Løperprofil
Peter Haines
AIRE
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.24
- Løpskapasitet
- 10.30
- O-evne
- 0.54
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.53
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 18.02.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0728 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0661 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0725 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0752 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,02 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8599 |
| bomVekt | 65,57 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,368 |
| bomStorSigma | 0,7087 |
| antallBom | 29 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 2,99 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0034 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4014 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,008 |
| fartSesongSin | 0,0053 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2796,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3036,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.53
- Løpskapasitet
- 7.42
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 17.02.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0517 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,006 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0563 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0843 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9149 |
| bomVekt | 11,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2447 |
| bomStorSigma | 0,6555 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0551 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,52 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2853,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2922,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 46 | 15.02.2025 Maximus O Meeting 2025 - Long/Larga, bom 3.02 | 46 | – |
| Bom over fem minutter | 67 | 26.07.2024 Croeso 2024 - Day 5 - Llangynidr, bom 6.55 | 100 | – |
| Bom over ti minutter | 243 | hele karrieren siden 2017 | 243 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Chassing/Caza | M60 | 41.46 | 14 /50 | 2.26 | 10.55 | 0.38 | 11.12 | 0.48 | |
| 17.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Sprint | M60 | 14.11 | 25 /50 | 0.00 | 7.58 | 0.00 | 7.44 | 0.11 | – |
| 16.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Middle/Media | M60 | 33.26 | 25 /66 | 2.15 | 11.48 | 0.48 | 11.12 | 0.48 | |
| 15.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Long/Larga | M60 | 1.25.36 | 24 /70 | 10.43 | 12.20 | 1.33 | 11.12 | 0.48 | |
| 27.07.2024 | Croeso 2024 - Day 6 - Merthyr Common | M70L | 36.26 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2024 | Croeso 2024 - Day 5 - Llangynidr | M70L | 44.46 | 5 /53 | 5.22 | 11.07 | 1.20 | 10.35 | 0.47 | |
| 25.07.2024 | Croeso 2024 - Day 4 - Pen Rhiw Wen | M70L | 45.06 | 1 /52 | 0.43 | 10.22 | 0.10 | 10.35 | 0.47 | |
| 23.07.2024 | Croeso 2024 - Day 3 - Carreg Goch | M70L | 45.49 | 3 /54 | 0.28 | 10.14 | 0.06 | 10.35 | 0.47 | |
| 22.07.2024 | Croeso 2024 - Day 2 - Cribarth | M70L | 30.22 | 2 /57 | 0.22 | 9.31 | 0.07 | 10.35 | 0.47 | |
| 21.07.2024 | Croeso 2024 | M70L | 50.03 | 2 /57 | 9.40 | 10.28 | 2.01 | 10.35 | 0.47 | |
| 20.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Chasing Start/Salida a la Caza | M-70 | 43.58 | 2 /22 | 4.41 | 10.42 | 1.08 | 11.10 | 0.49 | |
| 19.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Sprint | M-70 | 14.29 | 3 /22 | 1.22 | 8.28 | 0.48 | – | – | – |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | M65 | 50.21 | 33 /122 | 6.21 | 11.43 | 1.29 | 11.24 | 0.49 | – |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | M65 | 31.36 | 40 /128 | 0.47 | 11.46 | 0.18 | 11.24 | 0.49 | – |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | M65 | 55.42 | 18 /126 | 3.35 | 10.49 | 0.42 | 11.24 | 0.49 | – |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | M65 | 30.13 | 27 /127 | 0.13 | 11.17 | 0.05 | 11.24 | 0.49 | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | OpenA3 | 1.15.06 | 35 /67 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | OpenA5 | 1.06.23 | 42 /63 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | OpenA5 | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2017 | Blodslitet 2017 | Herrer åpen | 1.36.26 | 57 /109 | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2014 | Blodslitet eliteklasser | D19-20 | 2.27.23 | 9 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2013 | Blodslitet, eliteklasser, junior og senior | D19-20 | 2.20.22 | 14 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2011 | NM-ultralang (Blodslitet) | D17-18 | 1.39.38 | 7 /40 | – | – | – | – | – | – |