Løperprofil
Ketil Nummedal
Fana
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
30 løp
Sprintrankingen
8 løp
B-rankingen
10 løp
Skogsrankingen
nr. 3245 av 3557
Nr. 3245 av 3557 blant menn i Norge · nr. 388 av 403 i klassen H55–59 · nr. 80 av 82 i 1969-kullet
- Forventet kmtid
- 17.41
- Løpskapasitet
- 16.07
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.58
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i juli (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 31 (sist 12.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3548 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3753 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0799 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0534 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,39 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3299 |
| bomVekt | 24,73 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,446 |
| bomStorSigma | 0,7598 |
| antallBom | 90 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0712 |
| havariVekt | 0,86 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7426 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0073 |
| fartSesongSin | 0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4291,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4707 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.28
- Løpskapasitet
- 11.01
- O-evne
- 0.26
- Jevnhet ±
- 6,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,4
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- best i august (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 29.01.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3072 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3845 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0615 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0544 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,46 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5925 |
| bomVekt | 13,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4161 |
| bomStorSigma | 0,8263 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0739 |
| havariVekt | 1,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0045 |
| fartSesongSin | 0,0043 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4086,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4249,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.25
- Løpskapasitet
- 12.20
- O-evne
- 2.05
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 3.02
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 14.06.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,037 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1439 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0869 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1906 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9691 |
| bomVekt | 4,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5761 |
| bomStorSigma | 0,8829 |
| antallBom | 27 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0739 |
| havariVekt | 1,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3034 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2902 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3391,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.28
- Løpskapasitet
- 14.31
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 12.25
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 14.04.2013)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1286 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2755 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0915 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5618 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0007 |
| bomVekt | 0,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5518 |
| bomStorSigma | 0,8833 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3426,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3887,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 9 | 29.01.2026 Fana IL Vintercup #2 2025/2026, bom 4.05 | 50 | nr. 5163 |
| Bom over fem minutter | 94 | 24.09.2020 klubbmesterskap Fana IL, bom 6.04 | 185 | nr. 2879 |
| Bom over ti minutter | 290 | 30.09.2018 HOK-rankingfinale 2018, bom 10.29 | 290 | nr. 3090 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.10.2026 | K-Test-FellesS-ManB | B | 48 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 05.03.2026 | Fana IL Vintercup #3 2025/2026 | H-Åpen B | 16.34 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 29.01.2026 | Fana IL Vintercup #2 2025/2026 | H15- | 44.36 | 13 /13 | 9.15 | 15.22 | 3.11 | 11.42 | 0.28 | |
| 12.11.2025 | nattcup-2 25/26 | HB | 42.07 | 9 /9 | 5.34 | 17.47 | 2.21 | 16.59 | 1.34 | |
| 04.06.2023 | KM ultralang distanse Hordaland | B-åpen 17- | 1.12.41 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2022 | klubbmesterskap Fana IL | H17- | 42.31 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | pokalkamp 4 Bergen | B-åpen 17- | 54.36 | 3 /11 | 6.58 | 14.31 | 1.51 | 14.42 | 1.46 | |
| 30.10.2021 | kOmpetansenatta | H-kort | 28.16 | 2 /4 | 4.47 | 17.51 | 3.01 | 16.49 | 1.56 | |
| 17.06.2021 | klubbmesterskap Fana IL | B-åpen | 55.36 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2021 | pokalkamp 4 Bergen | Åpen B | 1.04.46 | 2 /7 | 8.59 | 19.41 | 2.44 | 16.55 | 1.56 | |
| 24.09.2020 | klubbmesterskap Fana IL | B-åpen | 55.31 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2020 | Urb-O løp 6 Sløyfer | H40- Sløyfe A | 11.08 | 10 | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2020 | Urb-O løp 6 Sløyfer | H40- Sløyfe B | 10.23 | 11 | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2020 | Urb-O løp 6 Sløyfer | H40- Sløyfe C | 8.18 | 11 | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2020 | Urb-O løp 6 Sløyfer | H40- Sløyfe D | 15.49 | 11 | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2020 | Urb-O løp 6 Sløyfer | H40- Sløyfe E | 8.03 | 11 | – | – | – | – | – | – |
| 19.02.2020 | nattcup 5 Bergen | HC | 23.25 | 6 /10 | 5.22 | 16.48 | 3.51 | 15.36 | 1.59 | |
| 18.02.2020 | vintercup 4 Fana | H1961-2003 | 44.04 | 8 /11 | 8.05 | 18.51 | 3.27 | 15.36 | 1.59 | |
| 11.02.2020 | Urb-O løp 5 Individuell start | H40 | 27.53 | 7 /15 | 3.45 | 8.44 | 1.10 | 8.34 | 0.19 | |
| 21.01.2020 | vintercup 3 Fana | H1961-2003 | 36.03 | 8 /8 | 5.45 | 16.05 | 2.34 | 15.21 | 1.55 | |
| 14.01.2020 | Urb-O løp 3 Fellesstart | H40 | 49.22 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 13.11.2019 | Nattcup 2 Bergen | HC | 1.09.53 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2019 | Nattcup 1 Bergen | HC | 58.02 | 10 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2019 | Sprintcupfinale Bergen | H40- | 30.43 | 20 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2019 | Sprintcup 4 Bergen | H40- | 27.55 | 14 /21 | 2.00 | 9.20 | 0.40 | 9.07 | 0.18 | |
| 07.05.2019 | Pokalkamp 2 Bergen | Åpen B | 57.33 | 13 /21 | 7.02 | 17.04 | 2.05 | 15.19 | 1.54 | |
| 09.04.2019 | Pokalkamp 1 Bergen | Åpen B | 25.15 | 1 /34 | 0.15 | 11.55 | 0.07 | 15.14 | 1.58 | |
| 13.03.2019 | Nattcupfinale Bergen | HC | 31.35 | 7 /16 | 6.19 | 15.39 | 3.08 | 15.28 | 2.04 | |
| 13.02.2019 | Nattcup 5 Bergen | HC | 39.40 | 6 /11 | 4.22 | 16.25 | 1.48 | 15.38 | 2.05 | |
| 16.01.2019 | Nattcup 4 Bergen | HC | 44.33 | 15 /16 | 0.33 | (23.00) | 0.17 | 15.28 | 2.05 | |
| 12.12.2018 | Nattcup 3 Bergen | HC | 27.10 | – | 1.31 | 15.36 | 0.52 | 15.14 | 2.11 | |
| 06.12.2018 | vintercup nr.2 Fana IL | H1960-2002 | 30.09 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.11.2018 | Nattcup 2 Bergen | HC | 31.23 | 5 /14 | 2.01 | 12.54 | 0.50 | 15.04 | 2.15 | |
| 30.09.2018 | HOK-rankingfinale 2018 | BOpen | 55.21 | 1 /5 | 14.48 | 17.54 | 4.47 | 15.19 | 2.19 | |
| 11.09.2018 | Pokalkampfinale Bergen | Åpen AK | 48.56 | 2 /5 | 9.32 | 13.12 | 2.34 | 15.19 | 2.19 | |
| 01.09.2018 | KM-lang Hordaland (HOK-ranking 5/2018) | A-åpen L3 | 1.17.46 | 1 /3 | 9.24 | 17.16 | 2.05 | 15.19 | 2.19 | |
| 28.08.2018 | Pokalkamp 6 Bergen | Åpen AK | 46.34 | 5 /5 | 2.02 | 13.54 | 0.36 | 15.13 | 2.16 | |
| 21.08.2018 | Sprintcup 3 Bergen | H40- | 35.41 | 19 /22 | 5.40 | 10.43 | 1.42 | 9.15 | 0.20 | |
| 14.08.2018 | Pokalkamp 5 Bergen | Åpen AK | 56.38 | 3 /4 | 7.07 | 14.53 | 1.52 | 15.13 | 2.16 | |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | H45-AK | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | H45-AK | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | H45-AK | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | H45-AK | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2018 | Pokalkamp 2 Bergen | Åpen AK | 1.01.04 | 3 /4 | 7.50 | 14.18 | 1.50 | 15.16 | 2.32 | |
| 08.05.2018 | Pokalkamp 1 Bergen | Åpen AK | 51.52 | 4 /5 | 12.01 | 15.40 | 3.38 | 15.16 | 2.32 | |
| 20.02.2018 | Urb-O løp 7 Jaktstart | H40 | 29.45 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.02.2018 | Nattcup 5 Bergen | HC | 1.06.20 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.02.2018 | Vintersprintcup nr.4 Fana IL | H17- | 31.28 | 5 /6 | 3.49 | 10.04 | 1.13 | 9.02 | 0.15 | |
