Løperprofil
Melvin Jongenburger
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.19
- Løpskapasitet
- 9.52
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 4.04
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 30.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1371 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3277 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0822 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3071 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,53 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9918 |
| bomVekt | 2,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5151 |
| bomStorSigma | 0,9394 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0489 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0756 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1473 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2624,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3011,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.44
- Løpskapasitet
- 6.34
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 54 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 21.03.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2097 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1882 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0595 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0589 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,53 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1158 |
| bomVekt | 17,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9932 |
| bomStorSigma | 0,5352 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0789 |
| havariVekt | 0,68 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6932 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0027 |
| fartSesongSin | −0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2436,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2498,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.59
- Løpskapasitet
- 11.23
- O-evne
- 2.36
- Jevnhet ±
- 15,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.21
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 23.08.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1244 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0951 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1514 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,271 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,076 |
| bomVekt | 2,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5959 |
| bomStorSigma | 0,9859 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0833 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9774 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2679,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3290,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.33
- Løpskapasitet
- 9.38
- O-evne
- 1.55
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.07
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 03.09.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2826 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2322 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1014 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3046 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9654 |
| bomVekt | 2,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5993 |
| bomStorSigma | 0,845 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2273,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2724,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.28
- Løpskapasitet
- 5.58
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.35
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.10.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,7481 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −1,103 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3923 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9893 |
| bomVekt | 0,37 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4106 |
| bomStorSigma | 0,8132 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1427 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1783,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 27 | 23.08.2020 KM-lang, bom 2.29 | 73 | nr. 2885 |
| Bom over fem minutter | 42 | 22.08.2020 KM Mellom (Rogaland), bom 29.43 | 129 | nr. 4554 |
| Bom over ti minutter | 42 | 22.08.2020 KM Mellom (Rogaland), bom 29.43 | 202 | nr. 6456 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.03.2026 | KOK 2 dagers Sprint i Abra Havn | A-åpen | 16.50 | 14 /89 | 1.18 | 7.20 | 0.34 | 6.52 | 0.09 | – |
| 11.07.2021 | Fjelluka 2021 | B-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2021 | Fjelluka 2021 | B-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2021 | Fjelluka 2021 | B-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2021 | Fjelluka 2021 | B-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 10-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 10-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 10-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | B-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | B-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | B-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2020 | KM-lang | B-åpen 10-16 | 46.46 | 1 /1 | 5.22 | 15.40 | 1.48 | 18.33 | 3.37 | – |
| 22.08.2020 | KM Mellom (Rogaland) | B-åpen 10-16 | 1.37.51 | 1 /1 | 38.00 | (34.33) | 13.25 | 18.33 | 3.37 | – |
| 23.06.2020 | Ungdomscup og klubbkamp Sveineskogen | B-Åpen | 23.11 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2020 | Ungdomscup/klubbkamp Stangeland, Sandnes | B-Åpen | 23.56 | 2 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2020 | Nærløp - Ganddal | B-åpen | 16.54 | 2 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2020 | Nærløp Alsvik | C-Åpn | 33.05 | 1 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2020 | Nærløpskarusell, Varatunparken | B-Åpen | 31.13 | 10 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2019 | Ungdomscup 4 løp /Klubbkamp, Kiellandsskogen | C-Åpen | 38.20 | 1 /4 | 11.28 | (20.27) | 6.07 | 14.16 | 1.48 | |
| 24.08.2019 | KM Lang, Rogalandsranking #7, Sandnes | U - C | 26.34 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | U - B | 1.12.18 | – | 13.20 | 19.04 | 3.31 | 16.45 | 2.08 | – |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | U - B | 1.22.08 | – | 19.10 | 20.35 | 4.48 | 16.45 | 2.08 | – |
| 28.06.2019 | Norsk o-festival - sprint | U - C | 24.24 | – | 0.44 | 10.06 | 0.18 | 9.29 | 0.08 | – |
| 18.05.2019 | Kretsløp RR6 - Mellom Vigreskogen | H 13-16C | 29.31 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2018 | Klubbkamp/Ungdomscup finale - Bogafjell | C-Åpen | 22.36 | 1 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2018 | Klubbkamp/Ungdomscup | C-Åpn | 27.32 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2018 | KM Lang | C-åpen | 22.34 | 2 /8 | 1.18 | 12.29 | 0.43 | 12.48 | 0.54 | – |
| 10.06.2018 | Rogalandsranking, kretsløp, Sandnes IL | C-åpen | 21.14 | 2 /4 | 0.08 | 13.40 | 0.05 | – | – | – |
| 01.10.2017 | Tour de Orientering | N-åpen | 10.20 | 2 /51 | 1.23 | 10.46 | 1.26 | – | – | – |
| 01.10.2017 | Tour de Orientering | N-åpen | 7.44 | 2 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2017 | Tour de Orientering | N-åpen | 2.25 | 3 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2017 | Klubbkamp/Ungdomscup - 6, 2017 Finale - Øksnevadskogen Nord | Ny | 18.05 | 9 /44 | 0.57 | 11.35 | 0.36 | – | – | – |
| 05.09.2017 | Klubbkamp/Ungdomscup - 5, Gramstad | H Ny | 16.04 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2017 | Klubbkamp/Ungdomscup - 1, 2017 - SI - Dale | H Ny | 37.16 | 16 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2017 | Kretsløp Rogalandsranking, SI, Lundekvam (Vårli) | H 11-12N | 25.42 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2017 | Nærløp, Resafjell | GN | 30.14 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2016 | Klubbkamp 3 - Hinna | Gutter - Ny | 18.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2016 | Klubbkamp, 1 - Sprint - Sandnes IL, Arboretet | Gutter NY | 18.54 | 11 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2016 | Nærløpskarusellen Bogafjell | GN | 22.33 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2016 | Nærløp, Melsvatnet | Gutter - ny | 26.18 | 8 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2015 | Klubbkamp finale Ganddal | G-Ny | 41.27 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2014 | Sprintkamp Ålgård | Gutter - Ny | 19.06 | 35 /55 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2014 | Sprintkamp 1 - Giske | Gutter NY | 30.34 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2014 | Nærløp Vikeså | Gutter - ny | 33.21 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2013 | Sprintkamp 1, Solås | Gutter - Ny | 19.03 | 22 /53 | 1.50 | 8.51 | 0.51 | – | – | – |