Løperprofil
Stian Svae
Østmarka
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.38
- Løpskapasitet
- 8.53
- O-evne
- 0.44
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 13.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2401 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2643 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0776 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0479 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9014 |
| bomVekt | 31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1412 |
| bomStorSigma | 0,6758 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0406 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0639 |
| havariVekt | 3,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0092 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4157 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0021 |
| fartSesongSin | 0,0068 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2366,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2562,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 331 av 1658
Nr. 331 av 1658 blant menn i Norge · nr. 9 av 162 i klassen H50–54 · nr. 1 av 34 i 1973-kullet
- Forventet kmtid
- 6.15
- Løpskapasitet
- 6.01
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 6,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.07
- Sikkerhet
- 13
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+2,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 06.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2979 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3058 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0667 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0177 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 8,45 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,82 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,98 |
| bomVekt | 271,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3143 |
| bomStorSigma | 0,7461 |
| antallBom | 40 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0357 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1695 |
| havariVekt | 13,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0305 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9472 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0074 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2232,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2317,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 88 | 13.06.2026 Camp Stokke - innendørsorientering, bom 3.09 | 133 | nr. 801 |
| Bom over fem minutter | 306 | 08.03.2026 Fossum Inne-o, bom 5.44 | 306 | nr. 1086 |
| Bom over ti minutter | 519 | hele karrieren siden 2012 | 519 | nr. 2136 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | H50 | 1.46.27 | 26 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 06.10.2026 | Gatesprintløp | Herrer - lang løype | 20.51 | 3 /9 | 0.05 | 6.04 | 0.01 | 6.15 | 0.14 | |
| 13.09.2026 | Veteranmesterskapet mellomdistanse | H 50- | 35.10 | 6 /23 | 0.53 | 8.13 | 0.12 | 9.36 | 0.43 | |
| 11.09.2026 | Veteranmesterskapet sprint | H 50- | 14.43 | 1 /18 | 0.01 | 5.47 | 0.00 | 6.15 | 0.14 | |
| 09.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Final | M50A | 17.02 | 22 /72 | 0.06 | 6.29 | 0.02 | 6.21 | 0.13 | |
| 08.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Qualification | M50-1 | 15.43 | 13 /67 | 0.40 | 6.28 | 0.16 | 6.21 | 0.13 | |
| 13.06.2026 | Camp Stokke - innendørsorientering | H17 | 28.47 | 2 /19 | 5.19 | 6.33 | 1.13 | 6.21 | 0.14 | |
| 13.06.2026 | Midtsommersprinten | H50 | 214.46.33 | 10 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2026 | Østmarka Open løp 5, og Klubbmesterskap mellomdistanse | H 50- | 51.46 | 2 /11 | 2.47 | 9.16 | 0.30 | 10.21 | 1.04 | – |
| 31.05.2026 | KM Sprint Del 1 -Individuelt | H 50- | 11.05 | 1 /7 | 0.03 | 5.56 | 0.02 | 6.28 | 0.14 | |
| 16.05.2026 | KM mellomdistanse Akershus og Oslo | H 50- | 50.46 | 13 /21 | 7.13 | 10.44 | 1.32 | – | – | – |
| 13.05.2026 | Eidsvoll o-karusell løp 2 | A | 51.12 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | H50- | 18.45 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | H 50- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | H50 | 21.40 | 9 /63 | 2.10 | 6.52 | 0.42 | 6.29 | 0.15 | |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | H 50- | 14.39 | 1 /61 | 0.03 | 5.58 | 0.01 | 6.29 | 0.15 | |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | H50- | 16.30 | 9 /91 | 0.00 | 6.23 | 0.00 | 6.29 | 0.15 | |
| 14.03.2026 | Åpent Oslomesterskap Innendørs Orientering | H50- | 27.03 | 1 /23 | 3.47 | 6.05 | 0.51 | 6.23 | 0.16 | |
| 08.03.2026 | Fossum Inne-o | Krevende H40 | 1.04.28 | 5 /19 | 14.36 | 7.53 | 1.47 | 6.23 | 0.16 | |
| 07.03.2026 | OK MOSS - Indoor Challenge - Kirkeparken VGS | H50 | 56.17 | 5 /8 | 20.58 | (9.47) | 3.39 | 6.23 | 0.16 | |
| 21.02.2026 | Innendørs Orientering Korsvoll Skole | Vanskelig | 27.25 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.02.2026 | Innendørs klubbmesterskap Østmarka OK | H 50 | 30.05 | 1 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 01.02.2026 | OK MOSS Indoor challenge - Hoppern Ungdomsskole | H40 | 46.13 | 6 /11 | 9.31 | 8.59 | 1.51 | 6.54 | 0.14 | |
| 17.01.2026 | Vestfold Inne-O, Sandefjord Videregående skole | H Veteran (40-) | 37.40 | 3 /15 | 10.04 | 7.59 | 2.08 | 6.28 | 0.14 | |
| 18.10.2025 | Blodslitet | H50 | 1.37.39 | 15 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 28.01.2025 | Klubbmesterskap innendørs natt | 17- | 19.48 | 8 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | H-åpen | 1.47.16 | 31 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2023 | Blodslitet | H50 | 2.54.42 | 62 /68 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2023 | Veteranmesterskap - Sprint | H 50- | 16.36 | 2 /21 | 0.03 | 6.15 | 0.01 | 6.40 | 0.10 | – |
| 22.10.2022 | Blodslitet | H45 | 2.14.55 | 28 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2022 | Veteranmesterskap sprint | H 45- | 19.15 | 8 /16 | 0.05 | 6.48 | 0.02 | – | – | – |
| 16.10.2021 | Blodslitet | H-åpen | 1.30.53 | 24 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2019 | Blodslitet | Herrer åpen | 1.24.14 | 56 /127 | – | – | – | – | – | – |
| 20.10.2018 | Blodslitet | Herrer åpen | 2.18.53 | 80 /116 | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2017 | Blodslitet 2017 | Herrer åpen | 1.51.20 | 77 /109 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2016 | Blodslitet 2016 | Herrer åpen | 1.14.02 | 43 /132 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2015 | Blodslitet | Herrer åpen | 1.34.14 | 82 | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2014 | Blodslitet | Herrer åpen | 1.43.10 | 93 /147 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2013 | Blodslitet | Herrer åpen | 1.11.27 | 73 /172 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2012 | Blodslitet | Herrer åpen | 1.08.55 | 63 /182 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2011 | Blodslitet | Herrer åpen | 1.07.58 | 57 /166 | – | – | – | – | – | – |