Løperprofil
Hanna Eriksson
Mora
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
34 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.49
- Løpskapasitet
- 9.58
- O-evne
- 0.52
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.12
- Sikkerhet
- 23
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på lange (−2,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 34 (sist 04.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1267 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1279 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0762 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0177 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 10,86 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 23,46 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9238 |
| bomVekt | 271,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2759 |
| bomStorSigma | 0,6765 |
| antallBom | 79 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0176 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0722 |
| havariVekt | 14,65 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0338 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4563 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0125 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2650,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2880,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.49
- Løpskapasitet
- 18.05
- O-evne
- 2.44
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.10
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 124 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 31.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3458 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5175 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0993 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0848 |
| bomVekt | 3,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8192 |
| bomStorSigma | 0,7811 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0541 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4255,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4897,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.11
- Løpskapasitet
- 13.14
- O-evne
- 0.57
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.44
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 10.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0369 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0276 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0787 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0507 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,98 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7577 |
| bomVekt | 26,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2594 |
| bomStorSigma | 0,6995 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0358 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 2,75 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0033 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8656 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0025 |
| fartSesongSin | −0,0034 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3122,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3347,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.05
- Løpskapasitet
- 11.53
- O-evne
- 4.12
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.34
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 167 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 26.10.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0599 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1316 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0981 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0927 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,39 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0091 |
| bomVekt | 12,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,1177 |
| bomStorSigma | 1,1319 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0321 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,64 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0014 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2839,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3844,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 04.10.2026 Tuna Ting, dag 2, medel, bom 3.24 | 245 | – |
| Bom over fem minutter | 94 | 20.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång, bom 6.19 | 375 | – |
| Bom over ti minutter | 221 | 26.10.2025 GMOK:s hösthälg, dag 2, medel, bom 12.32 | 747 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.10.2026 | Tuna Ting, dag 2, medel | D21 | 46.19 | 13 /17 | 4.06 | 11.15 | 1.00 | 10.49 | 0.52 | |
| 27.09.2026 | Skärmjakten, dag 2, medel | D21 | 39.42 | 2 /4 | 0.51 | 9.37 | 0.12 | 10.46 | 0.51 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D21 Kort-2 | 48.50 | 10 /107 | 2.49 | 9.53 | 0.34 | 10.53 | 0.53 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D21 Kort-2 | 44.55 | 18 /108 | 3.06 | 10.35 | 0.44 | 10.53 | 0.53 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D21 Kort-2 | 33.04 | 16 /108 | 2.59 | 10.25 | 0.56 | 10.53 | 0.53 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D21 Kort-2 | 1.08.40 | 13 /108 | 6.58 | 9.52 | 1.00 | 10.53 | 0.53 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D21 Kort-2 | 1.00.31 | 21 /108 | 7.03 | 10.21 | 1.12 | 10.53 | 0.53 | |
| 24.06.2026 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, lång | D21 | 1.44.23 | 13 /19 | 3.56 | 11.35 | 0.26 | 11.18 | 0.52 | |
| 23.06.2026 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 2, medel | D21 | 49.11 | 10 /25 | 2.17 | 10.48 | 0.30 | 11.18 | 0.52 | |
| 06.06.2026 | Ösaträffen, etapp 2, medel | D21 | 38.01 | 20 /33 | 1.53 | 10.23 | 0.31 | 11.18 | 0.52 | |
| 05.06.2026 | Ösaträffen, etapp 1, medel | D21 | 40.26 | 13 /26 | 0.48 | 10.03 | 0.12 | 11.18 | 0.52 | |
| 10.05.2026 | Orintos vårtävling | Gul 2,5 km | 41.25 | 2 /16 | 3.12 | 15.37 | 1.12 | 14.20 | 0.50 | |
| 19.04.2026 | Letälvsträffen | D21 | 40.32 | 11 /17 | 0.15 | 10.07 | 0.04 | 11.26 | 1.01 | |
| 11.04.2026 | Lännamedeln | D21 | 59.55 | 46 /60 | 7.32 | 12.48 | 1.37 | 11.26 | 1.01 | |
| 15.03.2026 | Göteborgspremiären, lång | Gul 2,5 | 29.04 | 4 /26 | 0.26 | 12.57 | 0.12 | 13.59 | 0.46 | |
| 31.01.2026 | SkidO, SM/JSM (Svenska cupen, #5), medel | D21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2025 | GMOK:s hösthälg, dag 2, medel | Vit 4,0 | 1.35.11 | 8 /9 | 35.47 | 20.42 | 7.47 | 17.07 | 4.46 | – |
| 05.10.2025 | Pepparkaksluffen | Gul 2,5 | 30.41 | 5 /20 | 1.30 | 15.06 | 0.44 | 14.45 | 0.51 | |
| 20.09.2025 | Medeluven | Gul 2,5 km | 34.43 | 2 /13 | 2.56 | 15.31 | 1.19 | 14.36 | 1.09 | – |
| 31.08.2025 | Göteborg O-meeting, etapp 3, lång | Orange 3,0 | 1.18.23 | 54 /72 | 11.06 | 24.21 | 3.27 | – | – | – |
| 08.06.2025 | Ösaträffen, dag 3, medel | Blå 3km | 31.43 | 25 /73 | 0.17 | 12.41 | 0.07 | 11.14 | 1.01 | |
| 05.04.2025 | Göteborgsdubbeln, lång | Gul 2,5 | 40.35 | 4 /20 | 3.10 | 14.36 | 1.08 | – | – | – |
| 29.09.2024 | Skärmjakten, dag 2, medel | D21 Elit | 41.27 | 2 /5 | 0.34 | 9.12 | 0.08 | 10.54 | 1.05 | |
| 15.09.2024 | DM, lång, Dalarna | D21 | 1.30.14 | 6 /12 | 7.00 | 9.37 | 0.45 | 10.54 | 1.05 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D21 Kort-2 | 52.12 | 45 /150 | 3.20 | 11.35 | 0.44 | 11.06 | 1.08 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D21 Kort-2 | 42.37 | 62 /150 | 5.51 | 12.14 | 1.41 | 11.06 | 1.08 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D21 Kort-2 | 1.00.45 | 82 /150 | 10.15 | 13.06 | 2.13 | 11.06 | 1.08 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D21 Kort-2 | 41.40 | 27 /150 | 1.46 | 10.11 | 0.26 | 11.06 | 1.08 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D21 Kort-2 | 55.15 | 21 /142 | 2.01 | 9.44 | 0.21 | 11.06 | 1.08 | |
| 30.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 3, medel | D21 Elit | 44.30 | 6 /13 | 1.14 | 9.37 | 0.16 | 10.52 | 1.06 | |
| 07.06.2024 | Ösaträffen, dag 2, lång | Svår 5 km | 51.16 | 9 /34 | 2.21 | 9.44 | 0.27 | 10.52 | 1.06 | |
| 06.06.2024 | Ösaträffen, dag 1, medel | D21 | 59.32 | 12 /37 | 1.26 | 9.38 | 0.14 | 10.52 | 1.06 | |
| 19.05.2024 | Fäbodloppet, dag 2, medel | D21 | 43.19 | 10 /19 | 3.10 | 9.52 | 0.43 | 11.26 | 1.30 | |
| 18.05.2024 | Fäbodloppet, dag 1, medel | Svår 3 km | 38.07 | 13 /80 | 3.42 | 10.48 | 1.03 | 11.26 | 1.30 | |
| 25.02.2024 | Ski Orienteering World Cup Final - Middle | Women | 58.30 | 18 /39 | – | – | – | – | – | – |
| 24.02.2024 | Ski Orienteering World Cup Final - Pursuit | Women | 1.18.07 | 17 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 24.02.2024 | Ski Orienteering World Cup Final - Pursuit | Women WR | 1.15.04 | 16 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 23.02.2024 | Ski Orienteering World Cup Final | Women | 21.29 | 21 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2024 | SkidO, Svenska cupen, medel | D21 Elit | 47.51 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 17.02.2024 | SkidO, Svenska cupen, sprint | D21 Elit | 17.35 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 10.02.2024 | SkidO, SM/JSM (Svenska cupen), medel + Sundsvall SkiO Weekend, #1, medel | D21 Elit | 45.07 | 6 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 10.02.2024 | SkidO, Svenska cupen, sprint + Sundsvall SkiO Weekend, #2, sprint | D21 Elit | 12.24 | 6 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 04.02.2024 | Svenska cupen, lång + Kårekampen SkidO | D21 Elit | 1.26.46 | 4 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 03.02.2024 | Svenska cupen, sprint + Kårekampen SkidO | D21 Elit | 14.12 | 3 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 26.01.2024 | WSOC + JWSOC + EYSOC Middle | Women | 49.27 | 8 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 24.01.2024 | WSOC Pursuit + JWSOC+EYSOC Long | Women | 55.01 | 7 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 23.01.2024 | WSOC + JWSOC + EYSOC Sprint | Women | 16.03 | 13 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 14.01.2024 | SkidO, Svenska cupen (endast juniorer), medel + Svenska SkidO-träffen | D21 | 44.34 | 1 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 13.01.2024 | SkidO, Svenska cupen (endast juniorer), sprint + Svenska SkidO-träffen | D21 | 16.37 | 3 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 07.01.2024 | SkidO, Svenska cupen, medeldistans (WRE) + publiktävling | D21 Elit | 47.02 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 06.01.2024 | SkidO, Svenska cupen, masstart (WRE) + publiktävling | D21 Elit | 56.34 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2023 | SkidO, Öppet landslagstest i Arvidsjaur, masstart | D21 | 1.01.38 | 7 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 02.12.2023 | SkidO, Öppet landslagstest i Arvidsjaur, sprint | D21 | 18.11 | 7 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2023 | Skärmjakten, dag 2, medel | D21 Elit | 42.16 | 3 /8 | 3.51 | 9.36 | 0.52 | 12.05 | 1.49 | |
| 30.09.2023 | Skärmjakten, dag 1, lång | D21 Elit | 1.11.03 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2023 | DM, medel, Dalarna | D21 | 52.14 | 10 /13 | 7.25 | 11.37 | 1.39 | 12.38 | 2.00 | |
| 26.08.2023 | SM, medel, publiktävling | D21 | 1.08.26 | 9 /10 | 15.29 | 14.48 | 3.21 | 12.53 | 2.03 | |
| 15.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Mycket lätt 4 km | 59.54 | 8 /11 | 10.00 | 16.43 | 2.47 | – | – | – |
| 04.06.2023 | Ösaträffen, dag 2, lång | D21 | 1.04.25 | 15 /30 | 2.11 | 10.18 | 0.21 | 12.10 | 1.37 | |
| 03.06.2023 | Ösaträffen, dag 1, medel | D21 | 1.09.26 | 38 /42 | 13.44 | 13.55 | 2.45 | 12.10 | 1.37 | |
| 13.05.2023 | OL-touren Falun, medel | D21 Elit | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2022 | Ösaträffen, dag 2, medel | D21 | 44.18 | 39 /51 | 2.48 | 11.31 | 0.44 | 11.40 | 1.05 | |
| 23.04.2022 | Kvarnsvedsträffen | D21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 3, medel | D21 | 32.14 | 21 /31 | 1.05 | 10.47 | 0.22 | 12.02 | 1.19 | – |
| 14.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 2, lång | D21 | 1.22.06 | 17 /30 | 5.33 | 11.10 | 0.45 | 12.02 | 1.19 | – |
| 16.02.2020 | Publikumsløp NM stafett | DL | 35.14 | 3 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 15.02.2020 | NM mellom | D 17NM | 33.24 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.12.2019 | Sjusjøenløpet - mellom | D 21 | 30.14 | 5 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2019 | Sjusjøenløpet - sprint | D 21 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.12.2018 | Sjusjørennet mellom - Ski-O | D 21 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.12.2018 | Sjusjørennet sprint - Ski-O | D 21 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.12.2017 | Sjusjørennet mellom | D 21- | 34.27 | 3 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 16.12.2017 | Sjusjørennet sprint | D 21- | 18.52 | 5 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2014 | Sjusjørennet mellom | D 17- | 35.15 | 16 | – | – | – | – | – | – |
| 13.12.2014 | Sjusjørennet sprint | D 17- | 18.51 | 15 | – | – | – | – | – | – |
| 19.01.2014 | Ski-O-treff | W 19-20 | 16.06 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 18.01.2014 | Ski-O-treff | W 19-20 | 33.17 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 15.12.2013 | Sesongåpning ski-O - Sjusjørennet | D 17- | 42.32 | 15 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2013 | Sesongåpning ski-O - Sjusjørennet - Sprint | D 17- | 23.56 | 14 /36 | – | – | – | – | – | – |