Løperprofil
Ragnhild Jetlund
Vang
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 181 av 2062
Nr. 181 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 8 av 198 i klassen D50–54 · nr. 1 av 33 i 1974-kullet
- Forventet kmtid
- 10.02
- Løpskapasitet
- 8.56
- O-evne
- 1.06
- Jevnhet ±
- 13,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 12 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 24 (sist 09.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2406 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2622 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,133 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0301 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0762 |
| bomVekt | 117,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3694 |
| bomStorSigma | 0,6621 |
| antallBom | 50 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1175 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0437 |
| havariVekt | 7,59 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2627 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0035 |
| fartSesongSin | −0,0107 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2379,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2670,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.03
- Løpskapasitet
- 9.46
- O-evne
- 0.17
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,4
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 14.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1874 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2037 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0587 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0559 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,57 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6431 |
| bomVekt | 16,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,135 |
| bomStorSigma | 0,5421 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,147 |
| havariVekt | 1,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3624,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3729,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.28
- Løpskapasitet
- 13.34
- O-evne
- 2.54
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.05
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 112 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 24.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0582 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0294 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0847 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0638 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,5 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,88 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1224 |
| bomVekt | 16,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7147 |
| bomStorSigma | 0,9371 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0474 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 1,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3191,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3875,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 11 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 2.05 | 86 | nr. 4738 |
| Bom over fem minutter | 31 | 23.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel, bom 5.53 | 234 | nr. 5101 |
| Bom over ti minutter | 468 | hele karrieren siden 2013 | 468 | nr. 2295 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.09.2026 | Hardvollsmorka | Damer - lang løype | 48.03 | 2 /4 | 2.31 | 9.12 | 0.29 | 10.10 | 1.05 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Etappstart Orange 3,3 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Etappstart Orange 4,0 | 46.14 | 21 /142 | 3.33 | 13.40 | 1.03 | 16.25 | 2.51 | – |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Etappstart Orange 4,0 | 58.21 | 159 /224 | 19.06 | 20.30 | 6.43 | 16.25 | 2.51 | – |
| 03.06.2026 | Frya - Øvre Arsenal | Damer - lang løype | 47.54 | 5 /6 | 7.54 | 10.54 | 1.48 | 10.10 | 1.12 | |
| 27.05.2026 | Øvre Vinstra | Damer - lang løype | 56.41 | 2 /5 | 3.29 | 8.41 | 0.33 | 9.49 | 1.04 | |
| 24.05.2026 | Elgdilten | AK-Åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2026 | Vinstrahallen | Damer - lang løype | 37.44 | 1 /4 | 0.04 | 7.17 | 0.01 | 9.49 | 1.04 | |
| 14.05.2026 | Klubbkøpp #3 | AD | 1.09.58 | 11 /11 | 5.26 | (15.28) | 1.14 | 9.49 | 1.04 | |
| 13.05.2026 | Kjønås - Ringebu | Damer - kort løype | 40.43 | 1 /7 | 6.52 | 9.14 | 1.37 | 9.49 | 1.04 | |
| 23.04.2026 | Treningsløp 2 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 53.29 | 19 /22 | 7.43 | 13.25 | 1.57 | 12.51 | 1.09 | |
| 14.04.2026 | NØK Sprintcup, løp 1 | D40 (2.5 -3.0 km) | 30.51 | 2 /3 | 4.48 | 11.07 | 1.45 | 9.53 | 0.19 | – |
| 11.04.2026 | Myrsprinten | A-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2025 | KM Mellom/Mjølnerløpet | D 50- | 43.06 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2024 | Furugampen | D 45- | 47.42 | 8 /12 | 2.22 | 12.58 | 0.39 | 13.15 | 0.54 | |
| 05.06.2024 | Frya - øvre arsenal | D 15-16 | 43.19 | 1 /1 | 4.52 | 12.58 | 1.27 | 13.08 | 0.55 | |
| 29.05.2024 | Kjønås | D 15-16 | 40.32 | 1 /1 | 1.31 | 12.58 | 0.29 | 13.04 | 0.53 | |
| 19.05.2024 | Elgdilten | D 50- | 51.07 | 3 /7 | 1.41 | 12.34 | 0.25 | 13.04 | 0.53 | |
| 08.05.2024 | Øst Mjøsa CUP #2 | A | 45.55 | 29 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2023 | Furugampen | D 45- | 51.34 | 8 /9 | 11.08 | 15.58 | 3.27 | 12.50 | 1.11 | |
| 12.08.2023 | Myrtrampen | D40 | 1.24.37 | 7 /7 | 6.28 | 12.29 | 0.57 | 11.37 | 0.47 | |
| 18.05.2023 | Treningsløp 3 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 54.01 | 19 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2022 | Skoleløp Sør-Fron Ungdomsskole | J9 | 17.12 | 3 /19 | 0.52 | 9.53 | 0.30 | 9.49 | 0.32 | |
| 26.09.2022 | Skoleløp Sør-Fron Ungdomsskole | O9 | 13.01 | 8 /15 | 0.13 | 7.29 | 0.07 | 9.49 | 0.32 | |
| 18.08.2022 | Klubbmesterskap for ROK, Vang OL og Hamar OK | D 45- | 43.59 | 3 /4 | 1.16 | 13.50 | 0.24 | 13.27 | 0.38 | |
| 09.07.2022 | Gammelskolla 2-dagers, dag 1 | DA-M | 50.26 | 15 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2021 | Sør-Fron Ungdomsskole 8. klasse | K | 24.26 | – | 2.12 | 9.20 | 0.50 | 9.51 | 0.35 | |
| 16.06.2021 | Hardvollsmorka | Kort | 1.24.45 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2018 | Løvspretten | D 40- | 59.10 | 6 /8 | 0.29 | 11.12 | 0.05 | 12.06 | 0.28 | |
| 19.05.2018 | Pinsesprinten | D 35- | 21.47 | 4 /7 | 2.04 | 8.35 | 0.49 | 8.27 | 0.16 | – |
| 06.05.2018 | Vestbygda-eventyret | D 40- | 54.09 | 3 /3 | 2.05 | 11.18 | 0.26 | 12.06 | 0.28 | |
| 17.09.2017 | Mellomdistanse OL Vallset/Stange | D 35- | 1.07.08 | 8 /8 | 4.25 | 13.43 | 0.54 | 13.13 | 0.41 | |
| 01.10.2016 | Furugampen 2016 | D 35- | 41.44 | 4 /10 | 1.02 | 11.21 | 0.17 | 12.20 | 0.31 | |
| 16.05.2016 | Løvspretten | D 40- | 1.03.27 | 6 /11 | 3.02 | 12.44 | 0.37 | 12.56 | 0.37 | |
| 13.04.2016 | Sprintcup | D17 | 29.50 | 7 | 1.36 | 8.45 | 0.28 | – | – | – |
| 18.05.2014 | Nærløp OL Vallset/Stange | D 35- | 57.32 | 2 /4 | 1.33 | 13.11 | 0.21 | 13.12 | 0.31 | – |
| 29.08.2013 | Klubbmesterskap | D 35 | 52.43 | 2 | 1.25 | 13.08 | 0.21 | – | – | – |