Løperprofil
Karen Omland
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
43 løp
Sprintrankingen
5 løp
B-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
nr. 1546 av 2062
Nr. 1546 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 145 av 179 i klassen D45–49 · nr. 28 av 35 i 1979-kullet
- Forventet kmtid
- 16.47
- Løpskapasitet
- 15.09
- O-evne
- 1.38
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 26
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+2,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±1,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 44 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2922 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2923 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0811 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,02 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 9,57 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 26,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0766 |
| bomVekt | 212,71 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6078 |
| bomStorSigma | 0,8753 |
| antallBom | 109 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0524 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1042 |
| havariVekt | 16,66 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0301 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3127 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0114 |
| fartSesongSin | 0,0141 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4031,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4466 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.28
- Løpskapasitet
- 11.01
- O-evne
- 0.27
- Jevnhet ±
- 6,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 110 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- best i mars (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 23.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3064 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,332 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0676 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0337 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,43 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3022 |
| bomVekt | 51,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7047 |
| bomStorSigma | 0,754 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 1,99 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9783 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0021 |
| fartSesongSin | −0,0097 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4084,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4253 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.58
- Løpskapasitet
- 13.52
- O-evne
- 2.06
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.12
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 110 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 18.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0814 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0662 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0792 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0726 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,95 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6676 |
| bomVekt | 32,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7049 |
| bomStorSigma | 1,1335 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0683 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0776 |
| havariVekt | 2,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0056 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0382 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0012 |
| fartSesongSin | 0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3264,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3758,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.59
- Løpskapasitet
- 12.27
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.26
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 25.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0236 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0427 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,087 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1603 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8759 |
| bomVekt | 5,69 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4503 |
