Løperprofil
Joël Mogenthaler
Tullinge SK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.36
- Løpskapasitet
- 8.01
- O-evne
- 0.35
- Jevnhet ±
- 6,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 57 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 30.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3424 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3504 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0641 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0669 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,92 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8574 |
| bomVekt | 79,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0458 |
| bomStorSigma | 0,5435 |
| antallBom | 31 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0381 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 2,29 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0071 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,7751 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,005 |
| fartSesongSin | −0,0043 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2134,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2290,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.18
- Løpskapasitet
- 6.07
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 10.02.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2825 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,337 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1258 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9568 |
| bomVekt | 10,61 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0574 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2265,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2339,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 40 | 26.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 4, bom 3.20 | 199 | – |
| Bom over fem minutter | 288 | hele karrieren siden 2014 | 288 | – |
| Bom over ti minutter | 288 | hele karrieren siden 2014 | 288 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.05.2025 | Trois jours du Haut-Jura 2025 - E1 | Ultimate | 44.48 | 8 /41 | 0.53 | 7.45 | 0.09 | 8.31 | 0.34 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H21 Lång | 1.21.38 | 77 /170 | 1.26 | 7.50 | 0.08 | 8.45 | 0.37 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H21 Lång | 47.19 | 134 /170 | 4.51 | 8.53 | 0.55 | 8.45 | 0.37 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H21 Lång | 1.56.13 | 123 /170 | 6.51 | 9.00 | 0.32 | 8.45 | 0.37 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H21 Lång | 43.21 | 117 /170 | 2.09 | 8.33 | 0.25 | 8.45 | 0.37 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H21 Lång | 1.50.26 | 128 /165 | 5.58 | 9.07 | 0.30 | 8.45 | 0.37 | |
| 13.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4 | ME | 1.50.11 | 12 /46 | 5.11 | 7.56 | 0.22 | 8.13 | 0.27 | – |
| 12.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3 | ME | 47.44 | 25 /66 | 3.56 | 8.09 | 0.40 | 8.13 | 0.27 | – |
| 11.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 2 | ME | 1.42.01 | 12 /49 | 1.40 | 7.46 | 0.08 | 8.13 | 0.27 | – |
| 10.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1 | ME | 55.03 | 30 /67 | 3.34 | 8.21 | 0.32 | 8.13 | 0.27 | – |
| 10.02.2024 | Portugal O Meeting 2024 - Day 1 - Night Sprint | ME | 16.56 | 14 /43 | 0.28 | 5.46 | 0.10 | 6.06 | 0.12 | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival elite og 15-16 | H 19-20E | 1.28.26 | 18 | 4.10 | 8.20 | 0.24 | 9.14 | 0.58 | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival elite og 15-16 | H 19-20E | 15.11 | 25 | 0.27 | 6.08 | 0.11 | – | – | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival elite og 15-16 | H 19-20E | 46.10 | 27 | 5.55 | 9.15 | 1.11 | 9.14 | 0.58 | – |