Løperprofil
Marte Christensen
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.30
- Løpskapasitet
- 17.14
- O-evne
- 2.17
- Jevnhet ±
- 13,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.00
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 26.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4157 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4526 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1325 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1433 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2845 |
| bomVekt | 13,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7122 |
| bomStorSigma | 0,9316 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0469 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0746 |
| havariVekt | 0,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4586,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5192,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.34
- Løpskapasitet
- 9.22
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.36
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 09.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,144 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,189 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1552 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1174 |
| bomVekt | 5,37 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1645 |
| bomStorSigma | 0,6425 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1065 |
| havariVekt | 0,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3470,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3548,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.52
- Løpskapasitet
- 16.55
- O-evne
- 2.57
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.46
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 30.04.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2789 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,369 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1734 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0857 |
| bomVekt | 3,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7058 |
| bomStorSigma | 0,9962 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0566 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0825 |
| havariVekt | 0,22 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3980,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4674,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.56
- Løpskapasitet
- 14.32
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.21
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 09.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1303 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2171 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1378 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9226 |
| bomVekt | 4,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4022 |
| bomStorSigma | 0,7632 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0659 |
| havariVekt | 0,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3431,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3763,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 18 | 26.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 3, medel, bom 3.53 | 50 | – |
| Bom over fem minutter | 19 | 26.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 3, medel, bom 9.34 | 50 | – |
| Bom over ti minutter | 116 | 30.04.2023 World Cup i Norge – publikumsløp 3: Smaaleneneløpet m/ norgescup junior, bom 15.33 | 116 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | C-åpen 17- | 44.11 | 7 /12 | 2.58 | 19.50 | 1.20 | – | – | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | D40 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | D40- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2023 | Oppsals klubbmesterskap | Åpen B | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D40 Motion | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D40 Motion | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D40 Motion | 1.14.00 | 45 /56 | 16.08 | 21.30 | 4.41 | 19.40 | 3.04 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D40 Motion | 1.11.15 | 16 /56 | 2.50 | 14.36 | 0.35 | 19.40 | 3.04 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D40 Motion | 2.18.27 | 52 /56 | 22.57 | (28.08) | 4.40 | 19.40 | 3.04 | |
| 01.06.2023 | Oppsals torsdagsløp nr 6 - med funksjonærkickoff O-festivalen | Kort | 50.13 | 15 /19 | 13.53 | 23.12 | 6.25 | 18.52 | 2.59 | – |
| 14.05.2023 | Gromløpet med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 54.28 | 25 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2023 | Oslo City Cup 2023 - Finale | D17 | 24.49 | 26 /30 | 2.12 | 10.26 | 0.56 | – | – | – |
| 07.05.2023 | Høydepunktet med Trimtex-cup | C-åpen 17- | 41.53 | 2 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2023 | Oppsals torsdagsløp nr 3 | B-åpen | 29.24 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 3: Smaaleneneløpet m/ norgescup junior | B-åpen 17- | 1.12.07 | 47 /50 | 21.35 | 25.47 | 7.43 | – | – | – |
| 24.04.2022 | Smaaleneneløpet | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | D 40- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | D 40- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | D 40- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | D 40- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | C-open 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | C-open 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | C-open 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | C-open 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2018 | OK Øst mellomdistanse, uttakningsløp til Unionsmatchen | D 17-B | 1.38.37 | 2 /2 | 28.48 | (36.51) | 10.46 | 25.11 | 3.52 | – |
| 08.06.2014 | Løvspretten | D 17-N | 46.44 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2013 | Nydalten. Trimtexcup og uttak Unionsmatchen | D 17-N | 43.24 | 1 /2 | 1.06 | 15.44 | 0.24 | – | – | – |