Løperprofil
Ingunn S. Østhagen
Byåsen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
14 løp
Sprintrankingen
13 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.04
- Løpskapasitet
- 12.33
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 6.21
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 27.08.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1028 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0952 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0972 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3724 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0619 |
| bomVekt | 4,06 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5718 |
| bomStorSigma | 0,8488 |
| antallBom | 43 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0492 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0762 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,029 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3340,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3745,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.53
- Løpskapasitet
- 8.40
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.13
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 04.04.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0667 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0333 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0605 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,309 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,83 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0669 |
| bomVekt | 3,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2101 |
| bomStorSigma | 0,6875 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0587 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0854 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9219 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3212,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3292,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.39
- Løpskapasitet
- 15.27
- O-evne
- 2.12
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 11.59
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 11.05.2014)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1879 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1647 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5183 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9981 |
| bomVekt | 0,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5986 |
| bomStorSigma | 0,8903 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3634,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4153,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.57
- Løpskapasitet
- 12.10
- O-evne
- 1.47
- Jevnhet ±
- 11,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.53
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 06.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0498 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1858 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,11 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,127 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9298 |
| bomVekt | 8,17 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5476 |
| bomStorSigma | 0,8635 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0596 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0023 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8432 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2871,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3291,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 24.24
- Løpskapasitet
- 22.52
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 16.44
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 27.05.2014)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5949 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2393 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5222 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0015 |
| bomVekt | 0,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4146 |
| bomStorSigma | 0,8281 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5465,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5832,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 9 | 06.07.2024 Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2, bom 5.12 | 67 | – |
| Bom over fem minutter | 9 | 06.07.2024 Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2, bom 5.12 | 112 | – |
| Bom over ti minutter | 249 | 17.07.2016 Fjord-O vest 2016, bom 11.20 | 249 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.07.2024 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 | C-åpen 17- | 23.13 | 1 /11 | 4.43 | 15.19 | 3.07 | 14.44 | 1.48 | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 51.28 | 19 /147 | 1.34 | 16.16 | 0.30 | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 11.31.02 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2019 | Trondheim Sprintcup - løp 4 | D 21- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.04.2019 | Trondheim sprintcup - løp 2 | D 21- | 21.14 | 11 /13 | 1.17 | 8.34 | 0.31 | 8.18 | 0.17 | |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D 17-B | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D 17-B | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D 17-B | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D 17-B | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2018 | Trondheim Sprintcup 2018 Fakturagrunnlag | D 21- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2018 | Vårsleppet - mellom | D 17B | 53.08 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2018 | Vårsleppet - sprint | D 17B | 14.54 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2018 | Sprintcup 3 | D 21- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2018 | Sprintcup 2 | D 21- | 18.06 | 7 /13 | 0.44 | 7.46 | 0.19 | 8.10 | 0.19 | |
| 05.04.2018 | Sprintcup 1 | D21 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2017 | Klubbmasterskap mellomdistanse | D 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2017 | Klubbmasterskap Sprint | D 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2017 | Midt-Norsk Mesterskap Stafett - Individuelle klasser | Dir B | 43.04 | 2 /7 | 8.24 | 13.28 | 2.38 | 13.33 | 2.05 | |
| 26.08.2017 | Midt-Norsk Mesterskap Langdistanse | Dir B | 54.27 | 11 /19 | 9.54 | 14.57 | 2.43 | 13.33 | 2.05 | |
| 15.08.2017 | Løp 15, Henriksåsen | D 16-34 år/Kort (hvit) | 33.23 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | D17-B | 18.56 | 1 /18 | 0.29 | 7.49 | 0.12 | 8.27 | 0.21 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | D17-B | 50.17 | 1 /83 | 6.38 | 12.37 | 1.40 | 13.25 | 1.54 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | D17-B | 31.38 | 1 /83 | 1.27 | 10.35 | 0.29 | 13.25 | 1.54 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | D17-B | 48.14 | 3 /83 | 6.36 | 13.52 | 1.54 | 13.25 | 1.54 | |
| 27.06.2017 | Løp 11, Tjuvdalen | Nybegynnere lang (gul) | 34.27 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2017 | Norsk O-Festival mellom | D 17-C | 30.26 | 1 /14 | 2.05 | 11.51 | 0.49 | 14.15 | 2.23 | |
| 24.06.2017 | Norsk O-Festival lang | D 17-C | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2017 | Norsk O-Festival sprint | D 21- | 28.20 | 24 /28 | 5.46 | 10.42 | 2.11 | 8.40 | 0.24 | |
| 11.06.2017 | KM mellom - Verdal 2-dagers | Direkte B | 35.28 | 3 /20 | 1.55 | 11.21 | 0.37 | 14.15 | 2.23 | |
| 11.06.2017 | KM mellom - Verdal 2-dagers | Direkte B | 36.18 | 6 /10 | 9.00 | 16.17 | 4.02 | 14.15 | 2.23 | |
| 04.05.2017 | Trondheim Sprintcup, finale | D 21- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.10.2016 | Klubbmesterskap mellomdistanse | D 17- | 44.12 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 29.10.2016 | Klubbmesterskap sprint | D 17- | 21.54 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | D17AK | 54.29 | 8 /13 | 15.16 | 13.54 | 3.54 | 15.30 | 3.05 | |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | D17AK | 1.05.42 | 11 /52 | 18.55 | 18.23 | 5.18 | 15.30 | 3.05 | |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | D17AK | 1.08.32 | 13 /52 | 10.36 | 15.35 | 2.25 | 15.30 | 3.05 | |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | D17AK | 51.04 | 14 /52 | 16.18 | 19.33 | 6.15 | 15.30 | 3.05 | |
| 16.06.2016 | Klubbmesterskap lang/ Calles pølseløp | Foreldre B | 42.16 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2016 | Trondheim Sprintcup 2016 Fakturagrunnlag | D 21- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2016 | Trondheim Sprintcup finale | D21- | 32.40 | 20 /20 | 4.38 | (12.09) | 1.43 | 8.31 | 0.21 | |
| 28.04.2016 | Trondheim Sprintcup - løp 4 | D 21- | 25.06 | 8 /30 | 1.11 | 7.33 | 0.21 | 8.22 | 0.18 | |
| 10.04.2016 | Trondheim Sprint Camp | D 21- | 23.59 | 27 /90 | 2.16 | 8.53 | 0.50 | 8.22 | 0.18 | |
| 10.04.2016 | Trondheim Sprint Camp | D 21- | 17.40 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2016 | Fredagsprint | D 21- | 17.40 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 31.03.2016 | Trondheim Sprintcup - løp 1 | D21 | 27.49 | 25 /25 | 2.51 | 9.20 | 0.57 | 8.43 | 0.19 | |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | D 17-C | 29.37 | 1 /87 | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | D 17-C | 24.59 | 1 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | D 17-C | 35.39 | 1 /87 | – | – | – | – | – | – |
| 05.07.2015 | JWOC Open Sprint | D 17- | 22.12 | 76 /116 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2015 | Byåsen ILs klubbmesterskap lang | D 17-C | 17.24 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2015 | Trondheim Sprintcup 2015 fakturagrunnlag | HD 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2015 | Trondheim Sprintcup 4 | D 21- | 23.58 | 28 /32 | 2.09 | 8.56 | 0.48 | 8.44 | 0.17 | |
| 16.04.2015 | Trondheim Sprintcup 2 | D 21- | 29.42 | 21 /24 | 4.31 | 9.44 | 1.29 | 8.44 | 0.17 | |
| 09.04.2015 | Trondheim Sprintcup 1 | D 21- | 25.56 | 16 /27 | 0.54 | 8.42 | 0.18 | 8.44 | 0.17 | |
| 23.08.2014 | KM Langdistanse (STAR-cup løp 3) | Direkte B | 45.05 | 2 | 2.35 | 12.23 | 0.43 | 13.20 | 1.02 | – |
| 16.08.2014 | Midt-Norsk Mesterskap langdistanse | DirB | 42.42 | 12 /27 | 5.15 | 14.40 | 1.48 | 13.20 | 1.02 | – |
| 12.08.2014 | Løp 16 / Saksvikvollen | D 16-34 år/Kort (hvit) | 42.19 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 05.08.2014 | Løp15 / Stokkanhaugen | D 16-34 år/Kort (hvit) | 47.32 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2014 | Løp 5, Leinstrandmarka øst | Nybegynnere lang (gul) | 52.33 | 2 | 13.31 | 12.10 | 3.08 | – | – | – |
| 11.05.2014 | Vårløpet | B3 | 36.35 | 1 /11 | 1.01 | 14.41 | 0.24 | – | – | – |
| 08.03.2014 | Heimdal Vintersprint 2014 | D17- | 33.36 | 16 /17 | 1.14 | 11.03 | 0.24 | 10.29 | 0.16 | |
| 03.09.2013 | Løp 19/Skogly | Star-cup D21- (rød) | 1.29.00 | 6 | 3.36 | 18.38 | 0.45 | – | – | – |
| 23.06.2012 | Sprintcup 2012 fakturagrunnlag | D17-39 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2012 | Trondheim sprintcup | D21- | 29.22 | 35 /37 | 2.12 | 11.39 | 0.52 | 10.46 | 0.18 | – |
| 19.04.2012 | Trondheim sprintcup 2 | D 21- | 10.19 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2011 | Trondheim Sprintcup 2011 | D21- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2011 | Trondheim sprintcup løp 2 | D21- | 38.18 | 21 /23 | 7.34 | 15.00 | 2.58 | – | – | – |