Løperprofil
Lars Hanghøj Petersen
Ballerup OK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
30 løp
Sprintrankingen
13 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.30
- Løpskapasitet
- 13.57
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 12,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 106 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 27 (sist 14.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2058 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2045 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1219 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0254 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0166 |
| bomVekt | 110,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6597 |
| bomStorSigma | 0,822 |
| antallBom | 77 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0504 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,075 |
| havariVekt | 6,72 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0226 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3921 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | −0,0103 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3713,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4126,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.53
- Løpskapasitet
- 7.44
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.12
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 58 s
- Disk/brutt
- 13 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 09.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0462 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0595 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0577 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0252 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,45 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9076 |
| bomVekt | 65,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0559 |
| bomStorSigma | 0,5507 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1289 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1025 |
| havariVekt | 3,99 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7848 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0026 |
| fartSesongSin | −0,004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2869,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2922,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 14.08.2026 WMOC 2026 Long Final, bom 5.54 | 48 | – |
| Bom over fem minutter | 3 | 14.08.2026 WMOC 2026 Long Final, bom 5.54 | 146 | – |
| Bom over ti minutter | 160 | 20.02.2024 Maximus O Meeting 2024 - Chasing Start/Salida a la Caza, bom 12.33 | 412 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.08.2026 | WMOC 2026 Long Final | M70B | 1.16.57 | 43 /74 | 7.56 | 16.51 | 1.44 | 15.01 | 1.28 | |
| 12.08.2026 | WMOC 2026 Middle Final | M70B | 38.42 | 36 /80 | 6.28 | 14.27 | 2.25 | 15.01 | 1.28 | |
| 11.08.2026 | WMOC 2026 Forest Qualification | M70-4 | 1.08.28 | 39 /57 | 4.06 | 17.47 | 1.04 | 15.01 | 1.28 | |
| 09.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Final | M70C | 12.59 | 1 /39 | 0.00 | 7.28 | 0.00 | 7.56 | 0.08 | |
| 08.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Qualification | M70-2 | 14.03 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M65 | 58.21 | 59 /147 | 6.43 | 12.04 | 1.23 | 13.11 | 1.30 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M65 | 36.11 | 66 /154 | 3.56 | 12.26 | 1.21 | 13.11 | 1.30 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M65 | 57.09 | 84 /152 | 7.07 | 14.01 | 1.45 | 13.11 | 1.30 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | M70 | 17.11 | 3 /90 | 0.33 | 7.46 | 0.15 | 7.59 | 0.09 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M65 | 48.22 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint | M70 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M65B | 1.20.06 | 64 /76 | 12.04 | 14.23 | 2.10 | 13.29 | 1.38 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M65B | 43.59 | 41 /80 | 6.15 | 12.33 | 1.47 | 13.29 | 1.38 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M65-1 | 1.00.05 | 27 /67 | 4.15 | 11.51 | 0.50 | 13.29 | 1.38 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M65B | 15.53 | 6 /77 | 0.27 | 7.41 | 0.13 | 7.59 | 0.10 | |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M65-1 | 17.23 | 20 /62 | 0.41 | 8.12 | 0.19 | 7.59 | 0.10 | |
| 11.05.2024 | DM Sprint 2024 | H65 | 17.47 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Chasing Start/Salida a la Caza | M-65 | 1.03.39 | 19 /39 | 15.04 | 13.47 | 3.16 | 13.30 | 1.38 | |
| 19.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Sprint | M-65 | 15.32 | 7 /38 | 1.54 | 8.06 | 0.59 | 7.57 | 0.11 | |
| 13.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4 | M65 | 1.49.20 | 42 /92 | 9.21 | 13.58 | 1.12 | 13.30 | 1.38 | |
| 12.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3 | M65 | 54.14 | 47 /103 | – | – | – | – | – | – |
| 11.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 2 | M65 | 1.34.01 | 60 /98 | 13.54 | 14.34 | 2.09 | 13.30 | 1.38 | |
| 10.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1 | M65 | 55.15 | 72 /104 | 8.52 | 15.42 | 2.31 | 13.30 | 1.38 | |
| 10.02.2024 | Portugal O Meeting 2024 - Day 1 - Night Sprint | M65 | 16.21 | 19 /38 | 1.50 | 8.49 | 0.59 | 7.57 | 0.11 | |
| 12.11.2023 | Jættemilen, Ultralang/Åbne baner | H65 | 2.05.03 | 10 /21 | 16.08 | 12.50 | 1.39 | 13.02 | 1.31 | |
| 27.08.2023 | DM Mellem og KO sprint, DM KO sprint/Åbne baner | H60 | 19.01 | 15 /21 | 3.50 | 9.15 | 1.52 | 8.06 | 0.11 | |
| 27.08.2023 | DM Knock-Out Sprint - B Finaler | H60 - HEAT 1 | 11.48 | 3 /7 | 0.01 | 7.37 | 0.01 | 8.06 | 0.11 | |
| 26.08.2023 | DM Mellem og KO sprint, DM Mellem | H65 | 40.02 | 10 /22 | 1.48 | 9.03 | 0.24 | 8.06 | 0.11 | |
| 18.08.2023 | WMOC 2023 Long Final | M65-B | 1.03.38 | 25 /75 | 7.54 | 12.27 | 1.33 | 13.03 | 1.30 | |
| 16.08.2023 | WMOC 2023 Middle Final | M65-B | 39.38 | 37 /79 | 7.16 | 13.21 | 2.27 | 13.03 | 1.30 | |
| 15.08.2023 | WMOC 2023 Forest Qualificatio | M65-3 | 1.08.24 | 24 /64 | 10.14 | 12.44 | 1.54 | 13.03 | 1.30 | |
| 13.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Final | M65-C | 9.53 | 2 /75 | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Qualification | M65-4 | 14.08 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2022 | DM Stafet og Lang, DM Lang/Åbne baner | H65 | 1.13.09 | 9 /29 | 5.30 | 13.12 | 1.00 | 13.23 | 1.15 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | M65-B | 59.04 | 9 /80 | 1.43 | 12.16 | 0.21 | 13.12 | 1.15 | |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | M65-B | 46.18 | 24 /80 | 8.33 | 14.11 | 2.37 | 13.12 | 1.15 | |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | M65-3 | 1.15.54 | 31 /65 | 7.48 | 15.42 | 1.37 | 13.12 | 1.15 | |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | M65-A | 16.44 | 25 /81 | 0.30 | 7.35 | 0.14 | 7.47 | 0.09 | |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | M65-2 | 16.54 | 24 /65 | 1.13 | 8.20 | 0.36 | 7.47 | 0.09 | |
| 16.04.2022 | Påskeløbet 3. etape | H65 | 1.00.04 | 10 /53 | 8.37 | 13.16 | 1.54 | 12.43 | 1.11 | |
| 15.04.2022 | Påskeløbet 2. etape | H65 | 34.56 | 9 /55 | 3.12 | 12.07 | 1.07 | 12.43 | 1.11 | |
| 14.04.2022 | Påskeløbet 1. etape | H65 | 49.27 | 10 /57 | 1.33 | 11.56 | 0.22 | 12.43 | 1.11 | |
| 27.03.2022 | Danish Spring, Langdistance/Langdistance, Åbne baner | M65 | 1.03.19 | 7 /14 | 4.30 | 12.28 | 0.53 | 13.25 | 1.21 | |
| 26.03.2022 | Danish Spring, Mellemdistance/Mellemdistance, Åbne baner | M65 | 47.27 | 5 /18 | 5.28 | 12.31 | 1.27 | 13.25 | 1.21 | |
| 30.10.2021 | Bornholm Höst-Open Etape 1 | H65 | 1.22.58 | 25 /50 | 10.27 | 17.50 | 2.15 | 16.16 | 1.31 | – |
| 06.06.2021 | DM sprint, Sprint stafet | D/H60 1 common controls | 14.05 | 3 /9 | 0.01 | 7.21 | 0.01 | 7.44 | 0.10 | – |
| 06.06.2021 | DM sprint, Sprint stafet | D/H60, DH 60:CCCC | 14.05 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2021 | DM sprint, DM sprint/Åbne baner | H65 | 14.46 | 3 /14 | 0.43 | 7.43 | 0.22 | 7.44 | 0.10 | – |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | H 55- | 43.13 | 18 /52 | 4.59 | 11.36 | 1.20 | 12.32 | 1.12 | – |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | H 55- | 48.01 | 23 /52 | 4.13 | 11.37 | 1.01 | 12.32 | 1.12 | – |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | H 55- | 1.02.34 | 31 /52 | 5.28 | 14.21 | 1.15 | 12.32 | 1.12 | – |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | H 55- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |