Løperprofil
Ove Forsström
OK Raseborg
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
16 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.31
- Løpskapasitet
- 10.54
- O-evne
- 0.37
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.30
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 1,6
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 17.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0358 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0702 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0698 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0423 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5979 |
| bomVekt | 65,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3645 |
| bomStorSigma | 0,6917 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0343 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 3,43 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0026 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4877 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0033 |
| fartSesongSin | 0,0034 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2901,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3065,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.56
- Løpskapasitet
- 7.49
- O-evne
- 0.08
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,6
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 13.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0362 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1006 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0557 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0485 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,25 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6889 |
| bomVekt | 24,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1351 |
| bomStorSigma | 0,6431 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0515 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8269 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0025 |
| fartSesongSin | −0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2897,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2944,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 12 | 17.02.2026 Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance, bom 3.11 | 136 | – |
| Bom over fem minutter | 293 | hele karrieren siden 2014 | 293 | – |
| Bom over ti minutter | 293 | hele karrieren siden 2014 | 293 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance | M70 | 51.05 | 17 /111 | 3.36 | 11.20 | 0.48 | 11.03 | 0.33 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle Distance GOLD WRE | M70 | 27.26 | 11 /116 | 0.12 | 10.20 | 0.05 | 11.03 | 0.33 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Night Sprint | M70 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Lond Distance | M70 | 44.17 | 14 /112 | 0.01 | 10.19 | 0.00 | 11.03 | 0.33 | |
| 14.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle GOLD WRE | M70 | 32.10 | 10 /117 | 0.24 | 10.28 | 0.08 | 11.03 | 0.33 | |
| 13.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Sprint GOLDWRE | M70 | 16.14 | 2 /64 | 0.28 | 7.15 | 0.12 | 7.45 | 0.07 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M70A | 53.50 | 7 /70 | 0.03 | 9.25 | 0.01 | 10.31 | 0.43 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M70A | 32.13 | 18 /80 | 0.25 | 9.57 | 0.08 | 10.31 | 0.43 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M70-1 | 47.32 | 4 /63 | 3.00 | 9.31 | 0.36 | 10.31 | 0.43 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M70A | 15.40 | 15 /80 | 0.41 | 7.48 | 0.20 | 7.45 | 0.08 | – |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M70-1 | 13.44 | 2 /57 | 0.01 | 7.10 | 0.01 | 7.45 | 0.08 | – |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | H65A | 1.13.56 | 25 /44 | 7.07 | 12.35 | 1.13 | 12.49 | 1.16 | |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | H65A | 38.36 | 20 /46 | 2.39 | 12.25 | 0.51 | 12.49 | 1.16 | |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | H65A | 31.38 | 25 /49 | 3.52 | 12.15 | 1.30 | 12.49 | 1.16 | |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | H65A | 53.56 | 6 /44 | 1.19 | 10.39 | 0.16 | 12.49 | 1.16 | |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | H65A | 55.12 | 36 /50 | 9.08 | 15.26 | 2.33 | 12.49 | 1.16 | |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | H 60- | 38.44 | 11 /133 | 1.30 | 9.47 | 0.23 | 10.40 | 0.32 | |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | H 60- | 14.41 | 15 /42 | 0.26 | 8.03 | 0.14 | 8.16 | 0.09 | – |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | H 60- | 28.55 | 18 /133 | 2.05 | 10.55 | 0.47 | 10.40 | 0.32 | |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | H 60- | 14.37 | 8 | 0.28 | 7.36 | 0.15 | – | – | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | H 60- | 52.56 | 9 | 1.54 | 10.08 | 0.22 | 11.06 | 0.34 | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | H 60- | 37.46 | 12 | 0.38 | 10.42 | 0.11 | 11.06 | 0.34 | – |