Løperprofil
Liv Lefstad
Tyrving
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 881 av 2067
Nr. 881 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 64 av 218 i klassen D55–59 · nr. 8 av 29 i 1970-kullet
- Forventet kmtid
- 13.18
- Løpskapasitet
- 12.11
- O-evne
- 1.07
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 12.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0749 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0661 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0758 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0335 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,76 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1415 |
| bomVekt | 64,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2941 |
| bomStorSigma | 0,717 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0447 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,2527 |
| havariVekt | 6,93 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0022 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,196 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0037 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3242,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3539,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.25
- Løpskapasitet
- 9.09
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 26.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1221 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1087 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0598 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0475 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0532 |
| bomVekt | 18,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3269 |
| bomStorSigma | 0,8264 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1247 |
| havariVekt | 2,24 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3395,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3494,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.07
- Løpskapasitet
- 13.51
- O-evne
- 3.16
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.44
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 181 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 06.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0795 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0268 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,083 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0961 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9358 |
| bomVekt | 7,97 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,201 |
| bomStorSigma | 0,7065 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0534 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,59 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3259,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4027 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 12.10.2026 Skumringskampen 4. avd. 2026, bom 3.11 | 50 | nr. 5630 |
| Bom over fem minutter | 29 | 26.02.2026 Vintergate-O-løp nr. 4, bom 5.39 | 52 | nr. 5266 |
| Bom over ti minutter | 135 | 22.06.2024 Norsk O-Festival mellom, bom 10.48 | 135 | nr. 4523 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.10.2026 | VBIL Nattløp Sauejordet | Kort | 31.55 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 12.10.2026 | Skumringskampen 4. avd. 2026 | D17-Kort | 39.46 | 5 /5 | 5.24 | 14.07 | 1.55 | 13.18 | 1.07 | |
| 14.09.2026 | Skumringskampen Løp 1 | D17- Kort | 48.25 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2026 | Klubbmesterskap 2026 | D 50- | 36.16 | 5 /13 | 1.05 | 11.55 | 0.21 | 13.02 | 0.57 | |
| 26.02.2026 | Vintergate-O-løp nr. 4 | Kort | 32.59 | 18 /23 | 6.54 | 11.06 | 2.19 | 9.15 | 0.19 | |
| 22.01.2026 | Vintergate-O-løp nr. 2 | Kort | 23.08 | 6 /24 | 0.51 | 8.53 | 0.20 | 9.11 | 0.08 | – |
| 08.01.2026 | Vintergate-O-løp nr. 1 | Kort | 31.45 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.11.2025 | VBIL Nattløp Konglungen | Kort | 25.09 | 5 | 2.08 | 11.28 | 0.58 | 13.26 | 1.09 | |
| 19.11.2025 | VBIL Nattløp Veritasskogen | Kort | 32.10 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 20.10.2025 | Skumringskampen løp 5 | D17-Kort | 37.14 | 3 /5 | 1.02 | 13.00 | 0.22 | 14.21 | 1.14 | |
| 15.09.2025 | Skumringskampen løp nr. 1 | D 17- Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | B Åpen 17- | 56.04 | 27 /43 | 9.22 | 17.46 | 2.58 | 18.15 | 3.33 | – |
| 13.02.2025 | Vintergate-O-løp nr. 3 | Kort | 43.12 | 10 /14 | 1.24 | 10.01 | 0.19 | – | – | – |
| 20.11.2024 | VBIL Natt Hvalstrand | Kort | 30.41 | 16 | 8.18 | 16.52 | 4.34 | 14.27 | 1.28 | |
| 13.11.2024 | VBIL nattløp #4 - Veritas 2024-11-13 | Mellom | 46.10 | 33 | 6.28 | 13.52 | 1.57 | 14.27 | 1.28 | |
| 21.10.2024 | Skumringskampen 5 | D 17-kort | 57.11 | 7 /8 | 2.44 | 14.49 | 0.43 | 14.58 | 1.08 | |
| 14.10.2024 | Skumringskampen - Løp 4 | D17- Kort | 1.07 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.10.2024 | Skumringskampen løp 3 | D17-Kort | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2024 | Skumringskampen - Løp 1 | D17- Kort | 8.02 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | B-åpen 17- | 59.23 | 73 /128 | 16.21 | 19.02 | 5.14 | – | – | – |
| 08.11.2023 | VBIL Natt#4 Konglungen | Kort | 30.18 | 15 | 1.26 | 13.46 | 0.39 | 14.32 | 1.02 | |
| 30.10.2023 | Skumringskampen løp nr. 6 | D-50 | 59.21 | 6 /7 | 5.12 | 14.35 | 1.17 | 14.46 | 1.15 | – |
| 02.06.2022 | Norconsult-Sprint | A (Norconsult) | 27.42 | 17 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2020 | Ivar-o-løpet med Trimtex-cup | Skygger | 0.00 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2019 | OSI/GeoForm Rankingløp 6 - Comfortløpet | Kort | 51.33 | 10 /21 | 14.03 | 20.47 | 5.40 | – | – | – |