| bomStorSigma | 0,8669 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,047 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0514 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2941 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3300,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 23.08.2026 Huldersprinten, bom 2.08 | 88 | nr. 7743 |
| Bom over fem minutter | 6 | 23.08.2026 Huldersprinten, bom 6.13 | 169 | nr. 7314 |
| Bom over ti minutter | 51 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 14.29 | 217 | nr. 6153 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.08.2026 | Huldersprinten | AK-åpen | 1.35.52 | 22 /24 | 13.21 | 14.14 | 1.59 | 11.36 | 0.27 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D45 Kort | 1.11.37 | 120 /183 | 9.35 | 17.30 | 2.21 | 16.40 | 1.47 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D45 Kort | 47.44 | 90 /183 | 4.21 | 14.54 | 1.21 | 16.40 | 1.47 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D45 Kort | 42.29 | 138 /183 | 7.12 | 17.39 | 2.59 | 16.40 | 1.47 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D45 Kort | 1.34.20 | 140 /183 | 24.44 | 20.34 | 5.23 | 16.40 | 1.47 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D45 Kort | 1.04.23 | 131 /183 | 12.10 | 17.04 | 3.13 | 16.40 | 1.47 | |
| 12.07.2026 | Gammelskolla todagers, dag 2 | DA-K | 53.09 | 11 /24 | 5.00 | 15.13 | 1.26 | 16.40 | 1.47 | |
| 11.07.2026 | Gammelskolla todagers, dag 1 | DA-K | 58.23 | 9 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2026 | Nydalten | AL-åpen | 55.22 | 23 /28 | 1.21 | 15.19 | 0.23 | 16.46 | 1.27 | |
| 25.04.2026 | Lørdagskjappen | AM-åpen | 1.11.14 | 55 /65 | 9.33 | 17.52 | 2.25 | 16.52 | 1.30 | |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | D 45- | 2.16.56 | 14 /20 | 26.04 | 22.25 | 4.18 | 16.52 | 1.30 | |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | D 45- | 55.15 | 24 /25 | 2.36 | 17.14 | 0.49 | 16.52 | 1.30 | |
| 05.04.2026 | Bohuslunken, Five-O, #4, medel | D45 | 1.08.56 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | D45 Motion | 46.16 | 22 /73 | 0.31 | 15.31 | 0.10 | 15.47 | 1.13 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | D45 Motion | 49.58 | 15 /73 | 0.37 | 14.54 | 0.11 | 15.47 | 1.13 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | D45 Motion | 50.20 | 23 /73 | 7.16 | 15.59 | 2.18 | 15.47 | 1.13 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | D45 Motion | 50.20 | 14 /73 | 0.17 | 14.18 | 0.05 | 15.47 | 1.13 | |
| 24.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 6 | d mellom | 38.16 | 7 /22 | 1.10 | 15.35 | 0.29 | 16.01 | 1.21 | |
| 07.06.2025 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 17- | 46.34 | 20 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 3 | d mellom | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | Huldersprinten - Langdistanse | B-åpen 17- | 56.30 | 6 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2025 | KM mellomdistanse AOOK med Trimtex cup | B-åpen 17- | 34.25 | 11 /29 | 0.24 | 14.27 | 0.10 | 16.38 | 2.07 | |
| 11.05.2025 | Publikumsløp NM Sprint Trimtexcup | B-åpen 17- | 25.16 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | D40- | 32.11 | 17 /22 | 0.13 | 10.07 | 0.04 | 10.24 | 0.13 | – |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | D 40- | 27.38 | 17 /18 | 0.08 | 10.31 | 0.03 | 10.24 | 0.13 | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | B Åpen 17- | 58.12 | 29 /43 | 12.03 | 18.27 | 3.49 | 16.58 | 2.23 | |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 51.29 | 10 /49 | 2.34 | 14.47 | 0.44 | 16.58 | 2.23 | |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | D40- | 32.52 | 29 /31 | 2.28 | 11.12 | 0.50 | 10.24 | 0.13 | – |
| 16.03.2025 | Göteborgspremiären, lång | Blå 3,0 | 1.30.31 | 69 /78 | 33.22 | (23.39) | 8.43 | 15.45 | 1.25 | |
| 05.09.2024 | Kolls klubbmesterskap | AK-åpen | 38.42 | 5 /12 | 1.27 | 15.18 | 0.34 | 15.27 | 1.08 | |
| 03.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 3 | d mellom | 44.00 | 8 /18 | 2.56 | 14.55 | 1.00 | 15.27 | 1.08 | |
| 27.08.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 2 | d mellom | 48.36 | 8 /32 | 12.37 | 17.29 | 4.32 | 15.26 | 1.14 | |
| 20.08.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 1 | d mellom | 46.58 | 9 /21 | 2.31 | 14.55 | 0.48 | 15.26 | 1.14 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D45 Motion | 1.06.00 | 28 /88 | 5.10 | 16.37 | 1.18 | 15.34 | 1.13 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D45 Motion | 40.44 | 11 /88 | 1.51 | 14.37 | 0.40 | 15.34 | 1.13 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D45 Motion | 1.07.36 | 31 /88 | 9.49 | 16.36 | 2.25 | 15.34 | 1.13 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D45 Motion | 50.08 | 7 /88 | 2.42 | 12.38 | 0.41 | 15.34 | 1.13 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D45 Motion | 58.23 | 18 /87 | 0.38 | 14.58 | 0.10 | 15.34 | 1.13 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | B-åpen 17- | 45.32 | 17 /128 | 2.26 | 14.36 | 0.47 | 17.26 | 2.20 | |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | B-åpen 17- | 47.04 | 7 /24 | 2.54 | 16.02 | 0.59 | 17.26 | 2.20 | |
| 04.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 5 | d mellom | 42.36 | 5 /19 | 3.56 | 14.47 | 1.22 | 15.57 | 1.22 | |
| 28.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 4 | d mellom | 31.41 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 3 | d mellom | 57.48 | 9 /22 | 12.03 | 17.18 | 3.36 | 16.15 | 1.29 | |
| 14.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2 | d mellom | 57.10 | 16 /21 | 10.13 | (23.04) | 4.07 | 16.15 | 1.29 | |
| 07.05.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 1 | D mellom | 32.21 | 4 /18 | 0.15 | 13.49 | 0.06 | 16.15 | 1.29 | |
| 27.04.2024 | KM sprint | B-åpen 17- | 17.56 | 6 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | B-åpen 17- | 1.40.05 | 45 /54 | 31.25 | 23.50 | 7.29 | 19.56 | 4.01 | – |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | B-åpen 17- | 53.12 | 25 /61 | 2.09 | 16.26 | 0.40 | 19.56 | 4.01 | – |
| 02.09.2023 | Nydalten med Trimtex-cup | D 40- | 1.11.57 | 9 /9 | 5.21 | 18.18 | 1.22 | 16.23 | 1.24 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D40 Motion | 1.14.11 | 35 /56 | 10.53 | 18.09 | 2.40 | 15.51 | 1.23 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D40 Motion | 45.40 | 27 /56 | 4.08 | 16.03 | 1.27 | 15.51 | 1.23 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D40 Motion | 53.37 | 20 /56 | 2.26 | 15.35 | 0.42 | 15.51 | 1.23 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D40 Motion | 1.12.06 | 18 /56 | 3.32 | 14.47 | 0.43 | 15.51 | 1.23 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D40 Motion | 1.19.02 | 26 /56 | 8.28 | 16.03 | 1.43 | 15.51 | 1.23 | |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | C-åpen 17- | 55.33 | 5 /34 | 2.11 | 13.43 | 0.32 | 14.20 | 1.09 | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D40 Motion | 52.05 | 16 /67 | 1.35 | 13.54 | 0.25 | 15.28 | 1.31 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D40 Motion | 57.52 | 35 /67 | 14.32 | 19.13 | 4.49 | 15.28 | 1.31 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D40 Motion | 1.08.06 | 17 /67 | 3.26 | 14.48 | 0.45 | 15.28 | 1.31 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D40 Motion | 1.17.51 | 24 /67 | 9.02 | 16.26 | 1.54 | 15.28 | 1.31 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D40 Motion | 58.09 | 15 /67 | 6.04 | 15.17 | 1.36 | 15.28 | 1.31 | |
| 06.06.2022 | Løvspretten | C-åpen 17- | 40.32 | 3 /13 | 6.06 | 15.23 | 2.19 | – | – | – |
| 10.06.2019 | Løvspretten | DirB | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.07.2018 | Myggklasken | K Mellom | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.07.2018 | Heidalsdilten | K Kort | 1.00.40 | 11 | 11.57 | 21.04 | 4.09 | 18.29 | 2.06 | |
| 13.07.2018 | Heidalsdilten | K Mellom | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2017 | Fjelldilten | D 17AK | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2017 | Lillehammersprinten | D 35 | 37.42 | 3 /3 | 8.54 | 13.57 | 3.18 | 10.51 | 0.31 | – |
| 14.05.2017 | Nydalten | Dir B | 53.21 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2016 | Norsk O-Festival lang | DIR B | 56.40 | 45 /60 | 2.31 | 18.20 | 0.49 | 18.10 | 1.26 | |
| 06.09.2015 | KM mellomdistanse AOOK | D 35- | 1.41.16 | 4 /4 | 12.17 | 20.37 | 2.30 | 18.41 | 2.01 | – |
| 07.09.2014 | Veteranmesterskapet sprint | D35 | 20.27 | 1 | 2.04 | 11.16 | 1.08 | – | – | – |
| 06.09.2014 | Fjelldilten | D 17-AK | 1.00.53 | 10 | 6.40 | 17.54 | 1.58 | – | – | – |
| 05.09.2014 | Veteranmesterskapet mellomdistanse | DIR B | 42.41 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2013 | Veteranmesterskapet, sprint | DIR B | 32.16 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2013 | Veteranmesterskapet, langdistanse | DIR B | 1.43.28 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |