Løperprofil
Morten Sørli Ronæss
ConocoPhillips BIL
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 1498 av 3557
Nr. 1498 av 3557 blant menn i Norge · nr. 129 av 374 i klassen H60–64 · nr. 33 av 78 i 1966-kullet
- Forventet kmtid
- 11.12
- Løpskapasitet
- 10.32
- O-evne
- 0.40
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 11 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 24 (sist 04.11.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0701 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0716 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0596 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0222 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,45 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 14,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,88 |
| bomVekt | 239,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,133 |
| bomStorSigma | 0,5849 |
| antallBom | 44 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1096 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0576 |
| havariVekt | 10,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0077 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5085 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0063 |
| fartSesongSin | −0,0089 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2802 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2980,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.03
- Løpskapasitet
- 7.50
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 06.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0344 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0442 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0548 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0425 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,26 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9628 |
| bomVekt | 43,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3784 |
| bomStorSigma | 0,5896 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0492 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1241 |
| havariVekt | 2,74 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2902,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2983,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 10 | 04.11.2026 Nattløp Øksnevadskogen, bom 3.08 | 208 | nr. 4946 |
| Bom over fem minutter | 283 | 18.06.2025 Bedriftsløp - Melshei - R11, bom 6.50 | 822 | nr. 1164 |
| Bom over ti minutter | 1 106 | hele karrieren siden 2012 | 1 106 | nr. 1124 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.11.2026 | Nattløp Øksnevadskogen | Herrer - XL | 1.01.09 | 10 /11 | 8.00 | 12.08 | 1.35 | 11.12 | 0.40 | |
| 19.08.2026 | Bedriftsløp - Kalbergskogen - R13 | HB | 58.17 | 11 /16 | 7.17 | 11.25 | 1.26 | 11.09 | 0.39 | |
| 10.06.2026 | Bedriftsløp - Selshammaren - R10 - postplukk | HB | 1.18.07 | 10 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2026 | Tour de Orientering | H 50- | 6.02 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2026 | Tour de Orientering | H 50- | 34.54 | 9 /37 | 2.20 | 8.15 | 0.33 | 8.07 | 0.14 | |
| 06.06.2026 | Tour de Orientering | H 50- | 48.06 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2026 | Bedriftsløp - Krossberg - R8 | HB | 56.06 | 15 /17 | 1.50 | 10.41 | 0.21 | 11.04 | 0.33 | |
| 26.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 3 - Alsvik | H 17-59 | 40.03 | 10 /16 | 0.07 | 10.10 | 0.02 | 11.04 | 0.33 | |
| 13.05.2026 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R6 | HB | 47.06 | 16 /19 | 2.21 | 10.40 | 0.32 | 11.04 | 0.33 | |
| 09.05.2026 | Sprint utendørs før innendørs mesterskap | HAL | 23.07 | 11 /25 | 0.22 | 7.44 | 0.07 | 8.01 | 0.11 | – |
| 26.12.2025 | Juleløpet i Sørmarka | HXL | 1.00.28 | 21 /25 | 2.32 | 11.22 | 0.29 | 11.28 | 0.37 | |
| 26.10.2025 | Tweedaagse Noord-West Veluwe Day 2 | M55 | 52.03 | 17 /29 | 2.05 | 12.01 | 0.29 | 11.27 | 0.36 | |
| 25.10.2025 | Tweedaagse Noord-West Veluwe | M55 | 33.50 | 14 /30 | 1.53 | 11.27 | 0.38 | 11.27 | 0.36 | |
| 23.08.2025 | KM Lang Sirdal | H 21- | 2.05.32 | 11 /11 | 6.38 | 12.00 | 0.38 | 11.19 | 0.40 | |
| 20.08.2025 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R13 | HB | 45.55 | 19 /24 | 0.53 | 10.42 | 0.12 | 11.19 | 0.40 | |
| 13.08.2025 | Bedriftsløp - Skadberg - R12 | HB | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2025 | Bedriftsløp - Melshei - R11 | HB | 1.27.12 | 15 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2025 | Bedriftsløp - Tananger - R10 | H50 | 35.53 | 2 /38 | 2.35 | 10.46 | 0.46 | 10.55 | 0.34 | |
| 04.06.2025 | Bedriftsløp - Sørmarka - R9 | HB | 44.29 | 11 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2025 | Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R8 | HB | 31.43 | 18 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2025 | Ungdomscup 3 | H 17-59 | 56.06 | 11 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2025 | Bedriftsløp - Sælandsskogen - R3 | HB | 1.00.29 | 15 /21 | 1.58 | 10.44 | 0.21 | 11.06 | 0.45 | |
| 27.03.2025 | Torsdagsløp Mars | A -lang | 34.03 | 6 /16 | 1.56 | 10.45 | 0.37 | 11.12 | 0.52 | |
| 30.01.2025 | Torsdagsløp Januar | A -lang | 34.11 | 4 /8 | 3.06 | 11.03 | 1.00 | 11.16 | 0.54 | |
| 25.01.2025 | Vinterkarusell Melsvatnet | GL | 43.25 | 24 /33 | 1.07 | 10.41 | 0.16 | 11.16 | 0.54 | |
| 11.01.2025 | Vinterkarusell Ganddal IL | Herrer - lang løype | 1.01.02 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2023 | Nyttårsløpet SI hytta Melshei | Herrer - lang løype | 1.09.31 | 29 /37 | 4.37 | 11.27 | 0.46 | 11.26 | 0.56 | |
| 26.12.2023 | Juleløpet 2023, Vinterkarusellen løp 1. | HXL | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.11.2023 | Torsdagsløp på Gausel | A -lang | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.01.2023 | Nattløp Hålandsskogen Sola | HL | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2022 | KM Lang Måheia RR5 | H 50- | 1.07.08 | 10 /18 | 1.26 | 9.57 | 0.13 | 10.38 | 0.49 | |
| 23.06.2022 | SO-Cup løp 5 - Gausel/Godeset | G1759 | 46.23 | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2022 | Tour de Orientering - Kringleli | H 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2022 | Tour de Orientering - Kringleli | H 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2022 | Tour de Orientering - Kringleli | H 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.02.2022 | Nattløp på Krossberg | HXL | 57.09 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 02.02.2022 | Nattløp Vigreskogen | Herrer - XL | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.01.2022 | Nattløp Haugstadskogen | Herrer - xl | 1.03.17 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2021 | Nyttårsløpet SI hytta Melshei | Herrer - lang løype | 54.36 | 20 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2021 | Juleløpet 2021 - Vinterkarusellen løp 1. | HXL | 1.04.20 | 10 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 25.11.2021 | Torsdagsløp November | Lang | 37.42 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2021 | KM-Ultralangdistanse Fundingsland. | H 50- | 1.34.48 | 5 /19 | 5.57 | 10.06 | 0.38 | 10.29 | 0.50 | |
| 20.05.2021 | SO-Cup Løp 1 + Verdens o-dag | G1759 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.02.2021 | Vinterkarusell, Haugstadskogen. | Herrer - lang løype | 42.20 | 9 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 29.10.2020 | Torsdagsløp Oktober | Lang | 37.36 | 9 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2020 | HARDHAUSEN | H 50- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2020 | SO-Cup løp 7 | G1759 | 41.21 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2020 | Ungdomscup/Klubbkamp - Kvernevik | H 17-59 | 32.48 | 11 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | KM-Ultralang Rogaland Brekkeheia | H 50- | 1.21.12 | 3 /16 | 1.31 | 9.19 | 0.10 | 10.18 | 0.40 | |
| 09.06.2020 | Ungdomscup/klubbkamp, Hålandskogen | H 17-59 | 49.37 | 26 /61 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2020 | Nærløp - Ganddal | H17-59 | 31.09 | 35 /52 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2020 | Nærløp Alsvik | H 17-59 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2020 | Nærløpskarusell, Varatunparken | H 17-59 | 30.09 | 24 /64 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2020 | Ungdomscup og klubbkamp Hellvik | H 17-59 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2020 | Nærløp - Krossberg - kan løpes 21.apr-5.mai | H-lang | 40.09 | 12 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 26.03.2020 | Torsdagsløp mars - På Storhaug | Lang | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2019 | Nyttårsløpet, SI hytta Melshei | Herrer - lang løype | 47.17 | 28 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2019 | "Vaulens" Juleløp | HXL | 1.09.59 | 19 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2019 | Resultatene fra Sprint i Stavanger | H 17 | 24.37 | 9 /15 | 1.59 | 7.59 | 0.39 | 7.57 | 0.14 | – |
| 29.08.2019 | SO-cup løp nr 6 - Sørmarka | G1759 | 47.30 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2019 | KM Lang, Rogalandsranking #7, Sandnes | H 50- | 59.25 | 13 /22 | 5.08 | 10.55 | 0.57 | 11.06 | 0.56 | |
| 09.05.2019 | SO-cup nr 2 - Storhaug | G1759 | 38.41 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2019 | SO-cup løp nr 1 | G1759 | 44.02 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2018 | Juleløpet 2018 | Herrer - lang løype | 51.35 | 26 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2018 | Ranking -Sprintløp Stavanger Sentrum | H 50- | 18.23 | 7 /9 | 0.13 | 8.39 | 0.06 | – | – | – |
| 08.09.2018 | So.cup og familiedag | G1759 | 48.11 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 25.01.2018 | Torsdagsløp Januar | Kort | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2017 | Vaulens juleløp | Herrer - lang løype | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2016 | Vaulens Juleløp | Herrer - mellomlang løype | 35.47 | 9 /57 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2015 | Juleløpet | GL | 49.39 | 39 /53 | – | – | – | – | – | – |
| 31.10.2015 | Porsgrunn City Race | H 40- | 45.34 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | H 45- | 1.31.07 | 48 /445 | 1.44 | 10.39 | 0.12 | 11.15 | 0.35 | |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | H 45- | 43.52 | 68 /100 | 0.47 | 11.10 | 0.12 | 11.15 | 0.35 | |
| 05.07.2015 | JWOC Open Sprint | H 17- | 25.17 | 133 /175 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2014 | Løp11/Granåsen/Smistad | H 45-49 år/Lang (blå) | 1.08.27 | 6 | 3.54 | 10.21 | 0.35 | 10.59 | 0.57 | – |
| 31.12.2013 | Nyttårsløpet 2013 | Herrer - lang løype | 51.10 | 21 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2013 | Juleløpet i Sørmarka | GL | 1.00.05 | 43 /56 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2012 | Juleløpet 2012 | GM | 36.59 | 7 /50 | 4.16 | 11.36 | 1.20 | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.09.2026 | Sørmarkstafetten | stafett | Stavanger Orienteringsklubb 1 | 1 | 23.40 | 16 | 16 |