Løperprofil
Gry Sveri Lier
Viking
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
16 løp
Sprintrankingen
10 løp
C-rankingen
10 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.24
- Løpskapasitet
- 14.22
- O-evne
- 1.01
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.46
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 14.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2388 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2507 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0927 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0489 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,83 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0888 |
| bomVekt | 28,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3072 |
| bomStorSigma | 0,6339 |
| antallBom | 39 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0446 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0637 |
| havariVekt | 2,35 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,1678 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0042 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3825,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4097 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.56
- Løpskapasitet
- 11.37
- O-evne
- 0.20
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juni (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 18.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,358 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3774 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0794 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0294 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,34 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3734 |
| bomVekt | 48,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3765 |
| bomStorSigma | 0,7038 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0562 |
| havariVekt | 4,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0038 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5619 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,011 |
| fartSesongSin | −0,0034 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4304,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4428 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.56
- Løpskapasitet
- 16.31
- O-evne
- 2.25
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 9.20
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 14.05.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2548 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2762 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4008 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0206 |
| bomVekt | 0,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6213 |
| bomStorSigma | 0,9383 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3885,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4453 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
nr. 143 av 241
Nr. 143 av 241 blant kvinner i Norge · nr. 6 av 19 i klassen D50–54 · nr. 3 av 5 i 1976-kullet
- Forventet kmtid
- 16.30
- Løpskapasitet
- 14.47
- O-evne
- 1.44
- Jevnhet ±
- 11,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.40
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 29.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1436 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1421 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1191 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0394 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0769 |
| bomVekt | 69,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4466 |
| bomStorSigma | 0,7719 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0413 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1067 |
| havariVekt | 5,56 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0086 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6543 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3487,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3895,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.55
- Løpskapasitet
- 15.46
- O-evne
- 1.09
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.45
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 14.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2226 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3047 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0982 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7609 |
| bomVekt | 3,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4066 |
| bomStorSigma | 0,8205 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0303 |
| havariVekt | 0,7 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3766,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4041,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 14.10.2026 Nattcup 1, bom 5.09 | 120 | nr. 6601 |
| Bom over fem minutter | 4 | 14.10.2026 Nattcup 1, bom 5.09 | 194 | nr. 7627 |
| Bom over ti minutter | 250 | 10.06.2018 KM Ultralang Hordaland (HOK-ranking 2/2018), bom 21.58 | 250 | nr. 3354 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.10.2026 | Nattcup 1 | DC | 40.47 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2026 | Kretsmesterskap Lemmesmarki | C-åpen 17- | 40.43 | 3 /4 | 8.16 | 22.33 | 4.35 | 16.16 | 1.40 | |
| 25.08.2026 | Pokalkamp #5 | C-åpen 17- | 48.25 | 6 /11 | 10.30 | 16.50 | 3.39 | 16.16 | 1.40 | |
| 18.08.2026 | Sprintcup #5 | Åpen 17- | 33.49 | 3 /4 | 6.37 | 14.13 | 2.47 | 11.56 | 0.21 | |
| 14.07.2026 | KOK Sommercup 2 | D-C | 21.09 | 1 /4 | 2.36 | 14.47 | 1.49 | 15.20 | 1.02 | |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 17- | 38.10 | 17 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2026 | Pokalkamp #4 | C-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Hav-O 2026 | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Dag 1 | C-åpen 17- | 17.46 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2026 | Pokalkamp #3 | C-åpen 17- | 33.54 | 4 /14 | 4.45 | 16.24 | 2.18 | 15.04 | 1.14 | |
| 05.05.2026 | Sprintcup #3 | II-åpen 17- | 20.44 | 1 /4 | 1.33 | 12.12 | 0.57 | 11.56 | 0.17 | |
| 14.04.2026 | Pokalkamp #1 | N2-åpen 17- | 31.45 | 4 /6 | 1.07 | 17.15 | 0.36 | – | – | – |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe C | 19.59 | 52 | 0.55 | 15.07 | 0.42 | 13.40 | 0.19 | |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe D | 18.09 | 48 | 1.11 | 16.01 | 1.03 | 13.40 | 0.19 | |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe E | 15.12 | 41 | 0.01 | 14.46 | 0.01 | 13.40 | 0.19 | |
| 12.11.2025 | nattcup-2 25/26 | DC | 21.38 | 12 /20 | 2.25 | 20.49 | 2.20 | 18.16 | 1.20 | |
| 22.10.2025 | Nattcup-1 25/26 | DC | 56.10 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2025 | KM Natt | C-åpen | 26.24 | 3 /9 | 0.38 | 14.18 | 0.21 | 15.20 | 1.17 | |
| 03.10.2025 | KM Natt | C-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2025 | Sprintcup-6 Bergen | D 40- | 52.16 | 11 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2025 | Sprintcup-5 Bergen | D 40- | 33.29 | 9 /9 | 5.07 | 13.56 | 2.08 | 11.24 | 0.22 | |
| 26.08.2025 | Sprintcup-4 Bergen | D 40- | 26.09 | 6 /9 | 4.04 | 12.18 | 1.55 | 10.39 | 0.18 | – |
| 19.08.2025 | Pokalkamp-6 Bergen | C-åpen 17- | 53.47 | 12 /18 | 4.29 | 19.56 | 1.57 | 15.49 | 1.31 | |
| 16.08.2025 | Odda 2-dagars 2025, Vestlandsmesterskap | C-åpen 17- | 35.27 | 7 /14 | 6.50 | 15.40 | 3.01 | 15.49 | 1.31 | |
| 26.07.2025 | Filefjellmesterskapet | 2km | 43.56 | 9 /17 | 5.09 | 17.27 | 2.03 | 16.32 | 1.29 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 17- | 35.15 | 19 /145 | 4.07 | 15.46 | 1.51 | 16.06 | 1.18 | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 17- | 46.52 | 23 /145 | 2.20 | 16.30 | 0.49 | 16.06 | 1.18 | – |
| 01.09.2018 | KM-lang Hordaland (HOK-ranking 5/2018) | D/H17-C | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | D 17-C | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | D 17-C | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | D 17-C | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | D 17-C | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2018 | KM Ultralang Hordaland (HOK-ranking 2/2018) | D 35-BK | 1.12.29 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2018 | Sprintcup 2 Bergen | D40- | 26.18 | 10 /21 | 1.15 | 10.49 | 0.31 | 10.38 | 0.22 | |
| 10.04.2018 | Sprintcup 1 Bergen | D40- | 27.10 | 16 /19 | 5.03 | 12.44 | 2.22 | 10.38 | 0.22 | |
| 16.09.2017 | HOK-rankingfinale 2017 | D/H17-C | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | D17-C | 20.16 | 3 /14 | 2.30 | 11.48 | 1.27 | 10.19 | 0.18 | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | D17-C | 34.30 | 6 /80 | 2.27 | 16.06 | 1.09 | 19.48 | 2.49 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | D17-C | 1.24.29 | 13 /80 | 25.08 | 22.59 | 6.50 | 19.48 | 2.49 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | D17-C | 1.12.57 | 14 /80 | 17.27 | 23.00 | 5.30 | 19.48 | 2.49 | |
| 11.06.2017 | TIF Viking jubileumsløp / KM ultralang Hordaland (HOK-rankingløp 4/2017) | Åpen B | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2017 | TIF Viking jubileumsløp / KM mellom Hordaland | Åpen B | 1.18.18 | 5 /5 | 19.08 | 25.13 | 6.10 | 20.42 | 2.40 | |
| 14.05.2017 | HOK-rankingløp 3/2017 | B-Åpen | 1.23.14 | 3 /4 | 32.05 | 35.05 | 13.32 | – | – | – |
| 26.03.2017 | Gneist 2-dagers (lørdagsløpet er HOK-rankingløp 1/2017) | D/H17-C | 23.09 | 6 /7 | 2.39 | 19.29 | 2.14 | 20.07 | 2.18 | |
| 26.03.2017 | Gneist 2-dagers (lørdagsløpet er HOK-rankingløp 1/2017) | D/H17-C | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | D17C | 1.10.32 | 8 /48 | 18.38 | 24.18 | 6.25 | 20.18 | 2.20 | |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | D17C | 41.13 | 8 /12 | 3.50 | 18.43 | 1.44 | 20.18 | 2.20 | |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | D17C | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | D17C | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2016 | KM lang Hordaland (HOK-rankingløp 3/2016) | D/H17-C | 51.57 | 6 /6 | 6.50 | 23.16 | 3.04 | 20.39 | 2.03 | |
| 06.09.2015 | Vestlandsmeisterskapen mellom (løpet er også HOK-rankingløp 6/2015) | C-open | 47.02 | 4 /11 | 7.41 | 23.22 | 3.49 | 19.48 | 1.59 | – |
| 05.09.2015 | Vestlandsmeisterskapen lang | C-open | 30.37 | 8 /11 | 4.29 | 21.26 | 3.08 | 19.48 | 1.59 | – |
| 23.08.2015 | Vossagampen 2015 | D12 | 1.42.30 | 4 /4 | 25.01 | 24.01 | 5.52 | 19.32 | 2.07 | |
| 25.07.2015 | Filefjellmesterskapet | 2km | 39.45 | 6 | 1.01 | 17.28 | 0.27 | 18.23 | 1.11 | |
| 21.09.2014 | HOK-rankingfinale Hordaland | D35-K | 44.42 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2014 | Vestlandsmeisterskapet (HOK-rankingløp 5/2014) | D/H17C | 23.26 | 5 /5 | 2.48 | 19.39 | 2.21 | 19.19 | 1.27 | – |
| 17.08.2014 | Kretsløp Varegg | C-åpen | 29.35 | 4 | 2.26 | 16.41 | 1.22 | – | – | – |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | D 17-C | 1.02.38 | 6 /15 | 6.55 | 21.43 | 2.24 | 19.19 | 1.27 | – |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | D 17-C | 56.31 | 13 /14 | 7.39 | 22.10 | 3.00 | 19.19 | 1.27 | – |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | D 17-C | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2014 | Fjord-O Vest | D 17-C | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2014 | Vossagampen 2014 | D12 | 1.40.50 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2014 | Kristtornløpet (HOK-rankingløp 1/2014) | COpen | 24.44 | 4 /8 | 0.39 | 15.00 | 0.24 | – | – | – |
| 30.03.2014 | Gneist 2-dagers | C-åpen | 24.04 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2013 | HOK-rankingfinale | C-åpen | 50.48 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2013 | Sprintcup 5 Bergen | D19 | 33.24 | 6 /13 | 4.42 | 14.12 | 2.00 | – | – | – |
| 16.06.2013 | Vossagampen | D12 | 1.40.50 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |