Løperprofil
Miska Tervala
Finland
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.57
- Løpskapasitet
- 7.33
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.39
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 09.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4037 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4269 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0765 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0697 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,53 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1411 |
| bomVekt | 28,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5462 |
| bomStorSigma | 0,6883 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0409 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 1,59 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2009,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2383,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.55
- Løpskapasitet
- 5.44
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 06.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3462 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3672 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0571 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0557 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,53 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0675 |
| bomVekt | 13,56 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1446 |
| bomStorSigma | 0,5963 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0534 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,79 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1316 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2125,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2196,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 12 | 09.02.2026 WC R2 > LONG, bom 2.57 | 341 | – |
| Bom over fem minutter | 363 | hele karrieren siden 2014 | 363 | – |
| Bom over ti minutter | 363 | hele karrieren siden 2014 | 363 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.02.2026 | WC R2 > LONG | Men | 1.54.53 | 32 /53 | 8.10 | 7.58 | 0.34 | 8.46 | 1.05 | |
| 07.02.2026 | WC R2 > MIDDLE | Men | 1.17.35 | 42 /56 | 9.12 | 8.38 | 1.01 | 8.46 | 1.05 | |
| 06.02.2026 | WC R2 > SPRINT | Men | 18.46 | 33 /58 | 1.16 | 5.57 | 0.24 | 5.55 | 0.12 | – |
| 23.03.2025 | ESOC, JWSOC and EYSOC Long 23.3.2025 | MEN | 1.28.38 | 10 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2025 | ESOC, JWSOC and EYSOC middle 22.3.2025 | MEN | 38.17 | 13 /59 | – | – | – | – | – | – |
| 21.03.2025 | ESOC, JWSOC and EYSOC sprint 21.3.2025 | MEN | 18.33 | 38 /59 | – | – | – | – | – | – |
| 25.02.2024 | Ski Orienteering World Cup Final - Middle | Men | 1.00.37 | 19 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 24.02.2024 | Ski Orienteering World Cup Final - Pursuit | Men | 1.11.25 | 12 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 24.02.2024 | Ski Orienteering World Cup Final - Pursuit | Men WR | 1.09.55 | 11 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 23.02.2024 | Ski Orienteering World Cup Final | Men | 18.47 | 16 /61 | – | – | – | – | – | – |
| 26.01.2024 | WSOC + JWSOC + EYSOC Middle | Men | 50.01 | 19 /68 | – | – | – | – | – | – |
| 24.01.2024 | WSOC Pursuit + JWSOC+EYSOC Long | Men | 1.04.07 | 17 /64 | – | – | – | – | – | – |
| 23.01.2024 | WSOC + JWSOC + EYSOC Sprint | Men | 15.05 | 24 /68 | – | – | – | – | – | – |
| 15.01.2024 | WUSOC Open Race Middle | M21 | 41.09 | 10 /31 | 1.31 | 7.27 | 0.16 | 8.07 | 0.32 | – |
| 13.01.2024 | WUSOC Open Race Pursuit | M21 | 33.47 | 15 /32 | 4.08 | 8.25 | 1.02 | 8.07 | 0.32 | – |
| 12.01.2024 | WUSOC Open Race Sprint | M21 | 14.51 | 12 /33 | 0.39 | 5.37 | 0.15 | – | – | – |
| 11.01.2023 | IOF SkiO Worldcup 2023 Round 1 - Pursuit | Men | 1.05.21 | 18 /65 | – | – | – | – | – | – |
| 10.01.2023 | IOF SkiO Worldcup 2023 Round 1 - Middle | Men | 28.20 | 24 /64 | – | – | – | – | – | – |
| 09.01.2023 | IOF SkiO Worldcup 2023 Round 1 | Men | 20.13 | 47 /67 | – | – | – | – | – | – |
| 26.01.2022 | ESOC Long 2022 | Men | 2.28.52 | 32 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 24.01.2022 | ESOC Middle 2022 | Men | 55.01 | 28 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 22.01.2022 | ESOC Sprint 2022 | Men | 21.11 | 37 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 21.01.2018 | NM ski-o lang + alle klasser | H21NM WRE | 1.21.55 | 4 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 20.01.2018 | Hovedløpet ski-o + mellom andre klasser | H 21- | 43.04 | 8 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 19.01.2014 | Ski-O-treff | H 17-20 | 13.51 | 2 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 18.01.2014 | Ski-O-treff | H 17-20 | 37.18 | 7 /15 | – | – | – | – | – | – |