Løperprofil
Ole Kragset
Gular
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
11 løp
Sprintrankingen
8 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.41
- Løpskapasitet
- 11.58
- O-evne
- 0.42
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.50
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 08.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0577 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,063 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0746 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,064 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,46 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9343 |
| bomVekt | 22,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0844 |
| bomStorSigma | 0,647 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0679 |
| havariVekt | 0,94 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0016 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9933 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | 0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3187 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3374,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.26
- Løpskapasitet
- 8.15
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.22
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 18.04.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,017 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0005 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0575 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1498 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0231 |
| bomVekt | 7,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1662 |
| bomStorSigma | 0,6635 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0842 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3056,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3128,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.47
- Løpskapasitet
- 14.35
- O-evne
- 2.11
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 8.24
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 26.03.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1309 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1902 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,406 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9847 |
| bomVekt | 0,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6017 |
| bomStorSigma | 0,8927 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3432,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3947,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 72 | 24.09.2019 Pokalkampfinale Bergen, bom 8.26 | 98 | nr. 1051 |
| Bom over fem minutter | 72 | 24.09.2019 Pokalkampfinale Bergen, bom 8.26 | 150 | nr. 3400 |
| Bom over ti minutter | 309 | 30.03.2014 Gneist 2-dagers, bom 15.46 | 309 | nr. 2970 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2025 | IL Gular Klubbmesterskap (åpent) | H 17- | 34.26 | 11 /19 | 0.50 | 11.42 | 0.17 | 12.17 | 0.39 | |
| 01.04.2025 | Pokalkamp #1 Bergen | H50- | 52.23 | 19 /26 | 3.08 | 13.10 | 0.47 | 12.58 | 0.49 | |
| 18.04.2023 | sprintcup 2 Bergen | H40- | 22.45 | 14 /16 | 1.21 | 8.18 | 0.30 | 8.11 | 0.12 | |
| 21.06.2020 | Geilo 2-dagers | H 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Geilo 2-dagers | H 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.11.2019 | IL Gular klubbmesterskap | H 17- | 41.55 | 8 /14 | 4.27 | 11.28 | 1.13 | 12.15 | 0.54 | |
| 05.11.2019 | Urb-O løp 1 Individuell start | H40 | 21.49 | 7 /12 | 0.04 | 7.47 | 0.01 | 8.04 | 0.12 | |
| 05.10.2019 | HOK-rankingfinale 2019 | H50- | 58.48 | 10 /16 | 3.54 | 12.46 | 0.51 | 13.00 | 1.08 | |
| 24.09.2019 | Pokalkampfinale Bergen | H50- | 53.59 | 22 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2019 | Sprintcup 3 Bergen | H40- | 27.04 | 12 /18 | 2.23 | 8.46 | 0.46 | 8.17 | 0.14 | |
| 26.08.2018 | Vestlandsmesterskapet (DM), Lang (HOK-ranking 4/2018) | A-Åpen L4 | 47.26 | 3 /5 | 6.02 | 12.27 | 1.35 | 12.57 | 1.10 | |
| 25.08.2018 | Vestlandsmesterskapet (DM), Mellom (HOK-ranking 3/2018) | L3 Direktepåmelding | 52.15 | 1 /3 | 6.05 | 13.21 | 1.33 | 12.57 | 1.10 | |
| 15.05.2018 | Pokalkamp 2 Bergen | Åpen N | 28.27 | – | 2.30 | 16.25 | 1.27 | 15.29 | 1.00 | |
| 29.08.2017 | Pokalkamp 6 Bergen | Åpen C | 32.52 | 17 /29 | 2.06 | 17.57 | 1.09 | 13.43 | 1.08 | |
| 26.03.2017 | Gneist 2-dagers (lørdagsløpet er HOK-rankingløp 1/2017) | B åpen | 21.30 | 2 /13 | 0.11 | 13.50 | 0.07 | 14.46 | 1.01 | – |
| 26.03.2017 | Gneist 2-dagers (lørdagsløpet er HOK-rankingløp 1/2017) | B åpen | 35.11 | 2 /24 | 2.24 | 14.39 | 1.00 | 14.46 | 1.01 | – |
| 05.11.2016 | Klubbmesterskap IL Gular | H 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2016 | Pokalkamp 6 Bergen | Åpen AK | 1.09.37 | 2 /4 | 11.44 | 14.42 | 2.29 | 12.58 | 1.26 | |
| 29.09.2015 | Sprintcupfinale Bergen | H40- | 21.46 | 10 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2015 | Sprintcup 5 Bergen | H40- | 18.11 | 12 /23 | 1.26 | 8.00 | 0.38 | 7.54 | 0.10 | |
| 08.09.2015 | Sprintcup 4 Bergen | H40- | 18.24 | 10 /20 | 0.16 | 7.42 | 0.07 | 7.54 | 0.10 | |
| 01.09.2015 | Pokalkamp 6 Bergen | H17- | 44.56 | 21 /32 | 4.00 | 11.36 | 1.02 | 11.55 | 1.09 | |
| 18.08.2015 | Pokalkamp 5 Bergen | H17- | 1.02.14 | 12 /23 | 7.43 | 12.13 | 1.31 | 11.55 | 1.17 | – |
| 28.07.2015 | -- | H | 52.10 | 8 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 14.07.2015 | Midtsommergaloppen, Dag 2 | H | 23.22 | 7 /17 | 1.29 | 8.28 | 0.32 | 8.06 | 0.10 | |
| 30.06.2015 | Midtsommergaloppen, Dag 1 | H | 52.10 | 8 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2014 | KM Sprint Hordaland | H19- | 19.10 | 33 | 1.31 | 8.11 | 0.39 | 7.50 | 0.11 | |
| 30.03.2014 | Gneist 2-dagers | H19-AK | 1.03.03 | 8 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2013 | Odda 2-dagars (KM mellom Hordaland) (HOK-rankingløp 4) | H17- | 48.35 | 38 /52 | 5.29 | 12.19 | 1.23 | – | – | – |
| 01.06.2013 | Odda 2-dagars 2013 Jubileumssprint | H17- | 17.44 | 33 /57 | 0.01 | 7.33 | 0.00 | 7.52 | 0.10 | – |
| 07.05.2013 | Sprintcup 2 Bergen | H40- | 21.45 | 12 /27 | 1.14 | 8.13 | 0.28 | – | – | – |
| 14.04.2013 | GNEIST 2-DAGERS | H40- | 1.06.39 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2013 | GNEIST 2-DAGERS | H40- | 34.24 | Disk | – | – | – | – | – | – |