Løperprofil
Sturla Rognskog Mella
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
Sprintrankingen
6 løp
B-rankingen
5 løp
C-rankingen
6 løp
N-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.08
- Løpskapasitet
- 11.59
- O-evne
- 1.09
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.59
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 20.06.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0574 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3323 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0906 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2649 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0102 |
| bomVekt | 2,97 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4002 |
| bomStorSigma | 0,7805 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0489 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0893 |
| havariVekt | 0,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9142 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3190,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3496,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.40
- Løpskapasitet
- 9.23
- O-evne
- 0.17
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,3
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 18.04.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1457 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3154 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0703 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1513 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4909 |
| bomVekt | 9,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2403 |
| bomStorSigma | 0,5869 |
| antallBom | 34 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9007 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3478,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3587,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.36
- Løpskapasitet
- 14.18
- O-evne
- 2.18
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.16
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 23.08.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1108 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2068 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0926 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1799 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1098 |
| bomVekt | 9,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5586 |
| bomStorSigma | 0,8627 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0681 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,086 |
| havariVekt | 0,38 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9664 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | 0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3366,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3907,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.32
- Løpskapasitet
- 11.43
- O-evne
- 1.50
- Jevnhet ±
- 10,5 %
- Usikkerhet ±
- 2.50
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 26.06.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0867 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0025 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1049 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1905 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1046 |
| bomVekt | 4,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,506 |
| bomStorSigma | 0,7344 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,068 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0738 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2766,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3197,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.27
- Løpskapasitet
- 6.00
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 12,4 %
- Usikkerhet ±
- 4.34
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 25.04.2015)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,7458 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,9057 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1239 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4778 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,994 |
| bomVekt | 0,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3884 |
| bomStorSigma | 0,8085 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1434,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1782,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 19 | 23.08.2022 Klubbmesterskap Oppsal Orientering, bom 2.00 | 67 | – |
| Bom over fem minutter | 42 | 22.05.2022 Knut Valstads Minneløp med Trimtex-cup, bom 7.08 | 204 | – |
| Bom over ti minutter | 184 | 02.06.2019 Huldersprinten m/Trimtex-cup, bom 12.35 | 348 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.05.2023 | 15-stafetten og Råtasskonkurransen | Dir B | 14.15 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Oslo City Cup løp 2 | Åpen lang | 36.58 | 6 /11 | 4.59 | 13.13 | 1.47 | 10.35 | 0.27 | |
| 25.03.2023 | Blåveissprinten | C-åpen 17- | 30.25 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2022 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | B-åpen | 1.07.03 | 6 /6 | 7.06 | 19.40 | 2.05 | 18.38 | 2.22 | |
| 26.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, langdistanse | C-åpen 17- | 47.32 | 11 /21 | 6.09 | 17.22 | 2.15 | 15.07 | 1.41 | |
| 25.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, mellomdistanse | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2022 | Knut Valstads Minneløp med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 1.19.20 | 9 /14 | 9.32 | 22.32 | 2.42 | 18.07 | 2.07 | |
| 26.04.2022 | Oslo City cup nr. 4 - 2022 | ÅL | 28.56 | 4 /6 | 3.45 | 12.01 | 1.33 | 9.57 | 0.29 | |
| 27.03.2022 | KICKOFF 2022 - Oppsal | AK-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 26.02.2022 | Ås by Night & Fog Cup #7 | Åpen C | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.02.2022 | Mellomdistanse Moss | B-åpen 17- | 44.19 | 4 /7 | 4.18 | 17.29 | 1.42 | 16.15 | 1.44 | |
| 26.09.2021 | Gromløpet med AOOK Trimtex cup finale | B-åpen 17- | 1.05.00 | 15 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskap Oppsal | B | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2021 | Høydepunktet KM lang og Trimtex-cup | C-åpen 17- | 49.18 | 3 /6 | 4.39 | 16.25 | 1.33 | 15.09 | 1.36 | |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 16.30 | 17 /63 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 41.58 | 39 /264 | 10.56 | 19.55 | 5.11 | 16.40 | 2.30 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 23.57 | 47 /264 | 2.49 | 18.40 | 2.12 | 16.40 | 2.30 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 1.11.05 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.10.2020 | KM sprint Østfold | B-åpen 10-16 | 39.07 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2020 | Morgenfrisk i Follo #8 | C-åpen | 44.26 | 2 /9 | 8.41 | 14.02 | 2.44 | 12.26 | 1.37 | |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | B-open 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | B-open 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | B-open 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | B-open 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2020 | Romerike 2-dagers - Romeriksløpet 2020 - med Trimtex-cup - koronaklarert | H 13-16C | 40.23 | 2 /6 | 2.31 | 16.02 | 1.00 | 15.47 | 1.02 | |
| 21.12.2019 | Jon Tolgensbakks minneløp - Gløggløpet | Kort | 34.22 | 31 /32 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2019 | Oppsals superfinale 2019 | Åpen NC | 40.00 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | OpenB1 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2019 | Pinseløpet, dag 2 | UC12-16 | 38.27 | – | 3.50 | 17.54 | 1.47 | 16.36 | 1.23 | |
| 02.06.2019 | Huldersprinten m/Trimtex-cup | C-åpen | 1.15.17 | 13 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2019 | Lørdagskjappen | DirC | 48.53 | 11 /19 | 6.20 | 19.01 | 2.28 | 16.43 | 1.27 | |
| 22.06.2018 | Norsk O-Festival sprint | C | 14.49 | 13 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2018 | Gromløpet - KM mellom Trimtex Cup | H 13-16C | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2018 | Nydalten | H 13-16C | 1.11.05 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2018 | Oslo City Cup, Løp nr 1 | H 13-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2017 | Trimtex Cup finale | H 13-14 | 29.51 | 43 /46 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2017 | Romeriksløpet, KM mellomdistanse AOOK | H 13-16C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2017 | Huldersprinten med KM langdistanse | H 13-16C | 1.15.30 | 2 /2 | 12.01 | 18.12 | 2.54 | 15.35 | 0.54 | |
| 21.05.2017 | Knut Valstads minneløp | H1316C | 52.48 | 4 /4 | 6.03 | 25.12 | 2.53 | 19.18 | 1.20 | |
| 25.04.2017 | Oslo City Cup løp nr 4 | H13-16 | 1.16.32 | 50 /56 | 18.38 | (25.43) | 6.16 | 16.41 | 0.58 | – |
| 22.04.2017 | Lørdagskjappen | H 13-16C | 44.32 | 3 /4 | 4.37 | 20.44 | 2.09 | 17.09 | 1.08 | |
| 18.04.2017 | Oslo City Cup 2017, Løp nr 3 | H 13-16 | 53.53 | 46 /50 | 6.36 | 20.14 | 2.29 | 16.41 | 0.58 | – |
| 09.04.2017 | Norwegian Spring - Solrenningen | H 13-16C | 1.01.17 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 04.04.2017 | Oslo City Cup, løp nr.2 | H 13-16 | 1.15.36 | 37 /47 | 10.18 | (27.01) | 3.41 | 16.41 | 0.58 | – |
| 08.06.2016 | Foll-O-karusellen #3 | H -12N | 18.53 | 5 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2016 | Nittedalsløpet med Trimtex-cup | H 11-12N | 29.15 | 4 /4 | 1.35 | 17.06 | 0.56 | 15.26 | 0.53 | |
| 14.05.2016 | Pinseløpet, dag 1 | H 11-12N | 14.53 | 2 /2 | 0.45 | 15.54 | 0.48 | 15.19 | 1.17 | |
| 30.04.2016 | Vårløpet - Trimtex Cup | H 11-12N | 31.53 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2016 | Oslo City Cup 2016, Løp nr 2 | H Rekrutt | 20.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2015 | Trollnatta | Troll-Mellom | 28.52 | 16 | 2.47 | 15.00 | 1.27 | 14.57 | 1.03 | – |
| 20.06.2015 | Ivar O-løpet | H11-12N | 26.44 | 4 /6 | 3.01 | 15.44 | 1.47 | 15.30 | 1.26 | – |
| 31.05.2015 | Finnemarka Vårløp | H 10-12, 1.9 km | 41.12 | 4 /5 | 6.21 | 19.17 | 2.58 | – | – | – |
| 14.05.2015 | Fossumløpet | H 11-12N | 21.14 | 5 /8 | 0.40 | 18.32 | 0.35 | – | – | – |
| 25.04.2015 | Lørdagskjappen, ordinære klasser | N-åpen | 18.54 | – | 1.33 | 11.14 | 0.55 | 12.00 | 0.49 | |
| 21.04.2015 | Oslo City Cup løp 3 | HRekrutt | 18.08 | 8 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2015 | Norwegian Spring - Solrenningen | N-åpen | 27.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2015 | Norwegian Spring - Vårspretten | N-åpen | 36.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2015 | Oslo City Cup, Løp 2 | HR | 17.13 | 6 /16 | 3.16 | 11.16 | 2.08 | – | – | – |
| 24.05.2014 | Ivar O-løpet | N-åpen | 36.51 | – | 3.09 | 13.04 | 1.07 | 13.13 | 0.52 | |
| 10.05.2014 | Knut Valstads Minneløp | N-åpen | 29.04 | – | 1.13 | 14.28 | 0.36 | 13.13 | 0.52 | |
| 22.04.2014 | Oslo City Cup, løp 3 | H Rekrutt | 14.35 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2014 | Lørdagskjappen | N-åpen | 20.55 | – | 1.00 | 12.04 | 0.35 | 13.11 | 1.01 | |
| 02.06.2013 | Gromløpet og Trimtexcup | N-åpen | 30.23 | – | 2.35 | 15.44 | 1.20 | 14.55 | 1.13 | – |
| 20.04.2013 | Norwegian Spring - Vårspretten | N-åpen | 20.39 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2012 | Knut Valstads Minneløp, Trimtexcup | N-åpen | 40.10 | – | 4.27 | 21.27 | 2.23 | – | – | – |