Løperprofil
Oskar Knutheim
Sturla
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
9 løp
Sprintrankingen
6 løp
B-rankingen
8 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.42
- Løpskapasitet
- 10.13
- O-evne
- 2.29
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,7
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±1,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 21.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1044 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0808 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1144 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0445 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,45 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6969 |
| bomVekt | 45,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6226 |
| bomStorSigma | 0,8146 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0878 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0999 |
| havariVekt | 4,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0024 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1459 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,009 |
| fartSesongSin | −0,0151 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2720,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3381,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.16
- Løpskapasitet
- 6.55
- O-evne
- 0.20
- Jevnhet ±
- 11,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.34
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,6
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 24.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1625 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1264 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1164 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0742 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,31 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,8496 |
| bomVekt | 34,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2026 |
| bomStorSigma | 0,528 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,076 |
| havariVekt | 1,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0712 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2567,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2692,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.57
- Løpskapasitet
- 10.52
- O-evne
- 3.05
- Jevnhet ±
- 11,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.45
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 117 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i mars (±1,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 19.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1664 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,148 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1132 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0527 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,92 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,5 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,134 |
| bomVekt | 28,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7582 |
| bomStorSigma | 0,9396 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0611 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,08 |
| havariVekt | 1,93 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2842 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0032 |
| fartSesongSin | −0,018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2556,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3280,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.58
- Løpskapasitet
- 9.06
- O-evne
- 1.52
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.20
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 13.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3378 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,331 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,09 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2653 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,57 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9581 |
| bomVekt | 1,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5728 |
| bomStorSigma | 0,8511 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0676 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,762 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2148,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2587,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.16
- Løpskapasitet
- 6.41
- O-evne
- 1.35
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 4.01
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 05.06.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6348 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6367 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0918 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3966 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9823 |
| bomVekt | 0,72 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4434 |
| bomStorSigma | 0,8567 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6869 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1596,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1975,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 21 | 21.06.2025 O-Festival mellom, bom 9.28 | 38 | nr. 3443 |
| Bom over fem minutter | 21 | 21.06.2025 O-Festival mellom, bom 9.28 | 127 | nr. 5832 |
| Bom over ti minutter | 201 | 12.09.2023 Klubbmesterskap 2023, bom 18.56 | 201 | nr. 3772 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.05.2026 | Treningsløp 3 MIF-hytta | 5 km | 50.58 | 4 | 4.09 | 10.23 | 0.51 | 13.39 | 2.32 | |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | B-åpen 17- | 40.22 | 1 /32 | 1.35 | 10.45 | 0.26 | 14.07 | 3.05 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | AK-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | AK-åpen | 46.16 | 57 /103 | 16.13 | 16.21 | 5.44 | 14.04 | 2.39 | |
