Løperprofil

Miina Kanko

Koovee

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser skogsrankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

10.0011.0012.0013.0014.002014201620182020202220242026Midnattsolgaloppen 2013 03.07.2013: 10.14Midnattsolgaloppen 2013 03.07.2013: 10.15Midnattsolgaloppen 2013 03.07.2013: 10.29O-Ringen Åre, etapp 1, lång 23.07.2023: 10.46O-Ringen Åre, etapp 2, lång 24.07.2023: 10.26O-Ringen Åre, etapp 3, medel 26.07.2023: 11.47O-Ringen Åre, etapp 4, medel 27.07.2023: 11.10O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart 28.07.2023: 10.36FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. 05.07.2026: 11.24FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 06.07.2026: 14.13FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu 07.07.2026: 12.19FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu 09.07.2026: 14.01FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu 10.07.2026: 13.24

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
12.55
Løpskapasitet
11.53
O-evne
1.02
Jevnhet ±
7,5 %
Usikkerhet ±
0.27
Sikkerhet
7
Bommer per løp
2,3
Typisk bom
85 s
Disk/brutt
3 %
Distanseprofil
best på lange (−0,9 % per dobling)
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
13 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0498
fartMuRaa (evne før krymping)0,0553
fartSigma (dagsform-spredning)0,0752
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0338
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)3,73
evidensVekt (sikkerheten)7,02
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,8284
bomVekt59,86
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4422
bomStorSigma0,8396
antallBom23
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,031
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0758
havariVekt4,68
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0124
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,2991
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0011
fartSesongSin0,0042
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3162,2
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3437,2
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (149 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 9 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 3.46 46 –
Bom over fem minutter 42 06.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2, bom 6.33 61 –
Bom over ti minutter 149 hele karrieren siden 2013 149 –

Løp

15 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu D35AL 53.37 3 /6 4.52 13.24 1.13 12.59 1.03
09.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu D35AL 26.48 2 /6 2.50 14.01 1.29 12.59 1.03
07.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu D35AL 52.36 2 /6 0.42 12.19 0.10 12.59 1.03
06.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 D35AL 40.03 4 /6 6.33 14.13 2.19 12.59 1.03
05.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. D35AL 43.55 2 /6 0.57 11.24 0.15 12.59 1.03
28.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart D21 Kort-2 50.35 33 /148 2.38 10.36 0.33 11.12 0.59 –
27.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 4, medel D21 Kort-2 39.13 47 /148 2.31 11.10 0.43 11.12 0.59 –
26.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 3, medel D21 Kort-2 42.36 62 /148 8.28 11.47 2.20 11.12 0.59 –
24.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 2, lång D21 Kort-2 55.30 38 /148 1.10 10.26 0.13 11.12 0.59 –
23.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 1, lång D21 Kort-2 51.59 41 /148 2.56 10.46 0.36 11.12 0.59 –
01.10.2015 Snusk Damer 22.43 1 – – – – – –
03.07.2013 Midnattsolgaloppen 2013 D 21- 1.14.06 10 3.09 10.14 0.26 10.45 0.38 –
03.07.2013 Midnattsolgaloppen 2013 D 21- 1.08.24 13 1.55 10.15 0.17 10.45 0.38 –
03.07.2013 Midnattsolgaloppen 2013 D 21- 53.08 14 2.27 10.29 0.29 10.45 0.38 –
03.07.2013 Midnattsolgaloppen 2013 D 21- 1.20.20 Brutt – – – – – –

Løp per år

2013: 4 løp4201320142015: 1 løp1201520162017201820192020202120222023: 5 løp52023202420252026: 5 løp52026