Løperprofil
James Crawford
Guildford Orienteers
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
20 løp
Sprintrankingen
11 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.21
- Løpskapasitet
- 10.32
- O-evne
- 0.49
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.22
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 2,1
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 18 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0716 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0905 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0834 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0311 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,776 |
| bomVekt | 89,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3854 |
| bomStorSigma | 0,6948 |
| antallBom | 38 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0883 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 6,38 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0122 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3844 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0066 |
| fartSesongSin | −0,0031 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2802,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3020,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.17
- Løpskapasitet
- 7.14
- O-evne
- 0.04
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.10
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 0,3
- Typisk bom
- 56 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 09.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1142 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1317 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0558 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0225 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,44 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,3899 |
| bomVekt | 137,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,032 |
| bomStorSigma | 0,6003 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,047 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 7,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0219 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0396 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | 0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2680,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2703,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 184 | 14.02.2026 Portugal "O" Meeting 2026 - Middle GOLD WRE, bom 5.37 | 184 | – |
| Bom over fem minutter | 184 | 14.02.2026 Portugal "O" Meeting 2026 - Middle GOLD WRE, bom 5.37 | 184 | – |
| Bom over ti minutter | 441 | 07.06.2014 Pinseløp Kongsberg, dag 1, bom 11.06 | 441 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Final | M70A | 14.24 | 7 /82 | 0.00 | 6.50 | 0.00 | 7.19 | 0.04 | |
| 08.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Qualification | M70-3 | 13.45 | 4 /69 | 0.00 | 7.23 | 0.00 | 7.19 | 0.04 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 70- | 14.15 | 1 /28 | 0.09 | 7.06 | 0.04 | 7.30 | 0.04 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 70- | 34.35 | 5 /62 | 1.00 | 10.50 | 0.19 | 11.09 | 0.42 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 70- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 70- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2026 | ASOM2026 WRE & City Race | MEN ULTRAVET 65+ | 42.24 | 4 /35 | 0.44 | 7.22 | 0.08 | 7.23 | 0.04 | |
| 11.04.2026 | ASOM2026 Sprint 1 | MEN ULTRAVET 65+ | 17.57 | 5 /29 | 0.19 | 7.31 | 0.08 | 7.23 | 0.04 | |
| 11.04.2026 | ASOM2026 Sprint 2 | MEN ULTRAVET 65+ | 17.10 | 3 /27 | 0.00 | 7.02 | 0.00 | 7.23 | 0.04 | |
| 10.04.2026 | ASOM2026 Prologue | MEN ULTRAVET 65+ | 16.05 | 2 /19 | 0.01 | 7.09 | 0.00 | 7.23 | 0.04 | |
| 17.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance | M70 | 48.14 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle Distance GOLD WRE | M70 | 25.29 | 5 /116 | 0.00 | 9.36 | 0.00 | 10.56 | 0.44 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Night Sprint | M70 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Lond Distance | M70 | 42.42 | 8 /112 | 2.31 | 9.57 | 0.35 | 10.56 | 0.44 | |
| 14.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle GOLD WRE | M70 | 35.44 | 21 /117 | 6.13 | 11.38 | 2.01 | 10.56 | 0.44 | |
| 13.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Sprint GOLDWRE | M70 | 14.21 | 1 /64 | 0.06 | 6.24 | 0.03 | 7.16 | 0.06 | |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M65 | 46.59 | 9 /147 | 0.49 | 9.43 | 0.10 | 11.22 | 0.41 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M65 | 34.43 | 54 /154 | 5.26 | 11.56 | 1.52 | 11.22 | 0.41 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M65 | 49.26 | 47 /152 | 5.02 | 12.08 | 1.14 | 11.22 | 0.41 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | M65 | 15.33 | 5 /82 | 0.06 | 6.54 | 0.03 | 7.41 | 0.08 | – |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M65 | 34.41 | 40 /156 | 0.20 | 11.29 | 0.07 | 11.22 | 0.41 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint | M65 | 19.01 | 15 /69 | 0.34 | 7.54 | 0.14 | 7.41 | 0.08 | – |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M65C | 1.06.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M65C | 41.31 | 24 /80 | 3.54 | 12.58 | 1.13 | 11.25 | 0.49 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M65-2 | 1.06.17 | 30 /62 | 8.03 | 13.01 | 1.35 | 11.25 | 0.49 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M65A | 13.47 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M65-5 | 14.56 | 2 /61 | 0.00 | 7.11 | 0.00 | 7.51 | 0.10 | – |
| 27.07.2024 | Croeso 2024 - Day 6 - Merthyr Common | M65L | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2024 | Croeso 2024 - Day 5 - Llangynidr | M65L | 50.48 | 13 /59 | 3.59 | 11.10 | 0.53 | 10.33 | 0.41 | – |
| 25.07.2024 | Croeso 2024 - Day 4 - Pen Rhiw Wen | M65L | 51.37 | 4 /52 | 3.30 | 10.26 | 0.42 | 10.33 | 0.41 | – |
| 23.07.2024 | Croeso 2024 - Day 3 - Carreg Goch | M65L | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.07.2024 | Croeso 2024 - Day 2 - Cribarth | M65L | 37.24 | 3 /55 | 1.26 | 9.25 | 0.22 | 10.33 | 0.41 | – |
| 21.07.2024 | Croeso 2024 | M65L | 49.05 | 5 /55 | 2.34 | 9.50 | 0.31 | 10.33 | 0.41 | – |
| 25.05.2015 | Pinseløp Kongsberg, dag 3 | H 60- | 36.53 | 7 /15 | 3.29 | 11.21 | 1.04 | 11.21 | 1.14 | |
| 24.05.2015 | Pinseløp Kongsberg, dag 2 | H 60- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2015 | Pinseløp Kongsberg, dag 1 | H 60- | 26.45 | 5 /17 | 1.24 | 9.45 | 0.31 | 11.21 | 1.14 | |
| 06.07.2014 | Sørlandsgaloppen 2014 | H 55- | 15.59 | 10 /33 | 1.23 | 7.35 | 0.39 | – | – | – |
| 06.07.2014 | Sørlandsgaloppen 2014 | H 55- | 47.37 | 14 /33 | 3.53 | 10.40 | 0.52 | 11.54 | 1.32 | |
| 06.07.2014 | Sørlandsgaloppen 2014 | H 55- | 36.21 | 18 /33 | 5.27 | 12.25 | 1.52 | 11.54 | 1.32 | |
| 06.07.2014 | Sørlandsgaloppen 2014 | H 55- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2014 | Pinseløp Kongsberg, dag 2 | H 55- | 59.27 | 22 | 1.56 | 11.08 | 0.22 | 12.22 | 1.52 | – |
| 07.06.2014 | Pinseløp Kongsberg, dag 1 | H 55- | 49.39 | 35 | 13.49 | 13.27 | 3.44 | 12.22 | 1.52 | – |