| 07.06.2025 | Pinseløpet dag 1 | H 19-20 | 52.51 | 11 /16 | 10.02 | 13.49 | 2.37 | 14.04 | 2.39 | |
| 29.05.2025 | Eikerløpet | AK-åpen | 2.12.05 | 68 /75 | 7.55 | (31.50) | 1.54 | 17.12 | 2.03 | |
| 08.05.2025 | Treningsløp 1 Årbogen Vest | 5.0 km | 1.07.47 | 11 | 10.20 | 14.14 | 2.10 | 17.12 | 2.03 | |
| 24.04.2025 | Drammen City Cup - løp 2 | H 17- | 18.57 | 7 /14 | 0.00 | 6.31 | 0.00 | 7.34 | 0.26 | |
| 21.10.2024 | Skumringskampen 5 | H 17- kort | 1.12.21 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2024 | Høstløp med PWT-avslutning | AK-åpen | 44.48 | 16 /20 | 2.47 | 15.34 | 0.58 | 14.23 | 1.38 | |
| 03.09.2024 | Klubbmesterskap 2024 | Åpen B | 39.47 | 3 /6 | 7.32 | 14.56 | 2.50 | 14.23 | 1.38 | |
| 18.08.2024 | Harald Thons minneløp | B-åpen 17- | 1.03.22 | 15 /25 | 12.39 | 17.57 | 3.35 | 16.58 | 4.08 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 56.12 | 44 /368 | 13.43 | 16.26 | 4.01 | 16.36 | 4.05 | |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 17- | 49.08 | 24 /75 | 8.25 | 15.59 | 2.44 | 16.47 | 3.58 | |
| 09.05.2024 | Eikerløpet | B-åpen 17- | 1.02.20 | 5 /23 | 10.49 | 15.16 | 2.39 | 16.47 | 3.58 | |
| 30.04.2024 | KM-sprint + Drammen City Cup | H 17- | 39.53 | 20 /27 | 7.39 | 11.03 | 2.07 | 9.44 | 0.32 | |
| 18.04.2024 | Drammen City Cup, løp 2 | H17- | 37.07 | 30 /36 | 6.32 | (13.53) | 2.27 | 9.44 | 0.32 | |
| 16.10.2023 | Skumringskampen 4. løp | H 17- kort | 1.17.28 | 9 /11 | 4.24 | (24.32) | 1.24 | 14.37 | 1.48 | |
| 09.10.2023 | Skumringskampen - Løp 3 | H17- Kort | 57.06 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2023 | Sturlanatta og Skumringskampen løp nr. 2 | H 17- AK | 43.27 | 12 /13 | 7.33 | 15.52 | 2.45 | 13.46 | 1.55 | – |
| 12.09.2023 | Klubbmesterskap 2023 | Åpen B | 1.03.48 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2023 | Harald Thons minneløp og KM Lang Buskerud | B-åpen 17- | 1.32.35 | 16 /21 | 25.58 | 26.16 | 7.22 | 20.52 | 5.02 | – |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2023 | Pinseløpet dag 3 | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2023 | Drammen City Cup, løp 2 | H 17- | 29.05 | 22 /25 | 3.03 | 10.43 | 1.07 | 9.16 | 0.21 | |
| 13.04.2023 | Drammen City Cup, løp 1 | H17- | 46.04 | 26 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2022 | Skumringskampen løp 2 av 6 - Sturlanatta | C-åpen | 45.49 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2022 | Pinseløpet dag 1, på Skrim ved KOL & OTO | B-åpen 10-16 | 27.44 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2022 | Treningsløp Galterud | B/C | 1.12.55 | 8 /9 | 6.26 | 27.11 | 2.24 | – | – | – |
| 05.05.2022 | Treningsløp Olsrud | C/B | 41.38 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2022 | Drammen City Cup, løp 2 | H 13-16 | 24.42 | 12 /14 | 2.43 | 9.20 | 1.02 | 8.43 | 0.21 | – |
| 07.04.2022 | Drammen City Cup, løp 1 | H13-16 | 35.45 | 8 /10 | 3.49 | (12.34) | 1.21 | 8.43 | 0.21 | – |
| 28.09.2021 | Sturlanatta | C-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2021 | Harald Thons minneløp | B-åpen 10-16 | 1.36.07 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2020 | KM sprint Buskerud | H 13-14 | 29.14 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2020 | Modumløpet - Mellomdistanse med PWT-cup | C-åpen 10-16 | 29.07 | – | 2.21 | 14.28 | 1.10 | 13.54 | 1.29 | |
| 26.08.2020 | BBIL poengløp 5 | C/B | 41.38 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2019 | KM Lang med PWT-cup | H 13-14 | 1.54.24 | 12 /14 | 29.10 | (37.44) | 9.37 | 25.06 | 5.00 | – |
| 27.08.2019 | Klubbmesterskap 2019 | H 13-14 | 32.38 | 5 /9 | 2.44 | 22.28 | 1.53 | 25.06 | 5.00 | – |
| 10.06.2019 | Pinseløpet, dag 3 | H13-16_3 | 1.08.13 | 24 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2019 | Eikerløpet | U-C10-20 | 1.20.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2019 | KM mellom Buskerud / Drammensløpet / WOD | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2019 | KM Sprint | H 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2019 | Drammen City Cup - løp 2 | H –16 | 33.44 | 13 /17 | 3.23 | 12.59 | 1.18 | – | – | – |
| 07.04.2019 | Norwegian Spring - Solrenningen | H 13-16C | 59.35 | 11 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 04.04.2019 | Drammen City Cup - Løp 1 | H16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2018 | Norsk O-Festival mellom | H 11-12N | 1.29.53 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2018 | Norsk O-Festival lang | H 11-12N | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2018 | Norsk O-Festival sprint | H 11-12N | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2018 | Eikerløpet | H11-12N | 43.31 | 7 /7 | 6.36 | 18.21 | 2.47 | 15.55 | 2.13 | – |
| 12.04.2018 | Drammen City Cup - Løp 1 | NB | 31.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2017 | Pinseløpet - Dag 3 | N-åpen | 50.24 | – | 22.29 | (24.27) | 10.54 | 14.45 | 2.43 | |
| 25.05.2017 | Eikerløpet | H11-12N | 28.56 | 4 /5 | 3.18 | 15.15 | 1.44 | – | – | – |
| 21.05.2017 | Knut Valstads minneløp | N-åpen | 20.26 | – | 1.24 | 13.55 | 0.57 | 12.42 | 0.50 | – |
| 06.04.2017 | Drammen City Cup - løp 1 | NB | 19.25 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2016 | Ungdomsløp/PWT-cup | N-åpen | 37.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2016 | Drammensløpet | N-åpen | 32.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2016 | Drammen City Cup 3 | Rekrutt | 30.53 | 8 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2016 | Drammen City Cup - løp 1 | Rekrutt | 41.33 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2015 | Drammensløpet | N-åpenK | 33.12 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2015 | Eikerløpet | N-åpen | 25.58 | – | 0.29 | 15.32 | 0.17 | – | – | – |
| 23.09.2014 | Sturlanatta | N åpen | 35.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2014 | Ungdomsløp | N-åpen | 33.39 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2014 | Eikerløpet | N-åpen | 52.10 | – | – | – | – | – | – | – |