Løperprofil
Tim Olsson
Brattås CK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.12
- Løpskapasitet
- 11.27
- O-evne
- 0.45
- Jevnhet ±
- 11,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 19.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0088 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0274 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1172 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0313 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,18 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8495 |
| bomVekt | 85,6 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2593 |
| bomStorSigma | 0,6014 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0296 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0702 |
| havariVekt | 5,9 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0279 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4084 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0101 |
| fartSesongSin | −0,0063 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3047,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3245,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.05
- Løpskapasitet
- 5.53
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 3.58
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 29.06.2014)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3201 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1636 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0563 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5018 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,994 |
| bomVekt | 0,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2181,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2258,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.48
- Løpskapasitet
- 16.02
- O-evne
- 1.46
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.10
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 20.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2258 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,332 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,083 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0633 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,43 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,86 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0746 |
| bomVekt | 13,06 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4026 |
| bomStorSigma | 0,7676 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 1,61 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0016 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1184 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3772,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4187,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 10 | 20.09.2026 Veteran-SM, lång + publiktävling (medel), bom 2.59 | 89 | – |
| Bom over fem minutter | 37 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 5.30 | 219 | – |
| Bom over ti minutter | 257 | hele karrieren siden 2013 | 257 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.2026 | Veteran-SM, lång + publiktävling (medel) | Orange 3,0 | 47.03 | 23 /40 | 5.22 | 19.36 | 2.14 | 17.47 | 1.45 | – |
| 19.09.2026 | Veteran-SM, medel | Blå 3,0 | 54.45 | 37 /64 | 2.19 | (17.34) | 0.45 | 12.11 | 0.44 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Etappstart Svart 5,0 | 1.09.09 | 205 /359 | 7.42 | 12.40 | 1.25 | 11.45 | 0.49 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Etappstart Svart 5,0 | 50.30 | 185 /423 | 2.30 | 11.42 | 0.35 | 11.45 | 0.49 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Etappstart Svart 5,0 | 44.29 | 137 /462 | 1.49 | 10.47 | 0.26 | 11.45 | 0.49 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Etappstart Svart 5,0 | 1.13.10 | 109 /316 | 5.23 | 10.50 | 0.48 | 11.45 | 0.49 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Etappstart Svart 5,0 | 1.09.59 | 199 /311 | 3.20 | 12.58 | 0.37 | 11.45 | 0.49 | |
| 04.04.2026 | Öjetrampen, Five-O, #3, lång | Orange 3,0 | 56.24 | 39 /58 | 2.13 | 18.43 | 0.44 | – | – | – |
| 25.08.2024 | DM, lång, Bohuslän-Dal | Svår 3 km | 28.17 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | DM, medel, Bohuslän-Dal | Svår 3 km | 50.58 | 3 /8 | 6.22 | 12.19 | 1.32 | 11.43 | 0.47 | |
| 23.09.2023 | DM, medel, Östergötland | Svår 3 km | 41.56 | 5 /25 | 0.24 | 12.06 | 0.07 | 12.01 | 0.34 | |
| 03.07.2022 | Morokulien 2-dagars | Svår 3,0 | 36.16 | 4 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2022 | Morokulien 2-dagars | Svår 3,0 | 46.07 | 3 /15 | 2.44 | 12.05 | 0.43 | 11.36 | 0.42 | |
| 17.04.2022 | Bohuslunken, Five-O, #4, lång | Svår 3 km | 37.20 | 10 /35 | 1.34 | 12.03 | 0.30 | 11.41 | 0.48 | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | OpenA4 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | OpenA5 | 55.30 | 24 /63 | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2014 | Blodslitet | H15-16 | 12.15.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2014 | Morokulien 2-dagers | H17-20 | 42.47 | 5 /10 | 0.54 | 9.56 | 0.13 | 10.42 | 0.43 | |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival elite og 15-16 | H16 | 16.39 | 29 | 0.06 | 7.29 | 0.03 | 7.24 | 0.10 | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival elite og 15-16 | H16 | 44.00 | 32 | 4.58 | 10.52 | 1.14 | 11.03 | 0.54 | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival elite og 15-16 | H16 | 1.01.37 | 35 | 4.11 | 10.51 | 0.44 | 11.03 | 0.54 | – |
| 19.10.2013 | Blodslitet | H15-16 | 1.34.33 | 53 /90 | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2013 | Blåveissprinten | H 15-16 | 27.28 | 3 /10 | 0.08 | 6.53 | 0.02 | – | – | – |
| 12.04.2013 | KM natt - Nattsvermeren | H 15-16 | 36.17 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |