Løperprofil
Mona Windseth
Melhus
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
10 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.15
- Løpskapasitet
- 13.01
- O-evne
- 1.14
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 4.21
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 10.06.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1386 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1958 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1019 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2662 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9184 |
| bomVekt | 2,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4808 |
| bomStorSigma | 0,8858 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0769 |
| havariVekt | 0,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3463,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3793,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.35
- Løpskapasitet
- 8.22
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 5.28
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 30.09.2014)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0328 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2012 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4925 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,08 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9973 |
| bomVekt | 0,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2194 |
| bomStorSigma | 0,7055 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3105,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3181,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.56
- Løpskapasitet
- 15.30
- O-evne
- 1.25
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.50
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 14.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1952 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2157 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0919 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0481 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,82 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0536 |
| bomVekt | 26,87 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2774 |
| bomStorSigma | 0,7707 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0499 |
| havariVekt | 3 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0081 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4574 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0046 |
| fartSesongSin | 0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3662,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3998,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.41
- Løpskapasitet
- 10.12
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 7.43
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 12.09.2014)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2116 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,7798 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0944 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5075 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9944 |
| bomVekt | 0,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3994 |
| bomStorSigma | 0,8169 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2438,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2793,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 10 | 29.08.2026 KM Mellomdistanse, bom 3.40 | 110 | nr. 4907 |
| Bom over fem minutter | 86 | 28.08.2019 Melhus IL O6`er 4. løp, bom 14.25 | 110 | nr. 3018 |
| Bom over ti minutter | 86 | 28.08.2019 Melhus IL O6`er 4. løp, bom 14.25 | 110 | nr. 5285 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.10.2026 | Gimse by Night | C | 22.38 | 4 /5 | 2.03 | 16.21 | 1.29 | 16.56 | 1.25 | |
| 29.08.2026 | KM Mellomdistanse | C-åpen 17- | 33.44 | 1 /3 | 4.11 | 19.16 | 2.23 | 16.55 | 1.33 | |
| 15.10.2025 | Gimse by Night | C | 26.55 | 2 /5 | 0.49 | 11.00 | 0.20 | 12.27 | 1.09 | |
| 25.10.2024 | Gimse by Night - 10 år! | C | 33.25 | 7 /7 | 2.45 | 18.30 | 1.31 | 17.05 | 1.27 | – |
| 27.09.2023 | Gimse by Night | C | 23.57 | 1 /9 | 0.30 | 12.20 | 0.19 | – | – | – |
| 22.05.2023 | OG-karusellen 1 | Gul trim | 23.50 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | KM langdistanse | C-åpen 17- | 1.00.51 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2021 | Gimse by Night | B | 34.54 | 11 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 07.10.2020 | MIL trening natt Saga | C | 27.50 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2020 | Gimse by Night | B | 42.47 | 11 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2020 | MIL O6 er - Klubbmesterskap | 2C Trim | 43.04 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2020 | MIL Treningsløp Våttåsen | 2C Trim | 23.53 | 2 | 0.24 | 11.00 | 0.11 | 12.21 | 1.05 | |
| 25.09.2019 | Gimse by Night | Løype: B-1 | 24.05 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2019 | Melhus IL O6`er 4. løp | 2C Trim | 1.01.47 | 11 | 15.41 | 21.56 | 5.34 | 16.24 | 1.24 | |
| 21.08.2019 | OG-Karusell - 5 2019 | Gul Trim | 6.43 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2019 | Klubbmesterskap Børsa IL / Orkanger IF | NY - 1,5 km Gjest | 22.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2018 | Gimse by Night, fellesstart | C | 13.23 | 1 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2017 | Gimse by Night, fellesstart | B | 40.02 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2017 | Gimse by Night, fellesstart | B | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2017 | MIL O-6-er løp 5 | NY | 16.40 | – | 0.29 | 8.43 | 0.15 | 10.19 | 0.35 | |
| 30.08.2017 | OG-karusell 5 | Ny | 11.46 | – | 0.35 | 9.51 | 0.29 | 11.34 | 0.38 | |
| 16.08.2017 | OG-karusell 4 | Ny Trim | – | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 09.08.2017 | MIL O6`er 3 | 2C Trim | 59.12 | 2 | 4.13 | 14.58 | 1.04 | 11.34 | 0.38 | |
| 21.06.2017 | MIL O6`er 2 Klubbmesterskap | NY | 21.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2017 | Skolemesterskapet, Orkdal | Ny Trim | – | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2017 | MIL Trening Tambartun | Mellom B | 30.08 | 2 | 1.33 | 12.27 | 0.38 | 12.35 | 0.35 | |
| 28.09.2016 | Gimse by Night, fellesstart | B | 1.04.06 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2016 | OG karusell 2 | Ny | 37.27 | – | 1.10 | 16.53 | 0.32 | 12.46 | 0.39 | |
| 27.04.2016 | MIL Treningsløp-Tambartun | 3,4 km | 29.11 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2016 | MIL treningsløp Tambartun | 3 km | 54.51 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 09.12.2015 | MIL juleavslutning 2015 | Kort løype | 16.50 | 12 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2015 | MIL-O6er løp 6 Gimse By Night | D35 - 59 | 44.29 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2015 | MIL trening/opplæring Svartåsen | 1,5 Ny løp | 33.00 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2015 | OG Karusellen Stafett Gaula | Nybegynner | 13.08 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2015 | OG-karusell 5 | Ny trim | 26.20 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2015 | OG-karusell 4 | Ny | 19.30 | – | 1.11 | 9.34 | 0.35 | 10.11 | 0.47 | – |
| 27.05.2015 | OG-karusell 1 | Ny Trim | 13.53 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2015 | MIL - treningsløp Lete | 2C Trim | 53.11 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2014 | MIL nattsprint - Gimse By Night | Lang (B/A) | 32.21 | 6 | 1.11 | 10.12 | 0.22 | – | – | – |
| 12.09.2014 | OG Stafett Bjønnabakken Melhus | Nybegynner | 17.50 | – | 0.30 | 7.52 | 0.13 | 9.01 | 0.44 | – |
| 03.09.2014 | OG-karusell 5 | Ny trim | 13.39 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2014 | Kopi av MIL KM/O6er løp 3 | 2C Trim | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2014 | OG-karusell 3 | Ny | 29.35 | – | 3.27 | 8.55 | 1.02 | 9.34 | 0.58 | |
| 11.06.2014 | MIL O6er løp 2 | NY | 35.15 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2014 | Kopi av MIL O6er løp 1 | NY | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2014 | OG-karusell 1 | Ny trim | 14.14 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2014 | MIL - treningsløp Rye | Nybegynner | 16.43 | 2 | 0.57 | 5.26 | 0.19 | – | – | – |
| 30.04.2014 | MIL - treningsløp Våttåsen | Ny | 39.14 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2013 | OG Stafett | Nybegynner | 22.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2013 | Orkla Gaula karusellen løp 5 | Ny trim | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2013 | OG-karusell 4 - Svartåsen, Melhus | Ny trim | 29.54 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 26.06.2013 | OG-karusell 3 | Ny trim | 20.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2013 | OG-karusell 2 | Ny trim | 24.01 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2012 | O-sonestafett | Løype: Ny | 37.28 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2012 | OGK løp 5 | NY Trim | 37.11 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2012 | OG karusellen 4 | Grønn | 41.58 | 8 | 4.40 | 15.00 | 1.40 | 14.14 | 1.00 | – |
| 22.06.2011 | OG Karusellen 3 | Ny | 22.11 | 5 | 0.29 | 11.14 | 0.15 | – | – | – |