Løperprofil
Hermine Grønneberg
Hedrum
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
5 løp
C-rankingen
8 løp
N-rankingen
8 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.02
- Løpskapasitet
- 12.31
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.57
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 123 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 01.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1016 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1643 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0779 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0654 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,63 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8727 |
| bomVekt | 8,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,816 |
| bomStorSigma | 0,7847 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0665 |
| havariVekt | 1,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4812 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0025 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3330,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3733,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.48
- Løpskapasitet
- 10.30
- O-evne
- 0.18
- Jevnhet ±
- 6,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,8
- Typisk bom
- 55 s
- Disk/brutt
- 14 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 09.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2595 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3209 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0624 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0382 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 2,0378 |
| bomVekt | 48,83 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,016 |
| bomStorSigma | 0,4213 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1409 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0709 |
| havariVekt | 2,55 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0017 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1477 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,002 |
| fartSesongSin | −0,0066 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3896,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4005,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.22
- Løpskapasitet
- 14.32
- O-evne
- 1.49
- Jevnhet ±
- 10,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.47
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 123 s
- Disk/brutt
- 11 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 20.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1297 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1699 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1038 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0471 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,89 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7436 |
| bomVekt | 42,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8145 |
| bomStorSigma | 0,8397 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1082 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1063 |
| havariVekt | 4,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0045 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8457 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0019 |
| fartSesongSin | 0,005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3433,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3863,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.55
- Løpskapasitet
- 7.28
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 12,2 %
- Usikkerhet ±
- 5.26
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 21.04.2015)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5258 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2901 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1215 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4754 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0217 |
| bomVekt | 0,73 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3657 |
| bomStorSigma | 0,7974 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,033 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1786,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2133,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 14 | 20.06.2026 O-festivalen mellom, bom 2.21 | 131 | nr. 4292 |
| Bom over fem minutter | 16 | 20.06.2026 O-festivalen mellom, bom 6.09 | 400 | nr. 6242 |
| Bom over ti minutter | 647 | hele karrieren siden 2013 | 647 | nr. 1832 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Etappstart Gul 2,5 | 37.38 | 29 /180 | 0.50 | 14.58 | 0.20 | 16.17 | 1.48 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | C-åpen 17- | 49.04 | 19 /32 | 11.44 | 19.45 | 4.43 | 17.06 | 2.11 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | D 19-20E | 29.01 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2026 | Pinseløpet dag 2 | C-åpen 17- | 28.08 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2026 | Høydepunktet, KM Sprint med Trimtexcup | D 19-20 | 33.25 | 2 /2 | 3.06 | 12.41 | 1.11 | 11.20 | 0.17 | |
| 01.05.2026 | Ringerikskarusell 3 | D2 | 22.08 | 4 /7 | 5.52 | 18.14 | 4.55 | 14.25 | 1.36 | – |
| 28.04.2026 | Vestfold Vårcup 3 | C-åpen | 41.16 | 6 /17 | 0.31 | 17.41 | 0.13 | 17.13 | 1.34 | |
| 14.04.2026 | Vestfold Vårcup løp 1 | B-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2025 | Vestfold Høstcup 2 | C-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | Vestfold Vårcup løp 9 | A-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2025 | Vestfold Vårcup 8 | D 17- | 32.17 | 11 /11 | 3.09 | 12.17 | 1.12 | 11.07 | 0.16 | |
| 06.05.2025 | Vestfold Vårcup #5 | C-åpen | 16.02 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2024 | Vestfold høstcup 6 | D 17- | 43.47 | 4 /4 | 1.08 | 12.30 | 0.19 | 11.09 | 0.13 | |
| 27.08.2024 | Vestfold Høstcup 2 | C-åpen | 17.22.17 | 10 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2024 | Vestfold Vårcup løp 9 | C-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Vestfold Vårcup 3 | C-åpen | 20.03 | 3 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2023 | Vestfold Høstcup 7 | D13-16C | 36.32 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2023 | Vestfold Høstcup 5 | D13-16C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2023 | Grenlandskarusellen løp 13 | C-åpen 10-16 | 40.05 | 1 /3 | 1.35 | 15.38 | 0.37 | 15.52 | 2.07 | |
| 24.08.2023 | Klubbmesterskap sprint HOL og LOK | D 15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2023 | Vestfold Høstcup 2 | D13-16C | 31.39 | 1 /1 | 2.20 | 14.12 | 1.03 | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 10-16 | 56.59 | 4 /22 | 7.45 | 16.03 | 2.11 | 16.03 | 2.30 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 10-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | D 15-16 | 40.15 | 24 /27 | 4.29 | 11.51 | 1.19 | 10.55 | 0.19 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | D 15-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2023 | Midtsommerløpet | C-åpen 10-16 | 27.32 | 3 /12 | 1.34 | 14.21 | 0.49 | 15.53 | 2.26 | |
| 17.06.2023 | Midtsommersprinten | D 15-16 | 38.35 | 30 /31 | 3.59 | 13.22 | 1.23 | 10.58 | 0.18 | – |
| 13.06.2023 | Vestfold Vårcup 6 | D15B | 39.32 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2023 | Telemark 2-dagers | C-åpen 10-16 | 54.20 | 1 /2 | 17.20 | 22.20 | 7.07 | 15.53 | 2.26 | |
| 25.05.2023 | Grenlandskarusellen løp 6 | C-åpen 17- | 34.34 | 1 /2 | 3.37 | 18.31 | 1.56 | 15.39 | 1.47 | – |
| 15.09.2022 | Grenlandskarusellen løp 14 | C-åpen 10-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2022 | Vestfold Høstcup 4 | N-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2022 | Vestfold Høstcup 3 | D15-16 | 54.43 | 2 /2 | 3.44 | 20.38 | 1.24 | – | – | – |
| 18.06.2022 | Midtsommersprinten | C-åpen 10-16 | 39.56 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | Vestfold Vårcup 7 | D13-16N | 39.07 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2021 | Høstløpene - løp 1 | N2-åpen 10-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Sørlandsgaloppen 2019 | D 11-12 | 38.30 | 17 /48 | 5.43 | 18.01 | 2.40 | – | – | – |
| 23.06.2019 | Sørlandsgaloppen 2019 | D 11-12 | 26.31 | 19 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2019 | Vestfold Vårcup 7 | D11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2018 | Jubileumsjakta - OTO 70 år Jubileumkarusell 2018 - løp 7 | D 11-12N | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2018 | Blåbærløpet - OTO 70 år Jubileumkarusell 2018 - løp 6 | D 11-12N | 26.49 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D 11-12N | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D 11-12N | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D 11-12N | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D 11-12N | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2018 | Vestfold Vårcup 4 | N-åpen | 28.29 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2018 | Vårløpet | N-åpen | 39.57 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2018 | Vestfold 2-dagers, Dag 2 (flyttet fra 25.03) | N-åpen | 36.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2017 | KM sprint Te-Ve | N-Åpen | 26.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2017 | IL Hauken 100 års jubiliumsløp, Mons Hamres æresløp m/ KM mellom Vestfold/Telemark | N-åpen | 45.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2017 | Vårløpet | N-åpen | 40.38 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2016 | Tøffen | Nløype | 22.25 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2016 | Sandefjord Christmas City Race | N | 26.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2016 | Grenlandskarusellen 11 | D -12N | 24.08 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2016 | Vestfold Vårcup 5 | N-åpen | 29.20 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2016 | Vårløpet | N-åpen | 50.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2015 | KM sprint Te/Ve | N-Åpen | 24.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2015 | Sport 8 sprintstafett - INDIVIDUELT (ikke stafett) | N-løype | 50.24 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2015 | Bø-løpet | N-åpen | 23.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2015 | Vestfold Vårcup 2 | N-åpen | 31.22 | – | 1.23 | 19.02 | 0.50 | 20.20 | 0.56 | |
| 11.04.2015 | Vestfold 2-dagers | N-åpen | 19.51 | – | 2.33 | 23.53 | 3.04 | 20.20 | 0.56 | |
| 07.04.2015 | Vestfold Vårcup 1 | N-åpen | 28.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2014 | Vestfold Høstcup 2 | N-åpen | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2014 | Vestfold vårcup, løp 10 med sosial avslutning | N-åpen | 28.07 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2014 | Vestfold Vårcup løp 9 | N-åpen | 38.04 | – | 2.55 | 25.46 | 1.58 | 22.54 | 0.55 | |
| 01.06.2014 | KM Mellom Ve/Te | N-åpen | 31.15 | – | 1.23 | 29.20 | 1.18 | 22.54 | 0.55 | |
| 31.05.2014 | Trollosprinten - KM Sprint TeOk og VOK | N-åpen | 28.06 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2014 | Skjærgårdsløpet søndag - Publikumsløyper | N-åpen | 36.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2014 | Grenlandskarusellen 4, Porsgrunn Cityrace | D -10N | 44.04 | 6 /6 | 1.47 | 24.22 | 0.59 | 20.42 | 0.47 | |
| 22.04.2014 | Vestfold Vårcup 3 | N-åpen | 18.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2013 | Trolloløpet 2013 /MOT.TV-cup | N-åpen | 26.39 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2013 | Vestfold Høstcup 4 | N-åpen | 27.22 | – | 0.30 | 19.51 | 0.22 | 19.48 | 0.51 | |
| 27.08.2013 | Vestfold Høstcup 2 | N-åpen | 17.07 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | N-åpen | 19.41 | 50 /66 | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | N-åpen | 32.05 | 61 /66 | 1.23 | 25.10 | 1.05 | 20.10 | 0.57 | – |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | N-åpen | 35.01 | 74 /66 | 2.39 | 22.57 | 1.44 | 20.10 | 0.57 | – |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | N-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2013 | Norsk O-Festival | N-åpen | 47.01 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2013 | Norsk O-Festival | N-åpen | 18.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2013 | KM mellomdist TeOK/VOK | N-åpen | 21.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2013 | Hjalmarløpet | N-åpen | 32.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2013 | Vestfold vårcup 3 | N-åpen | 23.19 | – | – | – | – | – | – | – |