Løperprofil
Lars Bergersen
Equinor
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.47
- Løpskapasitet
- 13.05
- O-evne
- 0.42
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.58
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 20.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1462 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1356 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,072 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0681 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,76 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8217 |
| bomVekt | 34,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1868 |
| bomStorSigma | 0,6781 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0665 |
| havariVekt | 1,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2382 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3481,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3668,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.29
- Løpskapasitet
- 9.18
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.13
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 03.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1373 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1164 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1204 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,67 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9987 |
| bomVekt | 5,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1272 |
| bomStorSigma | 0,6496 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0835 |
| havariVekt | 0,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3447,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3514,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 45 | 11.09.2024 Bedriftsløp Skadberg - R16, bom 2.12 | 91 | – |
| Bom over fem minutter | 137 | 31.12.2021 Nyttårsløpet SI hytta Melshei, bom 5.00 | 137 | – |
| Bom over ti minutter | 223 | 29.11.2017 Nattløp - Gausel, bom 14.10 | 223 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.09.2025 | Bedriftsløp - Sandvedparken - R18 | H60 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2025 | Bedriftsløp - Gramstad - R15 | H60 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2025 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R13 | H60 | 39.18 | 10 /20 | 1.37 | 13.16 | 0.33 | 13.35 | 0.38 | |
| 13.08.2025 | Bedriftsløp - Skadberg - R12 | H60 | 45.04 | 2 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2025 | Bedriftsløp - Sørmarka - R9 | H60 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2024 | Bedriftsløp Frøyland - R17 | H60 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2024 | Bedriftsløp Skadberg - R16 | H60 | 1.00.39 | 8 /17 | 6.10 | 15.19 | 1.33 | 14.01 | 0.41 | |
| 19.06.2024 | Bedriftsløp Selshammaren, Sviland - R11 | H60 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2024 | Bedriftsløp Øksnevad - R10 | H60 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | Bedrisftsløp Vagleskogen - R5 | H60 | 40.18 | 9 /13 | 0.55 | 14.05 | 0.19 | 13.37 | 0.36 | |
| 24.04.2024 | Bedriftsløp Gausel - R4 | H60 | 44.47 | 6 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2024 | Bedriftsløp - Njåskogen - R2 | H60 | 38.17 | 6 /18 | 0.07 | 12.32 | 0.02 | 13.03 | 0.44 | – |
| 03.04.2024 | Bedriftsløp - Universitetet - R1 | H60 | 20.44 | 6 /16 | 0.57 | 8.57 | 0.25 | 8.47 | 0.10 | – |
| 28.04.2022 | SO-Cup Løp 1 - Vannassen | G-60- | 18.51 | 8 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2021 | Nyttårsløpet SI hytta Melshei | Herrer - mellomlang løype | 56.18 | 14 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2021 | Juleløpet 2021 - Vinterkarusellen løp 1. | Herrer - mellomlang løype | 40.01 | 23 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 23.10.2021 | HARDHAUSEN | H 60- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2020 | Nærløp - Krossberg - kan løpes 21.apr-5.mai | H-mellom | 32.16 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 04.03.2020 | Nattløp Vaulen badeplass | HM | 40.03 | 4 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2019 | "Vaulens" Juleløp | Herrer - lang løype | 1.04.09 | 31 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 24.11.2018 | Høstkarusellen Løp 2 - Vannassen | Herrer - mellomlang løype | 34.11 | 7 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 29.11.2017 | Nattløp - Gausel | HM | 57.38 | 18 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2016 | Vaulens Juleløp | Herrer - lang løype | 57.12 | 23 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2015 | Juleløpet | GM | 38.06 | 9 /69 | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2015 | HARDHAUSEN | H 50- | 2.34.14 | 16 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | H 50- | 17.54 | 42 /68 | 0.10 | 8.04 | 0.05 | – | – | – |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | H 50- | 42.26 | 51 /222 | 3.36 | 11.26 | 0.58 | 11.57 | 1.14 | – |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | H 50- | 1.18.49 | 55 /222 | 5.50 | 11.45 | 0.52 | 11.57 | 1.14 | – |
| 25.10.2014 | HARDHAUSEN | H 50- | 1.47.24 | 15 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2013 | Nyttårsløpet 2013 | Herrer - mellomlang løype | 45.00 | 12 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2013 | Juleløpet i Sørmarka | GM | 37.05 | 27 /93 | – | – | – | – | – | – |