Løperprofil
Knut Jetlund
Vang
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
12 løp
Sprintrankingen
6 løp
Skogsrankingen
nr. 1596 av 3557
Nr. 1596 av 3557 blant menn i Norge · nr. 174 av 403 i klassen H55–59 · nr. 28 av 69 i 1971-kullet
- Forventet kmtid
- 11.24
- Løpskapasitet
- 10.10
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 29.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1078 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1107 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0876 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0305 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,55 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0311 |
| bomVekt | 109,15 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4782 |
| bomStorSigma | 0,7505 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0377 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0642 |
| havariVekt | 6,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0279 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4153 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0074 |
| fartSesongSin | −0,0056 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2703,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3034,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.47
- Løpskapasitet
- 7.38
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 14.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0605 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0664 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0578 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0436 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7998 |
| bomVekt | 34,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1822 |
| bomStorSigma | 0,635 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0727 |
| havariVekt | 1,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1474 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2828,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2885 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 16 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 5.15 | 112 | nr. 4026 |
| Bom over fem minutter | 16 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 5.15 | 153 | nr. 6280 |
| Bom over ti minutter | 341 | 21.05.2018 Løvspretten, bom 10.00 | 341 | nr. 2811 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.09.2026 | Innlandet BO løp 20 kl 17.00 | H4.5 | 39.47 | 3 /10 | 2.20 | 10.07 | 0.36 | 11.24 | 1.14 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Etappstart Svart 5,0 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Etappstart Svart 7,5 | 1.10.38 | 165 /210 | 16.34 | 14.24 | 3.23 | 11.38 | 1.16 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Etappstart Svart 7,5 | 1.04.23 | 146 /190 | 9.39 | 13.06 | 1.58 | 11.38 | 1.16 | |
| 24.05.2026 | Elgdilten | H 55- | 33.28 | 8 /23 | 2.48 | 9.52 | 0.50 | 10.20 | 0.40 | |
| 19.05.2026 | Innlandet BO løp 6 | H4.5 | 55.04 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2026 | Klubbkøpp #3 | AH | 58.05 | 22 /23 | 2.27 | 12.47 | 0.33 | 10.20 | 0.40 | |
| 23.04.2026 | Treningsløp 2 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 40.01 | 6 /22 | 1.11 | 10.01 | 0.18 | 10.21 | 0.39 | |
| 21.04.2026 | Innlandet BO løp 2 | H4.5 | 45.13 | 1 /14 | 2.14 | 9.44 | 0.30 | 10.21 | 0.39 | |
| 14.04.2026 | NØK Sprintcup, løp 1 | H40 (2.5 - 3.0 km) | 22.04 | 2 /4 | 0.07 | 7.55 | 0.03 | 7.49 | 0.08 | – |
| 11.04.2026 | Myrsprinten | A-åpen | 30.43 | 3 /14 | 0.24 | 7.24 | 0.06 | 7.49 | 0.08 | – |
| 17.08.2025 | Myrsprinten | A-åpen | 44.19 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 23.02.2025 | NM sprintstafett - Publikumsløp | A-åpen | 33.20 | 4 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2024 | Furugampen | H 45- | 41.36 | 7 /12 | 3.20 | 10.27 | 0.50 | 11.00 | 1.08 | |
| 08.05.2024 | Øst Mjøsa CUP #2 | A | 32.57 | 9 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2023 | Furugampen | H 45- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2023 | Myrtrampen | H40 | 1.26.06 | 3 /7 | 4.47 | 11.02 | 0.37 | 11.44 | 1.16 | – |
| 10.09.2022 | Internt løp 2 | H 45- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2022 | Internt løp | H 45- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2022 | Klubbmesterskap for ROK, Vang OL og Hamar OK | H 21- | 1.32.29 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Gammelskolla 2-dagers, dag 2 | HA-L | 1.49.37 | 19 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2022 | Gammelskolla 2-dagers, dag 1 | HA-L | 50.14 | 21 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 09.01.2022 | Ski-O-treff trening | Lang | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.01.2022 | Ski-O-treff trening | Lang | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2020 | Myrsprinten | H 40- | 39.10 | 2 /5 | 5.41 | 8.02 | 1.10 | 7.20 | 0.17 | |
| 12.01.2020 | Ski-o-treff Langdistanse | A-åpen | 1.06.04 | 2 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2018 | Løvspretten | H 45- | 1.19.29 | 13 /16 | 13.21 | 12.22 | 2.05 | 11.54 | 1.48 | |
| 19.05.2018 | Pinsesprinten | H 45- | 19.17 | 10 /21 | 0.51 | 7.36 | 0.20 | 7.42 | 0.12 | |
| 17.09.2017 | Mellomdistanse OL Vallset/Stange | H 45- | 47.06 | 4 /14 | 1.08 | 9.38 | 0.14 | 11.09 | 1.38 | |
| 16.05.2016 | Løvspretten | H 45- | 1.30.01 | 12 /14 | 30.12 | 13.33 | 4.33 | 11.54 | 2.37 | – |
| 14.05.2016 | Pinsesprinten | H 45- | 22.32 | 6 /17 | 4.39 | 8.27 | 1.45 | 7.26 | 0.14 | |
| 13.04.2016 | Sprintcup | H17 | 25.42 | 8 | 0.12 | 7.33 | 0.04 | 7.44 | 0.12 | – |
| 19.01.2014 | Ski-O-treff | H 40- | 19.17 | 5 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 18.01.2014 | Ski-O-treff | H 40- | 45.51 | 9 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2013 | Furugampen | H 35- | 39.03 | 2 /4 | 1.54 | 10.08 | 0.30 | – | – | – |
| 29.08.2013 | Klubbmesterskap | H 35 | 1.15.05 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2013 | Stange-sprinten | H 40- | 15.38 | 5 /6 | 0.23 | 7.34 | 0.11 | – | – | – |
| 09.03.2013 | Ski-o løp | H 40- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2012 | O-VM 2012 - Individuelt | H35-44 | 52.26 | 3 | – | – | – | – | – | – |