Løperprofil
Kristian Norum Meløysund
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
Sprintrankingen
14 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.07
- Løpskapasitet
- 8.38
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 3.27
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 15.09.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,269 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1436 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0724 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2935 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,19 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0542 |
| bomVekt | 4,69 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5476 |
| bomStorSigma | 0,8526 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0489 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0763 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5594 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2298,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2691,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.44
- Løpskapasitet
- 6.32
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 6,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.18
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 04.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2147 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1167 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0657 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2932 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,99 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9783 |
| bomVekt | 11,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2022 |
| bomStorSigma | 0,708 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0584 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0851 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8606 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0017 |
| fartSesongSin | 0,0024 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2425,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2499,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.34
- Løpskapasitet
- 9.17
- O-evne
- 2.17
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 5.25
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 16.09.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3214 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3117 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0849 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3838 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9989 |
| bomVekt | 0,68 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6395 |
| bomStorSigma | 0,8854 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2183,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2722,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.47
- Løpskapasitet
- 7.51
- O-evne
- 1.56
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 5.47
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 18.08.2015)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4857 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6554 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0901 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4639 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9931 |
| bomVekt | 0,61 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5454 |
| bomStorSigma | 0,8896 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1853,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2310,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.22
- Løpskapasitet
- 6.52
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 6.17
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 04.06.2013)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6081 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,7492 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1005 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5603 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9982 |
| bomVekt | 0,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4069 |
| bomStorSigma | 0,8189 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1641,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2001,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 8 | 25.10.2019 Harry Lagerts Nattcup 2019 Finale, bom 7.20 | 108 | – |
| Bom over fem minutter | 8 | 25.10.2019 Harry Lagerts Nattcup 2019 Finale, bom 7.20 | 119 | – |
| Bom over ti minutter | 32 | 18.09.2019 Harry Lagerts Nattcup 2019 Løp 1 , bom 10.56 | 369 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.10.2019 | Harry Lagerts Nattcup 2019 Finale | Ola | 2.23.11 | 17 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2019 | Harry Lagerts Nattcup 2019 Løp 4 | Ola | 47.03 | 27 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 09.10.2019 | Harry Lagerts Nattcup 2019 Løp 3 | Ola | 42.41 | 33 /55 | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2019 | Harry Lagerts Nattcup 2019 Løp 2 | Ola | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2019 | Harry Lagerts Nattcup 2019 Løp 1 | Ola | 52.30 | 40 /46 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2019 | Folloløpet med Trimtex Cup | H 15-16 | 41.41 | 19 /26 | 5.41 | 12.07 | 1.39 | 12.10 | 1.56 | |
| 04.08.2019 | Hovedløpet sprint | H16 | 20.16 | 45 /68 | 1.39 | 8.14 | 0.40 | 7.37 | 0.11 | |
| 03.08.2019 | Hovedløpet lang | H16 | 1.03.39 | 38 /66 | 5.54 | 11.38 | 1.05 | 12.09 | 2.00 | |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - mellom + lang elite og D/H 15 og 16 | H16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - mellom + lang elite og D/H 15 og 16 | H16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2019 | Norsk o-festival - sprint elite og D/H 15 og 16 | H16 | 20.14 | 17 /35 | 0.48 | 7.14 | 0.17 | 7.33 | 0.11 | |
| 30.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 4 | H 13-16 | 20.48 | 26 /62 | 0.03 | 7.22 | 0.01 | 7.34 | 0.12 | |
| 23.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp 3 | H 13-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 2 | H13-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr 1 | H13-16 | 21.00 | 23 /63 | 0.14 | 7.17 | 0.05 | 7.34 | 0.12 | |
| 26.10.2018 | Harry Lagerts Nattcup 2018 Finale | Ola | 2.39.50 | 27 /29 | 28.45 | 12.09 | 2.11 | 12.40 | 2.25 | |
| 17.10.2018 | Harry Lagerts Nattcup 2018 Løp4 | Ola | 39.12 | 30 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2018 | Lillomarka Nord/Sør | H10km | 1.53.25 | 21 /75 | – | – | – | – | – | – |
| 10.10.2018 | Harry Lagerts Nattcup 2018 Løp3 | Ola | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2018 | Harry Lagerts Nattcup 2018 Løp2 | Ola | 36.43 | 32 /52 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2018 | Harry Lagerts Nattcup 2018 Løp1 | Ola | 41.52 | 32 /52 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2018 | Hemingsprinten m/finale Trimtex-cup | H 15-16 | 13.50 | 26 /33 | 0.00 | 8.10 | 0.00 | 7.57 | 0.15 | |
| 25.08.2018 | Folloløpet med KM lang og Trimtex Cup | H 15-16 | 1.01.47 | 30 /41 | 5.32 | 12.04 | 1.05 | 12.16 | 1.44 | |
| 21.08.2018 | Klubbmesterskap Nydalens SK | H15-16 | 47.11 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 05.08.2018 | Hovedløpet sprint | H15 | 18.10 | 40 /74 | 0.43 | 8.11 | 0.19 | 7.55 | 0.15 | |
| 04.08.2018 | Hovedløpet lang | H15 | 1.08.38 | 48 /67 | 15.20 | 13.19 | 2.58 | 12.16 | 1.44 | |
| 23.06.2018 | Norsk O-Festival lang | H 15 | 50.56 | 17 /51 | 2.27 | 10.49 | 0.31 | 11.43 | 1.12 | – |
| 08.05.2018 | Oslo City Cup, Finale | H13-16 | 42.07 | 32 /72 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 4 | H 13-16 | 26.49 | 55 /72 | 6.46 | 10.19 | 2.36 | 8.05 | 0.16 | |
| 17.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 3 | H 13-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 2 | H13 | 22.50 | 38 /95 | 0.51 | 8.18 | 0.19 | 8.05 | 0.16 | |
| 03.04.2018 | Oslo City Cup, Løp nr 1 | H 13-16 | 20.41 | 24 /77 | 1.00 | 8.06 | 0.23 | 8.05 | 0.16 | |
| 17.09.2017 | Trimtex Cup finale | H 13-14 | 13.23 | 26 /46 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2017 | Høstløpet med Trimtex-cup og OSI/GeoForm Rankingløp 16 | H 13-14 | 56.16 | 28 /34 | 17.01 | 18.37 | 5.38 | 15.24 | 3.04 | – |
| 22.08.2017 | Klubbesterskap Nydalens SK | H13-14 | 33.21 | 7 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2017 | Oslo City Cup, løp nr. 5 | H13 | 1.18.52 | 30 /55 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2017 | Oslo City Cup løp nr 4 | H13-16 | 24.29 | 23 /56 | 1.04 | 8.13 | 0.21 | 8.17 | 0.11 | |
| 18.04.2017 | Oslo City Cup 2017, Løp nr 3 | H 13-16 | 22.40 | 29 /50 | 0.26 | 8.31 | 0.10 | 8.17 | 0.11 | |
| 28.09.2016 | Harry Lagerts Nattcup 2016-3 | Lokal | 48.23 | 76 /102 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2016 | Harry Lagerts Nattcup 2016-2 | C-Lokal | 1.30.53 | 92 /102 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2016 | Huldersprinten | H 13-14 | 35.13 | 17 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2016 | Harry Lagerts Nattcup 2016-1 | C-Lokal | 1.04.51 | 74 /92 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2016 | Nydalens Skilklub Klubbmesterskap | H13-14 | 41.25 | 9 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2016 | Midtsommerløpet | H 13-14 | 31.31 | 37 /76 | 3.04 | 14.24 | 1.24 | – | – | – |
| 11.06.2016 | Midtsommersprinten | H 13-14 | 31.47 | 72 /81 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2016 | Camp Stokke 2016, sprint trening. | H 13-14 | 23.55 | 48 /77 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2016 | Oslo City Cup 2016, løp 4 | H13 | 22.45 | 41 /61 | 1.59 | 9.18 | 0.49 | 8.57 | 0.16 | – |
| 24.04.2016 | Norwegian Spring - Solrenningen | DIR-B | 1.02.11 | 15 /18 | 12.50 | 16.37 | 3.26 | – | – | – |
| 19.04.2016 | Oslo City Cup 2016 Løp 3 | H13-16 | 28.13 | 41 /53 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2016 | Oslo City Cup 2016, Løp nr 2 | H 13-16 | 26.25 | 49 /64 | 3.52 | 9.51 | 1.27 | 8.57 | 0.16 | – |
| 05.04.2016 | Oslo City Cup 2016, Løp nr.1 | H 13-16 | 28.13 | 26 /49 | 1.01 | 9.05 | 0.20 | 8.57 | 0.16 | – |
| 17.10.2015 | Blodslitet | H11-12 | 47.37 | 40 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2015 | Råtassløp nummer 2 2015 | M-V | 25.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2015 | Klubbmesterskap 2015 NSK Orientering | H11-12 | 34.56 | 5 /9 | 7.04 | 12.53 | 2.36 | 12.25 | 1.21 | |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | Dir C | 39.02 | 10 /66 | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2015 | Ivar O-løpet | H11-12 | 25.05 | 5 /16 | 0.14 | 10.58 | 0.06 | 12.36 | 1.08 | – |
| 01.06.2015 | Råtassløp nr 1 | HC | 34.34 | – | 6.16 | 13.53 | 2.31 | 12.36 | 1.08 | – |
| 05.05.2015 | Oslo City Cup Finale | H11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2015 | Oslo City Cup, Løp nr. 4 | H 11-12 | 54.41 | 8 | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2015 | Oslo City Cup løp 3 | H11-12 | 22.52 | 7 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2015 | Oslo City Cup, Løp 2 | H12 | 29.03 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2015 | Oslo City Cup, Løp nr 1 | H 11-12 | 26.54 | 4 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2014 | Rekrutt- og råtassløp nr 3, Fossum IF | G - V | – | 19 /35 Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2014 | Råtassløp | M-V | 27.25 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2014 | Klubbmesterskap 2014 | H11-12 | 31.34 | 13 /21 | 2.08 | 14.05 | 0.57 | – | – | – |
| 02.06.2014 | Råtassløp nr 1 | HC | 43.13 | 22 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2014 | Oslo City Cup, løp 3 | H 11-12 | 42.33 | 14 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2014 | Oslo City Cup,lag 2 | H11-12 | 34.32 | 13 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 01.04.2014 | Oslo City Cup, løp 1 | H 11-12 | 54.23 | 19 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2013 | Råtass og Rekruttløp Storøyodden | H 8-12N Raa | 17.27 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2013 | Nydalens SK Klubbmesterskap | H-10 | 19.22 | – | 1.57 | 10.37 | 1.04 | – | – | – |