| 17.01.2018 | Nattcup 4 Bergen | HC | 1.20.30 | 4 /8 | 27.19 | 20.39 | 7.00 | 16.15 | 2.56 | |
| 13.12.2017 | Nattcup 3 Bergen | HB | 1.26.52 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.12.2017 | Urb-O løp 3 Fellesstart | H40 | 45.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.12.2017 | Vintersprintcup nr.2 Fana IL | H17- | 27.24 | 5 /6 | 3.22 | 10.15 | 1.16 | 9.02 | 0.16 | |
| 15.11.2017 | Nattcup 2 Bergen | HB | 1.08.01 | 20 /23 | 16.49 | 20.21 | 5.02 | 15.26 | 2.19 | |
| 05.09.2017 | Sprintcup 5 Bergen | H40- | 27.38 | 12 /13 | 2.09 | 9.18 | 0.43 | 8.42 | 0.15 | – |
| 02.09.2017 | Vestlandsmesterskap (DM) langdistanse (HOK-rankingløp 6/2017) | B-åpen | 1.36.53 | 2 /10 | 14.36 | 18.23 | 2.46 | 16.34 | 1.59 | |
| 29.08.2017 | Pokalkamp 6 Bergen | Åpen B | 38.32 | 9 /19 | 3.46 | 15.26 | 1.31 | 14.19 | 2.05 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | B-åpen | 22.53 | 4 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | B-åpen | 59.41 | 6 /105 | 7.37 | 17.44 | 2.16 | 16.06 | 1.39 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | B-åpen | 41.28 | 10 /105 | 5.25 | 14.55 | 1.57 | 16.06 | 1.39 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | B-åpen | 42.54 | 12 /105 | 3.44 | 16.54 | 1.28 | 16.06 | 1.39 | |
| 26.03.2017 | Gneist 2-dagers (lørdagsløpet er HOK-rankingløp 1/2017) | B åpen | 35.54 | 3 /24 | 1.04 | 14.57 | 0.27 | 16.54 | 1.56 | |
| 26.03.2017 | Gneist 2-dagers (lørdagsløpet er HOK-rankingløp 1/2017) | B åpen | 26.03 | 5 /13 | 3.22 | 16.46 | 2.10 | 16.54 | 1.56 | |
| 06.09.2016 | Sprintcup 4 Bergen | H40- | 1.12.30 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | Direkte B | 35.50 | 4 /24 | 0.14 | 11.22 | 0.04 | 13.41 | 2.23 | |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | Direkte B | 25.44 | 4 /83 | 5.55 | 13.17 | 3.03 | 13.41 | 2.23 | |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | Direkte B | 49.39 | 11 /83 | 16.44 | 18.03 | 6.05 | 13.41 | 2.23 | |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | Direkte B | 45.25 | 15 /83 | 12.28 | 15.52 | 4.21 | 13.41 | 2.23 | |
| 09.06.2016 | klubbmesterskap Fana IL sprint | H N | 29.48 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2016 | GNEIST 2-dagers (HOK-Rankingløp 1/2016 (Sammenlagtresultat)) | B åpen | 31.36 | 2 /6 | 7.37 | 19.32 | 4.43 | 17.06 | 2.33 | – |
| 10.04.2016 | GNEIST 2-dagers (HOK-Rankingløp 1/2016 (Sammenlagtresultat)) | B åpen | 32.43 | 2 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2015 | Pokalkampfinale Bergen | Åpen AK | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2015 | KM langdistanse Hordaland (HOK-rankingløp 5/2015) | A-åpen L4 | 1.15.11 | 1 /1 | 7.01 | 12.56 | 1.12 | 13.50 | 2.00 | |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | H 45-AK | 1.19.50 | 17 /117 | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | H 45-AK | 1.15.54 | 18 /117 | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | H 45-AK | 1.10.39 | 20 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | H 45-AK | 47.08 | 21 /117 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | H45- K | 19.47 | 17 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | H45- K | 48.13 | 26 /91 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | H45- K | 1.19.58 | 28 /91 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2014 | KM stafett Hordaland - individuelle klasser | H17-C | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | H 45 AK | 18.00 | 12 | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | H 45 AK | 1.25.59 | 26 | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | H 45 AK | 57.29 | 34 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2014 | Pokalkamp 2 Bergen | Åpen B | 48.55 | 8 /14 | 15.32 | 21.12 | 6.44 | 17.02 | 2.53 | |
| 01.10.2013 | Sprintcupfinale Bergen | H40- | 24.19 | 12 /15 | 2.47 | 9.11 | 1.03 | 8.39 | 0.17 | – |
| 29.09.2013 | HOK-rankingfinale | B-åpen | 39.39 | 1 /5 | 4.44 | 14.32 | 1.44 | 18.03 | 4.38 | – |
| 24.09.2013 | Sprintcup 6 Bergen | H19 | 20.46 | 13 /14 | 1.09 | 9.15 | 0.31 | – | – | – |
| 10.09.2013 | Pokalkampfinale Bergen | B-Åpen 2.5 | 1.20.27 | 11 /20 | 35.59 | (30.29) | 13.38 | 18.03 | 4.38 | – |
| 03.09.2013 | Pokalkamp 6 Bergen | Åpen B | 1.10.14 | 13 /22 | 11.28 | 20.16 | 3.19 | 16.57 | 1.59 | – |
| 29.08.2013 | klubbmeisterskap | H17- | 1.20.33 | 13 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2013 | GNEIST 2-DAGERS | C-åpen | 21.38 | 2 | 5.20 | 20.48 | 5.08 | – | – | – |
| 18.09.2011 | HOK-rankingfinale | H 17-C | 45.49 | 2 /2 | 3.48 | 13.09 | 1.05 | – | – | – |