Løperprofil
Malin Michelsen
Natthauken IL
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
7 løp
B-rankingen
4 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.23
- Løpskapasitet
- 15.25
- O-evne
- 1.59
- Jevnhet ±
- 10,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.11
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 126 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 12.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3073 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3614 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1053 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0662 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,71 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,146 |
| bomVekt | 27,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8387 |
| bomStorSigma | 0,7517 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0611 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,071 |
| havariVekt | 1,91 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0012 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,578 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4101,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4629,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.03
- Løpskapasitet
- 7.52
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.04
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 19.02.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0288 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,041 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,059 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1253 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8564 |
| bomVekt | 7,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2476 |
| bomStorSigma | 0,6967 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0848 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7978 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2920 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2987,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.41
- Løpskapasitet
- 12.00
- O-evne
- 1.42
- Jevnhet ±
- 9,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.03
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 06.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0659 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0524 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0989 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0736 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,85 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9491 |
| bomVekt | 26,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5851 |
| bomStorSigma | 0,6267 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0518 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0772 |
| havariVekt | 1,53 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0019 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9603 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0022 |
| fartSesongSin | −0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2822,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3221,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.47
- Løpskapasitet
- 9.07
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.45
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 04.07.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3361 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3681 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0872 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2271 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8824 |
| bomVekt | 4,4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,518 |
| bomStorSigma | 0,8865 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0476 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6682 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2151,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2546,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.11
- Løpskapasitet
- 6.43
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 4.30
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 04.06.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6297 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,8271 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0946 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4386 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9879 |
| bomVekt | 0,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3951 |
| bomStorSigma | 0,8119 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1605,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1955,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 12.07.2025 BBrave, Fjelløpet 2025, dag 1, bom 2.12 | 68 | – |
| Bom over fem minutter | 63 | 27.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 5, bom 7.41 | 90 | – |
| Bom over ti minutter | 319 | hele karrieren siden 2016 | 319 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.07.2025 | BBrave, Fjelløpet 2025, dag 1 | AK-åpen 17- | 1.18.46 | 15 /19 | 2.27 | 17.10 | 0.32 | 17.26 | 2.01 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 36.31 | 8 /245 | 3.36 | 12.50 | 1.16 | 13.51 | 1.39 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 41.42 | 11 /245 | 6.10 | 12.55 | 1.55 | 13.51 | 1.39 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2025 | Eikerløpet | B-åpen 17- | 1.01.30 | 16 /48 | 7.58 | 17.21 | 2.15 | 15.55 | 1.55 | |
| 17.08.2024 | Høydepunktet (Publikumsløp) | B-åpen 17- | 32.18 | 7 /13 | 1.04 | 15.01 | 0.30 | 14.39 | 1.24 | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D17-20 Kort | 1.17.16 | 37 /65 | 13.16 | 17.31 | 3.01 | 17.27 | 2.11 | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D17-20 Kort | 47.06 | 41 /65 | 7.34 | 17.21 | 2.47 | 17.27 | 2.11 | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D17-20 Kort | 1.08.03 | 48 /65 | 3.30 | 17.47 | 0.55 | 17.27 | 2.11 | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D17-20 Kort | 1.07.11 | 58 /65 | 7.03 | (24.52) | 2.37 | 17.27 | 2.11 | – |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D17-20 Kort | 1.16.00 | 41 /63 | 12.06 | 16.54 | 2.42 | 17.27 | 2.11 | – |
| 20.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Chasing Start/Salida a la Caza | OPEN ROJO F | 46.41 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Sprint | OPEN ROJO F | 18.19 | 1 /9 | 1.02 | 8.16 | 0.28 | 8.13 | 0.10 | – |
| 22.09.2022 | Daimyo | D Kort | 12.38 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | Oppsal sprint tjueto - finale | D Kort | 12.38 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.07.2021 | KOK Sommercup, løp 3 | D-C | 49.12 | 6 /9 | 8.42 | 19.26 | 3.26 | 16.36 | 2.18 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 10-16 | 27.37 | 1 /46 | 2.09 | 12.30 | 0.58 | 12.13 | 1.03 | |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 10-16 | 15.20 | 2 /46 | 0.49 | 11.22 | 0.36 | 12.13 | 1.03 | |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 10-16 | 14.51 | 4 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 02.08.2020 | Morgenfrisk 2-dagers | B | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2020 | Morgenfrisk i Follo #6 | B-åpen | 54.47 | 6 | 2.31 | 18.01 | 0.50 | – | – | – |
| 19.05.2019 | Fossumløpet | D 13-16C | 36.51 | 1 /2 | 7.51 | 18.05 | 3.51 | – | – | – |
| 30.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 4 | D 13-16 | 31.44 | 54 /62 | 3.47 | 11.48 | 1.24 | – | – | – |
| 03.09.2018 | Råtass- og rekruttløp | D 10-12 | 42.57 | 10 /15 | 9.09 | 18.18 | 3.54 | 14.56 | 1.45 | |
| 01.05.2018 | Kvist-Kvaset | D/H 9-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2017 | Norsk O-Festival mellom | D 11-12 | 35.12 | 39 /45 | 6.19 | 17.37 | 3.10 | 15.24 | 1.16 | – |
| 24.06.2017 | Norsk O-Festival lang | D 11-12 | 32.27 | 34 /43 | 1.22 | 15.57 | 0.40 | 15.24 | 1.16 | – |
| 23.06.2017 | Norsk O-Festival sprint | D 11-12 | 14.13 | 17 /43 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2017 | Nydalten | D 11-12 | 37.29 | 10 /27 | 0.40 | 13.55 | 0.15 | – | – | – |
| 04.06.2016 | Nydalten med Testløp Junior VM - mellom | D -10 | 30.53 | – | 1.48 | 10.28 | 0.37 | 11.13 | 0.46 | – |
| 28.05.2016 | Fossumløpet | D -10 | 18.41 | – | 0.01 | 10.10 | 0.01 | – | – | – |
| 01.05.2016 | Folloløpet med KM sprint og Trimtex Cup | D -10 | 27.04 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2015 | Trollnatta | Troll-Lang | 33.46 | DSQ | – | – | – | – | – | – |