Troll-Mellom | 23.42 | 9 | 1.48 | 12.19 | 0.56 | 12.52 | 0.40 | – |
| 31.08.2015 | Råtassløp nummer 2 2015 | M-V | 1.06.34 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2015 | Råtassløp nr 1 | HC | 58.53 | – | 7.40 | 23.38 | 3.05 | – | – | – |
| 25.08.2014 | Råtassløp | M-N | 27.39 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2014 | Råtassløp nr 1 | HC | 1.10.56 | 34 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2013 | Råtass og Rekruttløp Storøyodden | D 8-12N Raa | 28.26 | – | 2.08 | 19.49 | 1.29 | – | – | – |