Løperprofil
Wiet Laenen
Trol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.48
- Løpskapasitet
- 9.58
- O-evne
- 0.49
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 15
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 25 (sist 30.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1254 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,134 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,077 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0229 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,52 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 14,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7257 |
| bomVekt | 161,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4229 |
| bomStorSigma | 0,7386 |
| antallBom | 48 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0553 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 9,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0084 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4245 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0032 |
| fartSesongSin | −0,0099 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2654,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2872,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.40
- Løpskapasitet
- 8.29
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.31
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 25.02.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,045 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,082 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1617 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,53 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9539 |
| bomVekt | 2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2213 |
| bomStorSigma | 0,7056 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0579 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3143,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3216,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 30.08.2026 Championnat de Belgique LD, bom 2.02 | 102 | – |
| Bom over fem minutter | 111 | 08.07.2025 Austrian O-Days 2025 - Stage 3, bom 8.00 | 216 | – |
| Bom over ti minutter | 442 | hele karrieren siden 2014 | 442 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.08.2026 | Championnat de Belgique LD | H65 | 55.35 | 1 /22 | 2.46 | 10.14 | 0.31 | 10.39 | 0.43 | |
| 11.01.2026 | Madeira Orienteering Festival (MOF2026)_E5 | H65 | 31.27 | 2 /26 | 0.44 | 9.45 | 0.14 | 10.37 | 0.45 | |
| 10.01.2026 | Madeira Orienteering Festival (MOF2026)_E2 | H65 | 34.34 | 2 /25 | 2.39 | 10.01 | 0.46 | 10.37 | 0.45 | |
| 09.01.2026 | Madeira Orienteering Festival (MOF2026) | H65 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2025 | Tweedaagse Noord-West Veluwe Day 2 | M65 | 51.16 | 7 /31 | 6.43 | 11.38 | 1.31 | 10.48 | 0.51 | |
| 25.10.2025 | Tweedaagse Noord-West Veluwe | M65 | 31.49 | 13 /32 | 3.47 | 12.01 | 1.26 | 10.48 | 0.51 | |
| 11.07.2025 | Austrian O-Days 2025 - Stage 6 | M65 (CRET Ultravet) | 31.50 | 2 /29 | 0.56 | 9.27 | 0.17 | 10.34 | 0.48 | |
| 10.07.2025 | Austrian O-Days 2025 - Stage 5 | M65 (CRET Ultravet) | 52.08 | 3 /27 | 0.55 | 9.52 | 0.10 | 10.34 | 0.48 | |
| 09.07.2025 | Austrian O-Days 2025 - Stage 4 | M65 (CRET Ultravet) | 45.33 | 2 /27 | 1.39 | 9.39 | 0.21 | 10.34 | 0.48 | |
| 08.07.2025 | Austrian O-Days 2025 - Stage 3 | M65 (CRET Ultravet) | 42.28 | 7 /28 | 8.32 | 11.11 | 2.15 | 10.34 | 0.48 | |
| 06.07.2025 | Austrian O-Days 2025 - Stage 2 | M65 (CRET Ultravet) | 41.31 | 9 /30 | 7.43 | 13.17 | 2.28 | 10.34 | 0.48 | |
| 05.07.2025 | Austrian O-Days 2025 - Stage 1 | M65 (CRET Ultravet) | 35.01 | 5 /30 | 2.51 | 11.46 | 0.57 | 10.34 | 0.48 | |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M65 | 1.12.07 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M65 | 26.43 | 1 /154 | 1.36 | 9.11 | 0.33 | 10.09 | 0.48 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M65 | 39.28 | 4 /152 | 1.27 | 9.41 | 0.21 | 10.09 | 0.48 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M65 | 30.14 | 16 /156 | 4.39 | 10.00 | 1.32 | 10.09 | 0.48 | |
| 05.05.2024 | 11. BUKOWA CUP - E8 | M60 | 43.58 | 2 /12 | 0.32 | 9.11 | 0.07 | 10.39 | 0.54 | |
| 04.05.2024 | 11. BUKOWA CUP - E7 | M60 | 23.55 | 2 /12 | 1.50 | 10.22 | 0.48 | 10.39 | 0.54 | |
| 03.05.2024 | 11. BUKOWA CUP - E5 | M60 | 39.53 | 3 /12 | 6.28 | 11.11 | 1.49 | 10.39 | 0.54 | |
| 03.05.2024 | 11. BUKOWA CUP - E1-6 | M60 | 42.50 | 1 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2024 | 11. BUKOWA CUP - E3 | M60 | 15.37 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2024 | 11. BUKOWA CUP - E1-6 | M60 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | 11. BUKOWA CUP - E1 | M60 | 58.47 | 6 /12 | 9.43 | 13.30 | 2.14 | 10.39 | 0.54 | |
| 12.03.2023 | Nationale LD | H60 | 52.05 | 2 /20 | 4.01 | 9.36 | 0.44 | 10.00 | 0.43 | |
| 27.02.2023 | 35 Trofeo Costa Cálida - Intermedia | M-55 | 47.28 | 1 /18 | 1.16 | 8.55 | 0.14 | 10.02 | 0.44 | |
| 26.02.2023 | 35 Trofeo Costa Cálida - Larga | M-60 | 51.30 | 3 /36 | 8.06 | 9.58 | 1.34 | 10.02 | 0.44 | |
| 25.02.2023 | 35 Trofeo Costa Cálida - Media | M-60 | 27.43 | 1 /39 | 0.55 | 9.16 | 0.18 | 10.02 | 0.44 | |
| 25.02.2023 | 35 Trofeo Costa Cálida - Sprint | M-60 | 12.39 | 5 /26 | 0.28 | 7.19 | 0.16 | 7.47 | 0.12 | – |
| 13.11.2022 | North Sea Trophy - DAY 3 | H60 | 43.55 | 2 /42 | 5.46 | 11.03 | 1.27 | 10.37 | 0.49 | |
| 12.11.2022 | Noth Sea Trophy - DAY 2 | H60 | 39.05 | 3 /43 | 3.11 | 10.31 | 0.51 | 10.37 | 0.49 | |
| 11.11.2022 | North Sea Trophy - DAY 1 | H60 | 27.36 | 5 /43 | 3.26 | 11.14 | 1.24 | 10.37 | 0.49 | |
| 27.03.2022 | BK midden afstand | H60 | 25.26 | 1 /22 | 0.11 | 9.07 | 0.04 | 10.04 | 0.50 | |
| 26.06.2021 | Championnat de Belgique de Moyenne Distance | H60 | 35.24 | 2 /22 | 6.00 | 9.40 | 1.38 | 10.02 | 1.05 | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | H 45- | 43.48 | 46 | 1.58 | 9.29 | 0.26 | – | – | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | H 45- | 14.26 | 68 | 1.00 | 7.45 | 0.32 | – | – | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | H 45- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |