Løperprofil
Ragnvald Frøyland
Time kommune BIL
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 2616 av 3556
Nr. 2616 av 3556 blant menn i Norge · nr. 81 av 218 i klassen H70–74 · nr. 13 av 39 i 1952-kullet
- Forventet kmtid
- 14.11
- Løpskapasitet
- 13.23
- O-evne
- 0.47
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 19.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1682 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1558 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0854 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0362 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,79 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,91 |
| bomVekt | 73,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,224 |
| bomStorSigma | 0,6468 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0736 |
| havariVekt | 3,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1862 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0086 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3562,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3773,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.53
- Løpskapasitet
- 10.42
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.52
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 02.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2775 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2426 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0718 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0762 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,38 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,056 |
| bomVekt | 24,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0852 |
| bomStorSigma | 0,5981 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0776 |
| havariVekt | 0,82 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,905 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0032 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3969,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4035,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 19.08.2026 Bedriftsløp - Kalbergskogen - R13, bom 2.12 | 142 | nr. 7765 |
| Bom over fem minutter | 205 | 14.05.2025 Bedriftsløp - Melshei/Arboretet - R6, bom 6.31 | 304 | nr. 1574 |
| Bom over ti minutter | 711 | hele karrieren siden 2012 | 711 | nr. 1691 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.08.2026 | Bedriftsløp - Kalbergskogen - R13 | H70 | 1.02.20 | 11 /12 | 5.33 | 17.04 | 1.31 | 14.06 | 0.48 | |
| 24.09.2025 | Bedriftsløp - Sandvedparken - R18 | H70 | 34.12 | 6 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2025 | Bedriftsløp - Bogafjell - R17 | H70 | 50.32 | 6 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2025 | Bedriftsløp - Slettebø - R16 | H70 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2025 | Bedriftsløp - Gramstad - R15 | H70 | 52.36 | 5 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2025 | Bedriftsløp - Haugstadskogen - R14 | H70 | 43.03 | 4 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2025 | Klubbløp Ganddal skole | Herrer - mellom B/C løype | 23.02 | 3 /15 | 0.43 | 13.10 | 0.25 | 13.36 | 0.42 | |
| 20.08.2025 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R13 | H70 | 43.16 | 10 /20 | 3.20 | 14.37 | 1.08 | 13.36 | 0.42 | |
| 13.08.2025 | Bedriftsløp - Skadberg - R12 | H70 | 56.07 | 12 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2025 | Bedriftsløp - Melshei - R11 | H70 | 56.46 | 5 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2025 | Klubbløp Vagleskogen | Herrer - mellom | 39.19 | 3 /16 | 2.21 | 12.51 | 0.46 | 13.10 | 0.45 | |
| 11.06.2025 | Bedriftsløp - Tananger - R10 | H70 | 46.41 | 4 /13 | 3.29 | 13.33 | 1.01 | 13.10 | 0.45 | |
| 04.06.2025 | Bedriftsløp - Sørmarka - R9 | H70 | 41.07 | 5 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2025 | Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R8 | H70 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2025 | Bedriftsløp - Melshei/Arboretet - R6 | H70 | 46.09 | 11 /22 | 6.18 | 14.30 | 1.59 | 13.28 | 1.00 | |
| 07.05.2025 | Bedriftsløp - Ølbergskogen - R5 | H70 | 41.16 | 5 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2025 | Bedriftsløp - Sveineskogen - R4 | H70 | 44.30 | 5 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2025 | Bedriftsløp - Njåskogen - R2 | H70 | 40.01 | 3 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2025 | Bedriftsløp - Universitetet - R1 | H70 | 33.40 | 10 /20 | 3.04 | 11.28 | 1.03 | 9.52 | 0.11 | |
| 08.03.2025 | Vinterkarusell Ganddal IL Vagleskogen | Herrer - mellomlang løype | 43.07 | 13 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2024 | HARDHAUSEN | H 70- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2024 | Bedriftsløp Lundehaugen - R18 | H70 | 28.08 | 10 /18 | 2.23 | 9.53 | 0.50 | 9.17 | 0.11 | – |
| 18.09.2024 | Bedriftsløp Frøyland - R17 | H70 | 31.20 | 8 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2024 | Bedriftsløp Skadberg - R16 | H70 | 54.21 | 5 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2024 | Bedriftsløp Ølbergskogen - R15 | H70 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2024 | Bedriftsløp Vannbassengene - R14 | H70 | 1.07.57 | 10 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2024 | Bedriftsløp Haugstadskogen - R13 | H70 | 58.03 | 7 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2024 | Bedriftsløp Skjæveland - R12 | H70 | 1.03.41 | 5 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2024 | Bedriftsløp Selshammaren, Sviland - R11 | H70 | 56.40 | 6 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2024 | Bedriftsløp Øksnevad - R10 | H70 | 1.02.46 | 14 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2024 | Bedriftsløp Sørmarka - R9 | H70 | 40.02 | 2 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2024 | Bedriftsløp Krossberg - R7 | H70 | 47.27 | 7 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2024 | Bedriftsløp Omdal - R6 | H70 | 42.27 | 5 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | Bedrisftsløp Vagleskogen - R5 | H70 | 37.11 | 4 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2024 | Bedriftsløp Gausel - R4 | H70 | 42.56 | 3 /21 | 1.32 | 12.44 | 0.27 | 13.09 | 0.37 | – |
| 10.04.2024 | Bedriftsløp - Njåskogen - R2 | H70 | 39.34 | 4 /18 | 2.33 | 12.57 | 0.50 | 13.09 | 0.37 | – |
| 03.04.2024 | Bedriftsløp - Universitetet - R1 | H70 | 20.27 | 5 /20 | 0.08 | 8.50 | 0.03 | – | – | – |
| 28.10.2023 | HARDHAUSEN, Melshei | H 70- | 1.52.37 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 25.10.2014 | HARDHAUSEN | H 60- | 1.42.28 | 7 /14 | 0.58 | 12.05 | 0.07 | – | – | – |
| 22.02.2014 | Vinterkarusell Vigreskogen | GM | 42.00 | 6 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 08.01.2014 | Nattløp Avinor | HM | 35.35 | 7 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2013 | Nyttårsløpet 2013 | Herrer - mellomlang løype | 43.34 | 10 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2013 | Juleløpet i Sørmarka | GM | 34.46 | 15 /93 | – | – | – | – | – | – |
| 11.12.2013 | Nattløp Vaulen | HM | 26.49 | 18 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2013 | Hardhausen | H 60- | 1.52.07 | 2 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 20.10.2012 | Hardhausen | H 60- | 1.19.18 | 3 /19 | – | – | – | – | – | – |