Løperprofil

Martine Post

Nittedal

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser skogsrankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

11.0012.0013.002020202120222023202420252026Tour Of Lillomarka 2019 - Løp 7 26.08.2019: 13.32Tour Of Lillomarka 2019 - Løp 8 02.09.2019: 10.58Tour Of Lillomarka 2019 - Finale 23.09.2019: 10.37Tour of Lillomarka høst 2022 - Løp 4 12.09.2022: 11.28KM mellomdistanse Gromløpet 09.06.2024: 12.07Ni-Nitti-i-Nittedal 4 / Tour of Lillomarka 2026 #9 24.08.2026: 13.31

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
13.02
Løpskapasitet
11.27
O-evne
1.35
Jevnhet ±
7,6 %
Usikkerhet ±
0.39
Sikkerhet
3
Bommer per løp
3,2
Typisk bom
105 s
Disk/brutt
4 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
7 (sist 24.08.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0132
fartMuRaa (evne før krymping)0,007
fartSigma (dagsform-spredning)0,0763
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0489
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,92
evidensVekt (sikkerheten)2,7
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1556
bomVekt20,4
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,6494
bomStorSigma0,6886
antallBom15
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0447
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0659
havariVekt1,98
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,9969
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0001
fartSesongSin−0,0011
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3048,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3469,3
beregnet06.11.2026

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
9.36
Løpskapasitet
9.24
O-evne
0.12
Jevnhet ±
5,5 %
Usikkerhet ±
6.24
Sikkerhet
0
Bommer per løp
0,9
Typisk bom
68 s
Disk/brutt
6 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
2 (sist 08.04.2014)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1485
fartMuRaa (evne før krymping)0,0528
fartSigma (dagsform-spredning)0,0551
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,5105
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,14
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9955
bomVekt0,35
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,223
bomStorSigma0,7076
antallBom0
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0586
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0855
havariVekt0
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0
fartSesongSin−0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3485,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3562,4
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (168 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 7 24.08.2026 Ni-Nitti-i-Nittedal 4 / Tour of Lillomarka 2026 #9, bom 5.03 61 nr. 5630
Bom over fem minutter 7 24.08.2026 Ni-Nitti-i-Nittedal 4 / Tour of Lillomarka 2026 #9, bom 5.03 160 nr. 7202
Bom over ti minutter 168 hele karrieren siden 2013 168 nr. 4116

Løp

13 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
24.08.2026 Ni-Nitti-i-Nittedal 4 / Tour of Lillomarka 2026 #9 SvartA 53.12 42 /55 7.49 13.31 1.59 13.03 1.34
15.06.2026 Klubbmesterskapet Nittedal D 40- 34.07 1 /2 – – – – – –
15.09.2025 Klubbmesterskapet Nittedal B-åpen 17- 41.23 1 /3 – – – – – –
09.06.2024 KM mellomdistanse Gromløpet AK-åpen 34.59 7 /36 4.34 12.07 1.35 11.47 1.02
20.01.2024 Skiorientering Tour of Lillomarka DB 28.57 1 /5 – – – – – –
12.09.2022 Tour of Lillomarka høst 2022 - Løp 4 DA 57.18 3 /8 2.25 11.28 0.29 12.00 0.49
23.09.2019 Tour Of Lillomarka 2019 - Finale DA 39.15 1 /7 0.38 10.37 0.10 11.51 0.57
02.09.2019 Tour Of Lillomarka 2019 - Løp 8 DA 50.18 4 /17 3.10 10.58 0.41 11.51 0.57
26.08.2019 Tour Of Lillomarka 2019 - Løp 7 DA 57.20 7 /14 7.49 13.32 1.51 13.16 1.38 –
26.05.2019 Ni-Nitti-i-Nittedal 2 RødB 38.09 1 /12 – – – – – –
08.04.2014 Oslo City Cup,lag 2 D17- 20.06 34 /65 0.03 7.55 0.01 8.01 0.10 –
01.04.2014 Oslo City Cup, løp 1 D 17- 21.11 32 /83 0.00 7.44 0.00 8.01 0.10 –
02.06.2013 Gromløpet og Trimtexcup Dir AK 34.21 11 1.30 10.06 0.26 – – –

Løp per år

2013: 1 løp120132014: 2 løp2201420152016201720182019: 4 løp42019202020212022: 1 løp1202220232024: 2 løp220242025: 1 løp120252026: 2 løp22026