Løperprofil
Øyvind Utne Larsen
Larvik
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
14 løp
Sprintrankingen
10 løp
Skogsrankingen
nr. 1251 av 3557
Nr. 1251 av 3557 blant menn i Norge · nr. 104 av 218 i klassen H40–44 · nr. 26 av 52 i 1985-kullet
- Forventet kmtid
- 10.39
- Løpskapasitet
- 9.08
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.22
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 10.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2141 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2222 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0852 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0337 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,69 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3408 |
| bomVekt | 102,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4286 |
| bomStorSigma | 0,7339 |
| antallBom | 53 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0442 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0609 |
| havariVekt | 4,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0088 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2651 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,003 |
| fartSesongSin | −0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2430,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2834,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 325 av 1659
Nr. 325 av 1659 blant menn i Norge · nr. 21 av 85 i klassen H40–44 · nr. 5 av 20 i 1985-kullet
- Forventet kmtid
- 6.14
- Løpskapasitet
- 6.05
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.09
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 28.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2876 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2956 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0704 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0234 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,64 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8347 |
| bomVekt | 141,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1705 |
| bomStorSigma | 0,5545 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0517 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0989 |
| havariVekt | 5,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0011 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8599 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0079 |
| fartSesongSin | 0,0079 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2255,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2311,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 118 | 10.06.2026 Klubbmesterskap mellom HOL/LOK, bom 5.40 | 118 | nr. 528 |
| Bom over fem minutter | 118 | 10.06.2026 Klubbmesterskap mellom HOL/LOK, bom 5.40 | 207 | nr. 2451 |
| Bom over ti minutter | 526 | 31.03.2019 Vestfold 2-dagers, dag 2, bom 12.58 | 526 | nr. 2127 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.10.2026 | Halloween-o | LANG | 22.22 | 5 /32 | 0.04 | 5.21 | 0.01 | 6.14 | 0.09 | |
| 27.09.2026 | Marummlia | H 10 km | 1.19.33 | 10 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2026 | Porsgrunn City Race m/KM sprint VTOK | H 40- | 19.07 | 1 /4 | 0.09 | 6.09 | 0.03 | 6.33 | 0.10 | |
| 30.07.2026 | Sommersprint i Stokke | Herrer AL | 28.26 | 3 /22 | 1.02 | 6.34 | 0.14 | 6.48 | 0.10 | |
| 10.06.2026 | Klubbmesterskap mellom HOL/LOK | H 40- | 52.06 | 1 /4 | 11.45 | 10.15 | 2.19 | 10.34 | 1.33 | |
| 09.06.2026 | Vestfold Vårcup løp 8 | H 40- | 19.53 | 1 /6 | 0.02 | 8.42 | 0.01 | 10.34 | 1.33 | |
| 01.11.2025 | Vestfold Inne-O, Vear | H40 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.10.2025 | Halloween-o | LANG | 33.52 | 13 /30 | 3.00 | 6.57 | 0.37 | 6.45 | 0.13 | |
| 09.09.2025 | Vestfold Høstcup løp 3 | H40 | 47.44 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2025 | Vestfold Høstcup 2 | H40 | 44.52 | 3 /11 | 1.46 | 9.59 | 0.24 | 11.27 | 1.40 | |
| 31.08.2025 | Kampen om Skagerrak 2025, løp 3 (m/åpne klasser) | A-åpen 17 | 39.19 | 12 /32 | 5.00 | 11.16 | 1.26 | 11.40 | 1.51 | |
| 27.05.2025 | Vestfold Vårcup 8 | H 17- | 16.51 | 5 /11 | 0.40 | 6.25 | 0.15 | 6.44 | 0.14 | |
| 01.05.2025 | KM sprint | H 17- | 21.54 | 16 /24 | 0.40 | 6.35 | 0.12 | 6.44 | 0.14 | |
| 01.04.2025 | Vestfold Vårcup #1 | H17 | 59.34 | 10 /15 | 10.19 | 11.50 | 2.03 | 11.45 | 2.00 | |
| 29.03.2025 | Vestfold 2-dagers, dag 1 | A-åpen | 41.56 | 11 /32 | 3.34 | 10.20 | 0.53 | 11.39 | 1.56 | |
| 26.12.2024 | Tøffen 2024 | HTøffeln | 55.48 | 4 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 35 | 17.58 | 1 /9 | 1.35 | 7.27 | 0.39 | 7.01 | 0.15 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 35 | 47.33 | 1 /2 | 5.11 | 11.51 | 1.18 | 12.19 | 2.17 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 35 | 42.57 | 1 /9 | 3.14 | 9.30 | 0.43 | 12.19 | 2.17 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 35 | 1.34.00 | 2 /9 | 18.58 | 12.38 | 2.33 | 12.19 | 2.17 | |
| 16.06.2024 | Midtsommerløpet | AL-åpen | 1.11.03 | 10 /16 | 19.44 | 14.29 | 4.01 | 12.19 | 2.17 | |
| 15.06.2024 | Midtsommersprinten | AK-åpen | 14.45 | 1 /4 | 1.11 | 6.58 | 0.33 | 7.01 | 0.15 | |
| 22.08.2023 | Vestfold Høstcup 2 | H17 | 1.16.46 | 15 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2023 | Vestfold Vårcup 4 | A-åpen | 18.59 | 1 /2 | 1.15 | 7.18 | 0.29 | 7.32 | 0.19 | |
| 18.04.2023 | Vestfold Vårcup 1 | H17 | 23.35 | 11 /18 | 0.11 | 7.29 | 0.03 | 7.52 | 0.20 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | AM-åpen | 36.20 | 6 /111 | 2.05 | 10.28 | 0.36 | 11.59 | 1.02 | |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | AM-åpen | 56.02 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | Vestfold Vårcup 7 | H17 | 44.49 | 11 /13 | 12.24 | 12.58 | 3.35 | – | – | – |
| 15.05.2022 | Kjoseløpet 2022 | Åpen AK | 52.43 | 7 /11 | 3.52 | 13.44 | 1.00 | 13.15 | 1.18 | – |
| 31.03.2019 | Vestfold 2-dagers, dag 2 | B-åpen | 1.06.47 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | H17-AK | 1.13.59 | 20 /73 | 11.35 | 15.45 | 2.28 | 13.51 | 1.47 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | H17-AK | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | H17-AK | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | H17-AK | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2016 | Nordmarkskarusellen nr 1 16 | ÅE(EKORT-A) | 36.14 | 2 | 1.44 | 10.43 | 0.31 | 10.58 | 0.59 | – |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | H 17-C | 47.31 | 14 /33 | 9.13 | 16.28 | 3.12 | – | – | – |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | H 17-C | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | H 17-C | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | H 17-C | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |