Løperprofil
Nora Seime Pettersen
Fana
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
7 løp
Sprintrankingen
5 løp
B-rankingen
14 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
nr. 1663 av 2062
Nr. 1663 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 97 av 155 i klassen D65–69 · nr. 19 av 33 i 1959-kullet
- Forventet kmtid
- 17.47
- Løpskapasitet
- 16.32
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 11,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.37
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+2,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 03.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3774 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3797 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,111 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0344 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,87 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9753 |
| bomVekt | 46,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4914 |
| bomStorSigma | 0,8124 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0447 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1724 |
| havariVekt | 6,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0387 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7928 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0023 |
| fartSesongSin | −0,01 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4402,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4735,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 884 av 1118
Nr. 884 av 1118 blant kvinner i Norge · nr. 34 av 67 i klassen D65–69 · nr. 6 av 15 i 1959-kullet
- Forventet kmtid
- 10.38
- Løpskapasitet
- 10.22
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 4,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 04.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2466 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2437 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0474 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0273 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,93 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,03 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1408 |
| bomVekt | 47,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2648 |
| bomStorSigma | 0,8107 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,097 |
| havariVekt | 4,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4402 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3843,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3942,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 262 av 335
Nr. 262 av 335 blant kvinner i Norge · nr. 8 av 16 i klassen D65–69 · nr. 2 av 5 i 1959-kullet
- Forventet kmtid
- 19.16
- Løpskapasitet
- 16.33
- O-evne
- 2.43
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.37
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 109 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+2,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2574 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2573 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0837 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0316 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9898 |
| bomVekt | 92,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6911 |
| bomStorSigma | 1,0198 |
| antallBom | 36 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0416 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0568 |
| havariVekt | 6,81 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0295 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1361 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0024 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3894,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4533,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.02
- Løpskapasitet
- 14.05
- O-evne
- 2.57
- Jevnhet ±
- 10,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.21
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 150 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 22.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0975 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0664 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,104 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,076 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,78 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8873 |
| bomVekt | 20,61 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,0095 |
| bomStorSigma | 0,9633 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0912 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0663 |
| havariVekt | 2,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0022 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8654 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0019 |
| fartSesongSin | 0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3325,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4021,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 16 | 03.10.2026 KM Mellom, bom 2.45 | 52 | nr. 3991 |
| Bom over fem minutter | 37 | 01.07.2026 Fjord-O 2026, bom 32.05 | 77 | nr. 4789 |
| Bom over ti minutter | 37 | 01.07.2026 Fjord-O 2026, bom 32.05 | 230 | nr. 6603 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.10.2026 | Nattcup 1 | DC | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.10.2026 | KM Sprint | D 60- | 18.34 | 6 /15 | 1.09 | 11.00 | 0.41 | 10.38 | 0.16 | |
| 03.10.2026 | KM Mellom | D 50- | 1.05.49 | 12 /15 | 8.04 | 23.11 | 2.50 | 17.48 | 1.15 | |
| 08.09.2026 | Pokalkamp #6 | D65- | 50.32 | 7 /12 | 4.24 | 17.59 | 1.34 | 16.19 | 1.02 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | B-åpen 17- | 18.13 | 9 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | B-åpen 17- | 1.36.59 | 41 /75 | 34.19 | (28.43) | 10.10 | 19.14 | 2.46 | |
| 09.06.2026 | Åpent Klubbmesterskap | D 60- | 41.24 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2026 | Dag 2 | B-åpen 17- | 1.00.05 | 6 | 4.40 | 18.38 | 1.27 | 18.26 | 2.11 | |
| 30.05.2026 | Hav-O 2026 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Hav-O 2026 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Dag 1 | B-åpen 17- | 28.17 | 8 | 2.36 | 17.48 | 1.38 | 18.26 | 2.11 | |
| 19.05.2026 | Pokalkamp #3 | D65- | 42.54 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2026 | Hamla Grand Prix (KM ultra) | B-open 17- | 58.57 | 2 /4 | 4.13 | 17.56 | 1.17 | 18.26 | 2.11 | |
| 05.05.2026 | Sprintcup #3 | D 60- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Pokalkamp #2 | D65- | 34.10 | 5 /15 | 1.31 | 14.45 | 0.39 | 15.09 | 0.56 | |
| 21.04.2026 | SprintCup #2 | D 60- | 24.44 | 10 /13 | 6.17 | 13.43 | 3.29 | 10.34 | 0.18 | |
| 07.04.2026 | Sprintcup #1 | D 60- | 21.45 | 7 /12 | 3.37 | 12.25 | 2.10 | 10.34 | 0.18 | |
| 18.03.2026 | Nattcup-finale 25/26 | DC | 30.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.02.2026 | Nattcup-5 25/26 | DC | 22.21 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 29.01.2026 | Fana IL Vintercup #2 2025/2026 | D60- | 31.29 | 1 /3 | 2.00 | 10.51 | 0.41 | 10.16 | 0.10 | |
| 12.11.2025 | nattcup-2 25/26 | DC | 14.19 | 3 /20 | 0.20 | 13.46 | 0.19 | 15.10 | 1.08 | |
| 03.10.2025 | KM Natt | C-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2025 | Sprintcup-5 Bergen | D 60- | 20.10 | 6 /14 | 1.55 | 10.47 | 1.01 | 10.11 | 0.09 | – |
| 19.08.2025 | Pokalkamp-6 Bergen | B-åpen 17- | 1.07.55 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2025 | Odda 2-dagars 2025 dag2, Vestlandsmesterskap | B-åpen 17- | 59.46 | 7 /17 | 1.30 | 16.12 | 0.24 | 18.54 | 2.34 | |
| 16.08.2025 | Odda 2-dagars 2025, Vestlandsmesterskap | B-åpen 17- | 1.00.56 | 10 /18 | 16.15 | 22.30 | 6.00 | 18.54 | 2.34 | |
| 29.06.2025 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 3 | B-åpen 17- | 44.39 | 7 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2025 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 | B-åpen 17- | 35.53 | 1 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2025 | Tunhovd 2-dagers, Dag 2 | C-åpen 17- | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2025 | Tunhovd 2-dagers, Dag 1 | B-åpen 17- | 46.54 | 10 /17 | 7.14 | 20.15 | 3.07 | 18.50 | 2.35 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | C-åpen 17- | 35.42 | 21 /71 | 2.56 | 14.33 | 1.12 | 17.25 | 2.52 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | B-åpen 17- | 44.04 | 41 /127 | 4.44 | 16.24 | 1.46 | 18.50 | 2.35 | |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | B-åpen 17- | 23.05 | 36 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | Hamla Grand Prix (innlagt KM ultralang) | B-open 17- | 59.33 | 5 /9 | 8.53 | 20.05 | 3.00 | 18.50 | 2.39 | |
| 13.05.2025 | Pokalkamp-3 Bergen | C-åpen 17- | 45.03 | 12 /14 | 14.52 | 19.43 | 6.31 | 17.40 | 3.13 | |
| 27.04.2025 | Noregs vestlegaste o-løp | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Noregs vestlegaste o-løp | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Noregs vestlegaste o-løp | C-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2025 | Vestlandspremieren-III | C-åpen 17- | 55.05 | 8 /17 | 4.20 | 18.41 | 1.28 | 18.28 | 2.40 | |
| 13.11.2024 | Nattcup24/25 | DC | 21.29 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2024 | Fana IL Klubbmesterskap i orientering 2024 | D 60- | 53.31 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2024 | Sprintcup 7/24 | D60- | 21.08 | 3 /14 | 0.04 | 9.33 | 0.02 | – | – | – |
| 10.09.2024 | Pokalkamp 6/24 | D 65 | 46.20 | 5 /8 | 8.31 | 17.24 | 3.12 | 15.28 | 1.23 | |
| 03.09.2024 | Sprintcup 6/24 | D 60- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2024 | Pokalkamp 5/24 | D65- | 34.41 | 3 /11 | 3.28 | 13.59 | 1.24 | 14.53 | 1.00 | |
| 20.08.2024 | Sprintcup 5/24 | D60- | 21.18 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2024 | Vestlandsmesterskap mellomdistanse | B-åpen 17- | 58.18 | 6 /17 | 11.48 | 20.37 | 4.10 | 18.24 | 2.32 | |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2024 | Dag 1-1 | B-åpen 17- | 42.46 | 1 | 1.54 | 16.25 | 0.44 | 17.52 | 1.59 | |
| 18.06.2024 | Pokalkamp 4/24 | D65- | 46.08 | 3 /7 | 4.03 | 15.06 | 1.20 | 15.26 | 1.02 | – |
| 09.06.2024 | KM langdistanse | B-åpen 17- | 1.14.53 | 5 /11 | 10.53 | 18.39 | 2.43 | 17.52 | 1.59 | |
| 08.06.2024 | KM mellomdistanse | B-åpen 17- | 37.42 | 2 /8 | 1.31 | 16.17 | 0.39 | 17.52 | 1.59 | |
| 23.04.2024 | Sprintcup 2/24 | D60- | 17.37 | 2 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Pokalkamp 1/24 | D65- | 36.20 | 7 /12 | 4.09 | 16.36 | 1.54 | – | – | – |
| 07.04.2024 | Vestlandspremieren-III (Hordalandscupen 1) | C-åpen 17- | 49.22 | 4 /10 | 7.09 | 18.16 | 2.39 | 18.21 | 4.24 | – |
| 06.04.2024 | Vestlandspremieren-II | C-open 17- | 55.47 | 9 /11 | 30.18 | (26.14) | 14.15 | 18.21 | 4.24 | – |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2023 | KM mellomdistanse Hordaland (Hordalandscup 3/23) | B-åpen 17- | 47.01 | 10 /12 | 14.28 | 23.03 | 7.06 | 19.52 | 3.49 | – |
| 25.04.2023 | Pokalkamp #1 Bergen | B-åpen 17- | 43.01 | 11 /17 | 6.53 | 19.10 | 3.04 | – | – | – |
| 28.03.2023 | Sprintcup 1 Bergen | D60- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2022 | pokalkamp 5 Bergen | D50- | 1.15.23 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Copen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Copen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Copen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Copen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Copen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Copen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Copen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Copen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | pokalkamp 4 Bergen | C-åpen 17- | 1.18.26 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2022 | pokalkamp 2 Bergen | D50- | 54.54 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.11.2013 | Nattcup 2 Bergen | DB | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2013 | Nattcup 1 Bergen | DB | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |