Løperprofil
Marianne Michelsen
Natthauken IL
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
13 løp
B-rankingen
14 løp
Skogsrankingen
nr. 1788 av 2067
Nr. 1788 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 175 av 198 i klassen D50–54 · nr. 29 av 31 i 1976-kullet
- Forventet kmtid
- 19.00
- Løpskapasitet
- 17.06
- O-evne
- 1.54
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.34
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i februar (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 01.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4124 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4236 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0916 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0291 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,74 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,67 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4037 |
| bomVekt | 60,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6411 |
| bomStorSigma | 0,6857 |
| antallBom | 41 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0419 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0543 |
| havariVekt | 4,83 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4245 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0069 |
| fartSesongSin | −0,0067 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4550,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5056 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.52
- Løpskapasitet
- 9.41
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.17
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 19.02.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1784 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1715 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1217 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9508 |
| bomVekt | 8,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1588 |
| bomStorSigma | 0,6375 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0856 |
| havariVekt | 0,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,801 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3592 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3657,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.05
- Løpskapasitet
- 15.26
- O-evne
- 2.39
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.05
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 147 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 17.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1867 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1783 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0892 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0579 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7733 |
| bomVekt | 70,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9912 |
| bomStorSigma | 0,9389 |
| antallBom | 33 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0569 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0668 |
| havariVekt | 4,36 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0153 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0858 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0057 |
| fartSesongSin | 0,0057 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3630 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4252,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.55
- Løpskapasitet
- 13.07
- O-evne
- 1.48
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 5.06
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.03.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0278 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2447 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2943 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9991 |
| bomVekt | 0,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4999 |
| bomStorSigma | 0,8494 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3097,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3522,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 0 | 01.09.2026 OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 3 og Kolls klubbmesterskap, bom 3.39 | 85 | nr. 8061 |
| Bom over fem minutter | 13 | 17.08.2025 Harald Thons minneløp, bom 5.10 | 85 | nr. 6543 |
| Bom over ti minutter | 16 | 17.08.2025 Harald Thons minneløp, bom 11.39 | 195 | nr. 7472 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.09.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 3 og Kolls klubbmesterskap | d mellom | 55.08 | 11 /14 | 6.07 | 20.51 | 2.19 | 19.02 | 1.54 | |
| 17.08.2025 | Harald Thons minneløp | B-åpen 17- | 1.22.12 | 13 /20 | 26.37 | 25.43 | 8.20 | 18.35 | 2.50 | |
| 16.08.2025 | Ivar O løpet med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 1.28.56 | 10 /16 | 14.13 | 18.52 | 3.01 | 18.35 | 2.50 | |
| 06.08.2025 | OSI/GeoForm Rankingløp 11 | Mellom | 1.19.21 | 43 /52 | 6.29 | 16.03 | 1.21 | 18.17 | 1.58 | |
| 17.07.2025 | scup 3 | Elite | 1.13.39 | 16 | 7.29 | 21.49 | 2.13 | 18.43 | 2.00 | |
| 12.07.2025 | BBrave, Fjelløpet 2025, dag 1 | AK-åpen 17- | 1.18.30 | 14 /19 | 6.11 | 17.07 | 1.21 | 18.43 | 2.00 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 43.18 | 13 /245 | 0.45 | 13.25 | 0.14 | 17.19 | 1.58 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 37.01 | 36 /75 | 2.19 | 16.07 | 1.00 | 17.19 | 1.58 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 50.59 | 44 /245 | 9.05 | 17.56 | 3.12 | 17.19 | 1.58 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Pinseløpet dag 2 | B-åpen 17- | 1.11.28 | 24 /33 | 2.20 | 18.11 | 0.36 | 18.42 | 2.24 | |
| 07.06.2025 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2025 | Eikerløpet | B-åpen 17- | 1.00.39 | 10 /48 | 7.06 | 17.07 | 2.00 | 18.45 | 2.41 | |
| 21.05.2025 | OSI/GeoForm Rankingløp 5 | Mellom | 1.18.24 | 58 /65 | 6.36 | 19.36 | 1.39 | 18.24 | 1.51 | |
| 07.05.2025 | OSI/Geoform rankingløp 3 | Mellom | 1.13.42 | 63 /68 | 3.16 | 17.53 | 0.48 | 18.24 | 1.51 | |
| 30.04.2025 | OSI/Geoform rankingløp 2 | Mellom | 1.06.58 | 54 /63 | 8.34 | 17.47 | 2.17 | 17.54 | 2.01 | |
| 18.08.2024 | Publikumsløp NM ultralang | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2024 | Høydepunktet (Publikumsløp) | B-åpen 17- | 34.10 | 8 /13 | 2.25 | 15.53 | 1.07 | 19.45 | 2.59 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D45 Kort | 55.29 | 131 /217 | 2.37 | 16.07 | 0.46 | 17.55 | 1.51 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D45 Kort | 1.01.30 | 199 /217 | 11.25 | 22.55 | 4.15 | 17.55 | 1.51 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D45 Kort | 1.01.55 | 182 /217 | 10.47 | 19.47 | 3.27 | 17.55 | 1.51 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D45 Kort | 1.01.14 | 154 /217 | 7.49 | 18.21 | 2.21 | 17.55 | 1.51 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D45 Kort | 1.04.13 | 175 /213 | 5.30 | 18.24 | 1.35 | 17.55 | 1.51 | |
| 25.05.2024 | Totenåsløpet | B-åpen 17- | 1.04.15 | 8 /8 | 12.22 | 21.05 | 4.04 | 21.12 | 3.21 | |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 17- | 1.07.23 | 52 /75 | 9.57 | 21.55 | 3.14 | 21.12 | 3.21 | |
| 12.05.2024 | Huldersprinten | B-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2024 | Eikerløpet | B-åpen 17- | 1.23.36 | 14 /23 | 9.59 | 20.29 | 2.27 | 21.12 | 3.21 | |
| 21.04.2024 | Smaaleneneløpet | B-åpen 17- | 52.49 | 21 /31 | 2.08 | 19.33 | 0.47 | 19.55 | 2.02 | |
| 20.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Chasing Start/Salida a la Caza | OPEN ROJO F | 49.56 | 1 /9 | 4.42 | 12.25 | 1.10 | 12.30 | 0.55 | – |
| 19.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Sprint | OPEN ROJO F | 21.41 | 3 /9 | 0.57 | 9.47 | 0.26 | 9.28 | 0.10 | – |
| 26.08.2023 | KM lang Romeriksløpet med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2023 | Harald Thons minneløp og KM Lang Buskerud | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2022 | Daimyo | D Lang | 18.31 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | Oppsal sprint tjueto - finale | D Lang | 18.31 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 18.33 | 24 /264 | 0.20 | 14.28 | 0.16 | 17.52 | 2.27 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 1.27.52 | 35 /264 | 14.43 | 19.31 | 3.16 | 17.52 | 2.27 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 41.25 | 38 /264 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 22.10 | 42 /63 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2020 | Fossum Klubbmesterskap | B Åpen | 43.30 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2020 | Morgenfrisk i Follo #2 UsynligO 11.apr-10.mai | AM | 1.51.54 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 01.03.2020 | Usynlige Foll-O #3 C | C | 31.37 | 3 /5 | 1.47 | 9.31 | 0.32 | – | – | – |
| 01.02.2020 | Usynlige Follo #2 B | B | 1.58.09 | 20 /21 | 14.01 | 28.38 | 3.24 | – | – | – |
| 07.05.2019 | Oslo City Cup finale | D40 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 4 | D 40- | 27.54 | 15 /29 | 0.40 | 9.53 | 0.14 | 10.10 | 0.11 | – |
| 23.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp 3 | D 40- | 37.09 | 15 /24 | 1.58 | 11.12 | 0.36 | 10.10 | 0.11 | – |
| 02.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr 1 | D40- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2018 | Veritas Sommerløp Linderudkollen | B Åpen | 43.30 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2017 | Norsk O-Festival mellom | D 17-B | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2017 | Norsk O-Festival lang | D 17-B | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2017 | Norsk O-Festival sprint | D 17-B | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2017 | Knut Valstads minneløp | D17C | 34.32 | 4 /9 | 1.02 | 16.29 | 0.30 | – | – | – |