Løperprofil
Eirik Olsen Kirkevik
Hamar
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.01
- Løpskapasitet
- 8.47
- O-evne
- 1.13
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.40
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 07.07.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2518 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3821 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3124 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,004 |
| bomVekt | 0,71 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4425 |
| bomStorSigma | 0,81 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0756 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2339,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2664,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.54
- Løpskapasitet
- 6.41
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.06
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 14.06.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1946 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2477 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0705 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2647 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0837 |
| bomVekt | 1,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2261 |
| bomStorSigma | 0,7282 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0853 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2475,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2560,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.52
- Løpskapasitet
- 9.39
- O-evne
- 2.13
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 4.26
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 06.07.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2819 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0123 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3171 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,049 |
| bomVekt | 0,92 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6038 |
| bomStorSigma | 0,8283 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0584 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0835 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2271,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2792 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.31
- Løpskapasitet
- 9.30
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 10,8 %
- Usikkerhet ±
- 4.53
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 21.05.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2967 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2486 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1085 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3534 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,53 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0372 |
| bomVekt | 1,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5216 |
| bomStorSigma | 0,9122 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2243,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2719,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.23
- Løpskapasitet
- 6.55
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 4.29
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 24.08.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6007 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5585 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0958 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4276 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0353 |
| bomVekt | 0,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3752 |
| bomStorSigma | 0,793 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1652,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2006,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 19 | 17.06.2020 Nammo-cup 3, bom 4.15 | 66 | – |
| Bom over fem minutter | 171 | 22.04.2019 Myrsprinten, bom 6.06 | 194 | – |
| Bom over ti minutter | 334 | 26.08.2017 KM langdistanse Hedmark og Oppland, bom 11.10 | 334 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.08.2020 | Nammo-cup 4 | H13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.08.2020 | Hovedløpet sprint | H14 | 24.38 | 48 /63 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2020 | Nammo-cup 3 | H13-14 | 29.08 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2020 | Myrsprinten | H 13-16C | 33.37 | 1 /2 | 2.25 | 9.20 | 0.40 | 9.05 | 0.19 | – |
| 15.02.2020 | NM mellom | H 13 14 | 32.05 | 9 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 26.01.2020 | Beitostølen Ski-O sprint - Norgescup | H 13-14 | 20.10 | 12 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 25.01.2020 | Beitostølen Ski-O langdistanse - Hovedløp og NM | H 14 | 32.15 | 6 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 12.01.2020 | Ski-o-treff Langdistanse | H 13-14 | 33.29 | 4 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2019 | Sjusjøenløpet - sprint | H 13-14 | 42.16 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Dølaspretten Dalsbygda | H 13-16C | 48.13 | 1 /1 | 2.31 | 15.06 | 0.47 | – | – | – |
| 06.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Mellomdistanse Os | H 13-14 | 56.37 | 21 /23 | 8.17 | 20.54 | 3.03 | – | – | – |
| 05.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Sprint Røros | H 13-14 | 21.01 | 20 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2019 | Løvspretten | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2019 | Pinsesprinten | H 13-14 | 22.32 | 19 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2019 | Nammo-cupen 2 | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2019 | Sprint-Cup løp 3 | C-åpen | 23.18 | 2 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2019 | Myrsprinten | H13-16 | 48.46 | 10 /12 | 11.32 | 16.04 | 3.48 | – | – | – |
| 20.01.2019 | NC ski-o langdistanse, ski-o helg på Hedmarksvidda | H 13-14 | 50.03 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 19.01.2019 | Hovedløp og NM mellom, ski-o helg på Hedmarksvidda | H 13 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.01.2019 | Ski-o-treff NM Langdistanse | H 13-14 | 31.28 | 10 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 05.01.2019 | Ski-o-treff Nattsprint | 1 km | 12.59 | 4 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 05.01.2019 | Ski-o-treff Mellomdistanse | H 13-14 | 56.21 | 16 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2018 | Ringreven individuelle klasser | H 11-12N | 15.06 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2018 | Snertingdalsløpet | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2018 | Nammo-Cup 2018, Etappe 5 (Finale) | H 11-12 | 29.43 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2018 | Nammo-Cup 4 | H 11-12 | 19.22 | 6 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2018 | Mjølnerløpet | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2018 | Norsk O-Festival lang | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2018 | Ringsakersprinten | H 11-12 | 30.13 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2018 | Nammo-cup 3 | H 11-12 | 59.55 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2018 | Løvspretten | H 11-12 | 42.11 | 9 /10 | 12.10 | 19.14 | 5.33 | 15.47 | 2.23 | |
| 19.05.2018 | Pinsesprinten | H 11-12 | 27.59 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2018 | Nammo-cup 1 | H 11-12 | 17.27 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 21.01.2018 | NM ski-o lang + alle klasser | H 12 | 20.18 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 20.01.2018 | Hovedløpet ski-o + mellom andre klasser | H 12 | 20.46 | 2 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 07.01.2018 | Ski-o-treff lang (jaktstart i NC klasser) | H 11-12 | 13.13 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 06.01.2018 | Ski-o-treff nattsprint | 1 km | 15.39 | 24 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 06.01.2018 | Ski-o-treff mellom | H 11-12 | 14.44 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2017 | Nammo-cup 5 Finale | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2017 | KM langdistanse Hedmark og Oppland | H 11-12 | 37.01 | 5 /5 | 13.44 | 24.03 | 8.55 | 16.58 | 2.22 | |
| 23.08.2017 | Nammo-cup 4 | H 11-12 | 25.58 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2017 | Myrtrampen | H 11-12 | 41.02 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2017 | Nammo-cup 3 | H 11-12 | 32.05 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2017 | Løvspretten 2017 | H 11-12 | 35.12 | 14 /17 | 3.28 | 20.10 | 1.59 | 16.20 | 1.23 | – |
| 03.06.2017 | Pinsesprinten | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2017 | Nammo-cup 2 | H 11-12 | 33.54 | 5 /9 | 3.45 | 15.00 | 1.40 | – | – | – |
| 19.04.2017 | Nammo-cup 1 | H 11-12 | 23.00 | 5 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2017 | Myrsprinten | H 11-12 | 18.53 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 26.02.2017 | NM langdistanse og finale Sport8 cup | H 11-12 | 39.03 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 22.01.2017 | Ski-o-treff langdistanse | H 11-12 | 39.54 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 21.01.2017 | Ski-o-treff mellomdistanse (og nattsprint) | H 11-12 | 25.02 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2016 | Nammo-cup 4 | N-Åpen | 30.54 | – | 4.06 | 13.04 | 1.44 | 13.19 | 1.31 | – |
| 21.08.2016 | Myrtrampen | H10 | 30.07 | – | 3.49 | 15.34 | 1.58 | 13.19 | 1.31 | – |
| 20.08.2016 | Myrsprinten - KM Sprint Hedmark og Oppland | H -10 | 17.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.02.2015 | Ski-O-treff | H 10-12 | 26.04 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 14.02.2015 | Ski-O-treff | H 10-12 | 27.55 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2014 | KM-langdistanse Hedmark og Oppland | N-åpen | 35.45 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | N-aapen | 31.49 | 128 | 3.53 | 17.06 | 2.05 | – | – | – |
| 09.02.2014 | NM ski-O lang (WRE) med publikumsløp | H 11-12 | 46.40 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 08.02.2014 | NM ski-O mellom (WRE) med publikumsløp | H 11-12 | 41.48 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 19.01.2014 | Ski-O-treff | H 10-12 | 24.24 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 18.01.2014 | Ski-O-treff | H 10-12 | 57.15 | 10 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 12.01.2014 | Publikumsløp sprint - NM stafett ski-o | N-åpen | 1.01.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.01.2014 | Hovedløp og Sport8-cup ski-o | N-åpen | 42.32 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |