Løperprofil
Hermine Odden
Måren
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
4 løp
C-rankingen
5 løp
N-rankingen
20 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.33
- Løpskapasitet
- 14.45
- O-evne
- 1.48
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.41
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 112 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 02.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2656 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,8996 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,15 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1301 |
| bomVekt | 2,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7208 |
| bomStorSigma | 0,7991 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0483 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0739 |
| havariVekt | 0,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3924,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4404,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 24.58
- Løpskapasitet
- 18.30
- O-evne
- 6.28
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 3.46
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,9
- Typisk bom
- 165 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 26.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3684 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5858 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0874 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1405 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,04 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3803 |
| bomVekt | 12,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,1076 |
| bomStorSigma | 1,1306 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0551 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0822 |
| havariVekt | 0,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1985 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4352,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5875,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.23
- Løpskapasitet
- 14.13
- O-evne
- 3.09
- Jevnhet ±
- 17,2 %
- Usikkerhet ±
- 3.24
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 119 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 18.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0977 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2332 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,172 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1789 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,46 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2639 |
| bomVekt | 8,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7785 |
| bomStorSigma | 0,9045 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0471 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0667 |
| havariVekt | 0,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7532 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0026 |
| fartSesongSin | 0,011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3357,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4102,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.34
- Løpskapasitet
- 10.48
- O-evne
- 1.46
- Jevnhet ±
- 12,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.37
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 20 (sist 13.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1574 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1036 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1225 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2529 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1484 |
| bomVekt | 6,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4718 |
| bomStorSigma | 0,7583 |
| antallBom | 58 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0346 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6372 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2582,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3003,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 19.10.2024 Blodslitet, bom 27.04 | 41 | – |
| Bom over fem minutter | 5 | 19.10.2024 Blodslitet, bom 27.04 | 90 | – |
| Bom over ti minutter | 5 | 19.10.2024 Blodslitet, bom 27.04 | 365 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.10.2024 | Blodslitet | D 13-14 | 2.19.06 | 48 /50 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | Kvistkvaset | Løype: 2C | 32.08 | 20 | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2024 | Blåveissprinten | D 13-14 | 1.58.56 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2023 | Blodslitet | D 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2023 | Veteranmesterskapet og Modum 2-dagers - Lang | D 13-14 | 1.26.10 | 2 /2 | 10.38 | 30.06 | 3.43 | – | – | – |
| 26.08.2023 | KM lang Romeriksløpet med Trimtex-cup | D 13-14 | 1.56.14 | 23 /23 | 32.39 | 34.16 | 9.38 | 34.20 | 12.11 | |
| 11.06.2023 | Fossumløpet 2023 med Trimtex-cup | D 13-14 | 2.26.14 | 19 /20 | 63.50 | 45.30 | 19.52 | 35.02 | 12.29 | |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | D 13-14 | 1.38.32 | 44 /46 | 22.02 | 36.32 | 8.10 | 30.21 | 7.30 | – |
| 16.04.2023 | Solrenningen Langdistanse | D 13-14 | 2.17.48 | 21 /27 | 36.40 | 36.57 | 9.50 | 30.21 | 7.30 | – |
| 06.11.2022 | Frostsprinten | D 11-12 | 55.12 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2022 | Kjempesprekken | Nybegynner | 6.32.00 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Nydalten med Trimtex-cup finale | D 11-12 | 1.06.47 | 21 /22 | 24.57 | 32.41 | 12.13 | 23.29 | 4.23 | |
| 17.09.2022 | Høstløpet i Nordre Follo med Trimtex-cup | D 11-12 | 31.32 | 8 /14 | 1.32 | (14.40) | 0.43 | 23.29 | 4.23 | |
| 04.06.2022 | Pinseløpet dag 1, på Skrim ved KOL & OTO | D 11-12 | 55.45 | 14 /16 | 21.55 | (43.15) | 17.00 | 25.39 | 3.46 | |
| 22.05.2022 | Knut Valstads Minneløp med Trimtex-cup | D 11-12 | 51.58 | 16 /16 | 3.10 | 24.03 | 1.28 | 23.21 | 2.01 | |
| 24.04.2022 | Smaaleneneløpet | D 11-12 | 1.17.56 | 23 /24 | 6.45 | (37.04) | 3.13 | 25.11 | 2.17 | – |
| 10.04.2022 | Halden O-Meeting Lang | D 11-12 | 43.50 | 12 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2021 | Harald Thons minneløp | N2-åpen 10-16 | 1.17.27 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 01.11.2020 | Frostsprinten | N-åpen | 32.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2020 | Etterløpet | N-åpen | 31.19 | 7 /13 | 7.42 | 19.44 | 4.51 | 18.40 | 2.04 | |
| 12.09.2020 | Folloløpet med Trimtex cup nr. 9 | N-åpen | 41.39 | 14 /16 | 3.55 | 21.00 | 1.59 | 18.40 | 2.04 | |
| 02.08.2020 | Morgenfrisk 2-dagers | B | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2020 | Morgenfrisk i Follo #6 | B-åpen | 1.51.53 | 12 | 2.17 | 36.49 | 0.45 | – | – | – |
| 05.06.2019 | Foll-O-karusellen #1 | D -12N | 36.29 | – | 6.24 | 38.54 | 6.49 | – | – | – |
| 05.05.2019 | Romeriksløpet 2019 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2019 | Norwegian Spring - Solrenningen | N-åpen | 1.15.30 | – | 12.27 | 29.03 | 4.47 | 21.48 | 2.10 | |
| 25.08.2018 | Folloløpet med KM lang og Trimtex Cup | N-åpen | 1.04.06 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2018 | Knut Valstads minneløp | N-åpen | 42.41 | – | 2.47 | 18.42 | 1.13 | 21.25 | 1.49 | |
| 21.05.2018 | Pinseløpet, dag 3, med Junior Norgescup Mellomdistanse | N-åpen | 45.12 | – | 3.31 | 20.35 | 1.36 | 22.31 | 1.55 | |
| 20.05.2018 | Pinseløpet, dag 2, med Junior Norgescup Langdistanse | N-åpen | 57.32 | – | 4.15 | 27.04 | 2.00 | 22.31 | 1.55 | |
| 13.05.2018 | OK Øst mellomdistanse, uttakningsløp til Unionsmatchen | N-åpen | 29.57 | – | 7.45 | 22.16 | 5.46 | 22.31 | 1.55 | |
| 12.05.2018 | Nydalten | N-åpen | 53.14 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2018 | Eikerløpet | N-åpen | 56.35 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2018 | Høydepunktet m/Trimtex-Cup | N-åpen | 31.26 | – | 4.52 | 22.59 | 3.34 | 22.31 | 1.55 | |
| 15.04.2018 | Norwegian Spring - Solrenningen | N-åpen | 30.13 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2018 | Norwegian Spring - Vårspretten | N-åpen | 27.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2017 | Trimtex Cup finale | N-åpen | 23.42 | 36 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2017 | Høstløpet med Trimtex-cup og OSI/GeoForm Rankingløp 16 | N-ÅPEN | 50.47 | 34 /39 | 7.50 | 29.05 | 4.29 | 25.23 | 1.59 | |
| 10.09.2017 | Folloløpet på Nesodden | N-åpen | 45.14 | 19 /20 | 3.05 | 26.44 | 1.49 | 25.23 | 1.59 | |
| 03.09.2017 | Romeriksløpet, KM mellomdistanse AOOK | D -10 | 42.09 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2017 | IvarO-løpet | D -10 | 1.18.09 | – | 7.17 | (38.54) | 3.37 | 27.06 | 1.50 | |
| 14.05.2017 | Nydalten | N-åpen | 51.38 | – | 3.58 | 24.08 | 1.51 | 27.06 | 1.50 | |
| 07.05.2017 | Askerløpet | N-åpen | 32.43 | 21 /23 | 1.19 | 31.56 | 1.17 | 27.06 | 1.50 | |
| 06.05.2017 | Fossumløpet | N-åpen | 59.08 | – | 6.18 | 28.34 | 3.03 | 27.06 | 1.50 | |
| 05.05.2017 | askerløpet-2017 | N-åpen | 32.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2017 | Smaaleneneløpet | N-åpen | 28.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2017 | Lørdagskjappen | N-åpen | 44.14 | – | 3.05 | 32.32 | 2.16 | 25.24 | 1.36 | |
| 09.04.2017 | Norwegian Spring - Solrenningen | N-åpen | 59.14 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2017 | Norwegian Spring - Vårspretten | N-åpen | 49.33 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.06.2016 | Norsk O-Festival mellom | N-åpen | 1.44.19 | – | 5.04 | (48.34) | 2.22 | 23.59 | 1.33 | |
| 25.06.2016 | Norsk O-Festival lang | N-åpen | 31.53 | – | 1.38 | 18.49 | 0.58 | 23.59 | 1.33 | |
| 24.06.2016 | Norsk O-Festival sprint | N-åpen | 55.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2016 | Nittedalsløpet med Trimtex-cup | N-åpen | 1.05.07 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2016 | Nydalten med Testløp Junior VM - mellom | N-åpen | 1.00.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2016 | Knut Valstads minneløp | N-åpen | 43.26 | – | 3.10 | 24.19 | 1.46 | 21.34 | 1.32 | |
| 18.05.2014 | Gromløpet 2014 | N-Åpen | 1.21.03 | – | 6.48 | 36.11 | 3.02 | 27.08 | 2.14 | – |
| 10.05.2014 | Knut Valstads Minneløp | N-åpen | 1.15.49 | – | 9.51 | 37.46 | 4.54 | 27.08 | 2.14 | – |
| 27.04.2014 | Norwegian Spring - Solrenningen | N-åpen | 1.02.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2014 | Norwegian Spring - Vårspretten | N-åpen | 1.14.16 | – | – | – | – | – | – | – |