Løperprofil
Jorunn Kirsti Krosby
Fredrikstad
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 26.51
- Løpskapasitet
- 25.29
- O-evne
- 1.22
- Jevnhet ±
- 10,8 %
- Usikkerhet ±
- 17.25
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 05.09.2014)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,8103 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5704 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1076 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4997 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0158 |
| bomVekt | 0,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4842 |
| bomStorSigma | 0,88 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 6785,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 7149,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.39
- Løpskapasitet
- 18.26
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 11.56
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 07.09.2014)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,8217 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,958 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,495 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,08 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0114 |
| bomVekt | 0,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2356 |
| bomStorSigma | 0,7136 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 6834,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6913,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.15
- Løpskapasitet
- 19.18
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.43
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 21.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4141 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,394 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0885 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1206 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,17 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,04 |
| bomVekt | 9,27 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,619 |
| bomStorSigma | 0,7543 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0575 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0913 |
| havariVekt | 0,82 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,916 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4556,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5018,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.32
- Løpskapasitet
- 18.25
- O-evne
- 2.07
- Jevnhet ±
- 9,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.34
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 05.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3794 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4078 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0992 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0734 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,42 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,86 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2447 |
| bomVekt | 6,68 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4641 |
| bomStorSigma | 0,8915 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,029 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0325 |
| havariVekt | 1,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0015 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5765 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4405,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4911,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 9 | 04.07.2026 Morokulien 2-dagers, dag 1, bom 5.18 | 31 | nr. 5130 |
| Bom over fem minutter | 9 | 04.07.2026 Morokulien 2-dagers, dag 1, bom 5.18 | 47 | nr. 6922 |
| Bom over ti minutter | 48 | 14.05.2023 Gromløpet med Trimtex-cup, bom 12.34 | 58 | nr. 6228 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.07.2026 | Morokulien 2-dagers, dag 2 | N2-åpen 17- | 26.16 | 4 /5 | 0.53 | 18.12 | 0.41 | 20.25 | 2.05 | – |
| 04.07.2026 | Morokulien 2-dagers, dag 1 | N2-åpen 17- | 31.45 | 6 /6 | 5.58 | 25.16 | 4.45 | 20.25 | 2.05 | – |
| 09.05.2024 | Klubbmesterskap | C-åpen | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2024 | Smaaleneneløpet | C-åpen 17- | 41.14 | 12 /18 | 4.14 | 25.53 | 2.39 | 22.36 | 1.55 | |
| 30.03.2024 | Öjetrampen, Five-O, #3, lång | Lätt 2,5 km | 57.42 | 21 /32 | 4.22 | 21.00 | 1.35 | 20.39 | 1.43 | |
| 18.05.2023 | Eikerløpet | N2-åpen 17- | 1.01.26 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2023 | Gromløpet med Trimtex-cup | C-åpen 17- | 1.26.28 | 11 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2022 | Klubbmesterskap Fredrikstad Skiklubb | C-åpen | 50.35 | 6 /6 | 2.33 | 22.59 | 1.10 | 19.34 | 0.54 | – |
| 16.04.2022 | Öjetrampen, Five-O, #3, lång | Lätt 2,5 km | 45.55 | 27 /50 | 0.43 | 17.45 | 0.17 | – | – | – |
| 09.04.2022 | Halden O-Meeting Mellom | C-åpen 17- | 55.27 | 12 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2019 | FSK Klubbmesterskap | D 17-C | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2016 | Norsk O-Festival lang | N-åpen | 29.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2015 | Åpent klubbmesterskap | D17C | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2015 | Norwegian Spring - Solrenningen | DIR-C | 47.16 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2014 | Veteranmesterskapet sprint | D60 | 39.34 | 19 | 11.33 | 23.52 | 6.58 | – | – | – |
| 06.09.2014 | Fjelldilten | D 17-C | 6.37 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2014 | Veteranmesterskapet mellomdistanse | DIR B | 1.50.32 | 9 | 37.13 | 38.11 | 12.51 | 28.11 | 4.43 | |
| 09.05.2013 | Klubbmesterskap FSK | D17C | 1.03.52 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2013 | Smaaleneneløpet | DIR-C | 41.11 | 9 /12 | 1.49 | 26.04 | 1.09 | 23.30 | 0.58 | – |
| 27.04.2013 | Lørdagskjappen | DirC | 52.37 | 34 /46 | 2.44 | 24.51 | 1.17 | 23.30 | 0.58 | – |