Løperprofil
Jonas Wilsberg
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.17
- Løpskapasitet
- 8.01
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 5.36
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 21.05.2015)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3436 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,234 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,078 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4725 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0013 |
| bomVekt | 0,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,469 |
| bomStorSigma | 0,8242 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2134,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2471,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.18
- Løpskapasitet
- 6.05
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.40
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 10.04.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2869 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3445 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3531 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0441 |
| bomVekt | 0,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2253 |
| bomStorSigma | 0,7154 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,086 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2255,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2336,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.21
- Løpskapasitet
- 10.19
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 4.35
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 02.07.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2126 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0451 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0969 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3157 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0329 |
| bomVekt | 1,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,529 |
| bomStorSigma | 0,913 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2436,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2915 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.33
- Løpskapasitet
- 7.02
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 5.11
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 28.06.2015)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5839 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,528 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1003 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4741 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0045 |
| bomVekt | 0,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,407 |
| bomStorSigma | 0,8202 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1681,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2044 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 9 | 02.07.2019 KOK Sommercup, løp 2, bom 3.56 | 42 | – |
| Bom over fem minutter | 19 | 21.08.2018 Klubbmesterskap Nydalens SK, bom 6.49 | 126 | – |
| Bom over ti minutter | 21 | 21.08.2018 Klubbmesterskap Nydalens SK, bom 10.50 | 126 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.07.2019 | KOK Sommercup, løp 2 | C-løype | 34.54 | 4 /11 | 6.04 | 15.16 | 2.39 | 14.03 | 2.02 | – |
| 16.09.2018 | Hemingsprinten m/finale Trimtex-cup | N-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2018 | Klubbmesterskap Nydalens SK | H13-14 | 1.40.07 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2018 | Oslo City Cup, Finale | H13-16 | 1.28.16 | 65 /72 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2018 | Høydepunktet m/Trimtex-Cup | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2018 | Kvist-Kvaset | Løype: 290C | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 3 | H 13-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 2 | H13 | 38.38 | 66 /95 | 8.50 | 14.03 | 3.13 | – | – | – |
| 03.04.2018 | Oslo City Cup, Løp nr 1 | H 13-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2017 | Råtass- og rekruttløp | 2km | 33.41 | 48 /52 | 15.04 | 24.24 | 10.55 | – | – | – |
| 28.08.2017 | Råtassløp, løp nr 2 | M-V | 33.16 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2017 | Klubbesterskap Nydalens SK | H-12N | 20.04 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2017 | Råtassløp 1 | HN | 48.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2016 | Råtassløp nr 1 | HN | 1.14.05 | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2015 | Råtassløp nummer 2 2015 | M-V | 45.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | N-åpen | 26.41 | 70 /306 | 1.23 | 15.42 | 0.49 | 15.00 | 1.32 | |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | N-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2015 | Råtassløp nr 1 | HN | 1.02.44 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2015 | Nordmarkskarusellen løp 1 15 | H10-12(LETT-N) | 24.20 | 2 | 3.41 | 16.42 | 2.32 | 15.05 | 1.07 | – |
| 25.08.2014 | Råtassløp | M-N | 21.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2014 | Klubbmesterskap 2014 | H-10 | 42.43 | – | 3.42 | 16.56 | 1.28 | 16.30 | 2.10 | – |
| 02.06.2014 | Råtassløp nr 1 | HN | 46.35 | 15 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2014 | Nydalten | N-åpen | 41.22 | – | 7.22 | 22.19 | 3.59 | – | – | – |
| 09.09.2013 | Råtass og Rekruttløp Storøyodden | H 8-12N Raa | 24.49 | – | 1.19 | 17.12 | 0.55 | – | – | – |
| 17.09.2011 | KM mellom | N-åpen | 59.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |